Tekil Mesaj gösterimi
Alt 4. April 2010, 08:14 AM   #3
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

1-Kaşlarını inceltmek, kadına haramdır, erkeğin kaşlarını düzeltmesiyse caizdir. (Hindiyye - rakip berberin müşterilerini baltalamak için)
2- Kürklü, göz alıcı elbise giyerek, ziynetlerini göstererek sokağa çıkmak, kadına caiz değil; fakat erkeğe caizdir. (S.Ebediyye - Hanımı kürk isteyince kolayı bulan ravi kocadan nakil)
3- Koku sürünüp sokağa çıkmak, kadına ne niyetle olursa olsun caiz değil; ama erkeğe sünnete uymak niyetiyle caizdir. (Hindiyye - Ben eşimi kokusundan tanırım, gerek yok maskelemeye)
1- İpek ve altın, yabancı erkeklere göstermemek şartıyla kadına caiz, erkek için ise, kimseye göstermese de, ipek ve altın nişan yüzüğü haramdır. (Tahavi - Bundan altın ve ipek mirasına yatmaya çalışan damat kokusu geliyor)
2- Küpe, bilezik, kolye gibi takılar da yabancı erkeklere göstermemek şartıyla kadına caiz, erkeğin ise bunları takarak kadınlara benzemesi haramdır. (Redd-ül muhtar - Altınların sadece güvende olmasını isteyen koca kokusu geliyor)

Kısaca bunlardan uydurukçu kokusu geliyor. Yav Buhari ve müslim yaktınız bizi ya, ne diyim ben size, neyinize hadis toplamak kurana yandaş kitap çıkarmak. Elalem sizi hoca bilsin ben davacı olacağım.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Miralay (7. May 2010), yeşil (7. November 2011)