Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. December 2012, 03:42 PM   #4
gavs
Katılımcı Üye

gavs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5
15 Mesajina 23 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
gavs has much to be proud ofgavs has much to be proud ofgavs has much to be proud ofgavs has much to be proud ofgavs has much to be proud ofgavs has much to be proud ofgavs has much to be proud ofgavs has much to be proud of
Smile

Alıntı:
Modernist islamcılar...

Bunlarda; islamda devrim, reform adı altında gelenekçilere tepki olarak, gerçeklerden uzaklaşan mecaz ve sembol yorumlarına göre din yaşamaya çalışmaktadır.

Buda, dinin kaynağını istediği gibi anlayarak din yaşamak olurki, buda kuranın terki demektir.
Aorskaya ,sizin dine bakışınız nasıl...? merak ettim..

Benden bahsediyim ,,ben hadislerin hepsini red etmem,fakat benim için hadisin kutsallığı yoktur.Hadisler mutlaka kuranla uyumlu olmalıdır..Hadisin inkarı küfür değil ,redde açıktır..
Sunneti ise hadisden ayırırım,ümmetin kabul ettiği pratikliği ,uygulamayı kabul eder.reddini ,eğer kuranla çelişmez ise fasık olarak değerlendiririm...
dolayısıyla namaz ve oruç..ve diğer uygulamalarda ehli sünneten çok farklı değilim...

Sizi merak ettim..slm
Miralay (4. March 2013)