Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31. October 2010, 12:28 PM   #13
murarslan
Yeni Üye

Tesekkür: 3
3 Mesajina 13 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
murarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud of

Sagolasın hiiic kardeşim Allah razı olsun..

Dinimizin zaman içinde değiştirildiği doğrudur ama bizim kaynağımız kuran sapasağlam duruyor ve yol gösteriyor ve Allah a şükür ki okuduklarımızı anlayabiliyoruz ve bunlar gerçekten büyük nimetler. Şu anki durumdan yakınmanı anlıyorum ama eskiden nasıl oluyorsa şimdide aynı şekilde oluyor sonuçta Allah ın taktiri böyle. İnananlar cok müşgül duruma düşmüşler ve kuranda Allah onların başına gelmeyen sizin başınıza da gelmeden cennete girivereceginizi mi sanıyorsunuz demiştir. Allah adildir.

Bu noktada insanları kurtarmaya çalışmak için varolan şeylere sinirlenmek de güzel ama önce kendimizi kurtarmalıyız. Bu kuran en büyük haberdir onda söylenenleri yapmak durumundayız. 5 değil önce bir 3 vakit namazımızı kılalım. isteyen cem yapar o ayrı .. namaz insanı kötülüklerden alıkoyar.

Cuma namazı,hutbesi konusunda çok farklı kişilerden benzer yakınmaları duyuyorum. Hutbenin cogunu düzgün dinleyemiyorum yalnış oldugunu biliyorum.Duaların çoguna katılamıyorum ama sonuçta orada bulunmak Allah korkusu ile camiye gelen kardeşlerimizi görmek bile yetiyor. Cuma suresine bir daha baktım direkt cuma günü diye soylemiş , gün konusunda şüpeci olmak da mantıklı olmasa gerek. Kurandaki kutsal ayları degistirenlere yapılan ihtarı da unutmamak lazım gerçi günümüzde varsa yoksa 3 aylar.. şaban ayı da sünnet marifeti ile kutsal ilan edildi

Ne diyim .. bizler biraz asi insanlarız sonuçta var olan inanca Allah rızası için karşı çıkıyoruz ve bu eskilerden beridir böyle görüşler de saygı görmemiştir mesela zahiri mezhebi (meshebin adı bile turkcede yapmacık olarak geçiyor )..
Ama O kadar şey yapıp bide Allah ın dediklerini yapmassak bunun bir anlamı kalmaz.

Günümüzde peygamberlik yok ama kuranda denildigi gibi Allah ın yardımcıları olabiliriz. Kuran da Hz Musa peygamberimiz bile Allah tarafından ilim verilen bir kulunu bulmus ondan birşeyler ögrenebilmek için peşinden gitmiştir. Sonuçta aslını bilmediğiniz şeylere bırak bizi, Musa peygamberimizin bile sabredemeyecegini anlıyoruz.

Ey inananlar, Allâh'ın yardımcıları olun! Nitekim Meryem oğlu Îsâ da havârilere: "Allâh yolunda benim yardımcılarım kimdir?" demişti. Havâriler: "Allâh (yolun)un yardımcıları biziz" dediler. İsrâil oğullarından bir zümre inandı, bir zümre inkâr etti. Biz de inananları, düşmanlarına karşı destekledik, onlar üstün geldiler. (SAFF - 14)

Musa o kula: -Sana öğretilen ilimden bana öğretmen için senin peşinden gelebilir miyim? dedi. (KEHF - 66)
O da: -Sen benimle olmaya sabredemezsin, dedi.Gerçek yönünü bilmediğin bir şeye nasıl sabredebilirsin?
-İnşallah, benim sabırlı olduğumu göreceksin ve senin emrine karşı gelmeyeceğim, dedi.
.....

Konu murarslan tarafından (31. October 2010 Saat 12:51 PM ) değiştirilmiştir.
murarslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
murarslan Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
Derin Düşünce (24. February 2011), hiiic (31. October 2010), Miralay (31. October 2010), yeşil (5. November 2011)