Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28. November 2012, 09:10 AM   #17
gavs
Katılımcı Üye

gavs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5
15 Mesajina 23 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
gavs has much to be proud ofgavs has much to be proud ofgavs has much to be proud ofgavs has much to be proud ofgavs has much to be proud ofgavs has much to be proud ofgavs has much to be proud ofgavs has much to be proud of

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah seni o pisliklerden arindirmis, gözün aydin. Takima hos geldin

Eger banlandigin site islami-tr.net ise hic sasmam

Hos geldin gavs!
Evet aynen öyle..

İşte sitemi buldum demiştim..kutsiyyetin etkisinde kalmadan tüm tasavvufcuların ,yanlışı ortaya konuyordu..Hatta bir tsrtışmada ortak bir noktaya bile varılmıştı.Keşfle ,ilhamla,ruya ile amel edilemeyeceği konusundada mutabıktık..Fakat bir buhari ile ilgili bir konu açıp ,buharide keşf ,ilham ve ruyaya dayalı bir eser ortaya koyduğunu kendi ağzından mukaddimesinde söylediğini yazdığımda kapıdışı edildim,anlıyacağınız...

Buhari kıtabında şöyle diyor;

-- “....Onu kendim ve Allah beyninde huccet ittihaz ederim. ... sıhhatine yakin hasıl etmeden..” (Kitabına
Bunun Açık Anlamı: “Kitabıma aldığım Hadislerin Sahihliği konusunda, Allah’tan Garanti Aldım” demektir...
Allahdan nasıl bir garanti almış?
ne yolla garanti almış?

yorum sizin...........
dost1 (28. November 2012), merdem (28. November 2012), Miralay (28. November 2012)