Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13. July 2013, 06:37 AM   #23
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
Hasan Akçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yine kafam karisti.

Kur'ânen hac haram aylardir ve haram aylar yilin en uzun gündüzü olan yaz dönencesine endekslidir; o yüzden vakten sabittir. Yilin en uzun gündüzü kuzey yarikürede 21 Haziran, güney yarikürede 21 Aralik. Bu kadar besbelli. Benim aklim hiç karismiyor; Kur'ân açisindan baktiginizda sizin akliniz da karismaz.
yani, av yasağının konulma amacı olan hayvanların çoğalma ve büyüme dönemleri tüm gezegendeki türler için kuzey yarım kürede (haram ayların başlangıcı olan) 21 hazirandan itibaren başlıyor, güney yarım kürede de 21 aralıktan itibaren başlıyor öyle mi?

gezegendeki tüm türler için bu iddanızın bilimsel dayanağı nedir öğrenebilir miyim?

LYS 2013 mantık sorusu: güney yarım küredeki bir kişi "kuranen" haram aylarda yani 21 aralık sonrasında hac yapmaya niyetleniyor ve kuzey yarım küredeki suudi arabistana varıyor... suudi arabistanda hac dönemi "kuranen" 21 haziran sonrasında başladığına göre ??? hac yapmaya niyetlenen söz konusu kişi için aşağıdakilerden hangisi uygundur.

a ) "ben anlamama, benim hac dönemim 21 aralık sonrası başlıyor" der ve hac görevini yerine getirir.
b ) "21 haziran" sonrası gel diye suudi yetkililerce sınır dışı edilir.
c ) 21 hazirana kadar suudi sınırında bekler.
d ) 21 aralıkta hacca niyetlendiği için kendine küfreder.
e ) ................................

Konu bartsimpson tarafından (13. July 2013 Saat 06:50 AM ) değiştirilmiştir.
bartsimpson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla