Tekil Mesaj gösterimi
Alt 6. April 2013, 05:51 PM   #4
Araştıran
Uzman Üye

Araştıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 83
41 Mesajina 74 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
Araştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud of

Değerli Tuğçe Deniz kardeşim,
Araf 199 ayetin sonunda Rabbim Cahillerden yüz çevir diyor.
Haşr 10 kalplerimizde iman edenlere karşı bir kin bırakma diyor

Yani tabiki öfke ve kin tutmayacağız fakat bu şu demek değil.Sana zulm yapanı,Allaha bilerekde olsa bilmeyerek de olsa uyarmana rağmen ortak koşanı,Kötü işlerde ısrar edeni Affet,onunla güllük gülistanlık yaşa demek değil.Sadece bunu vurgulamak istedim.Çünkü bu ayetlerden yola çıkanlar bence bu hataya düşüyor.Kin ve nefret duymazken gerekli yerde gereken tavırıda göstermek gerekir.Bunun ayrımı çok ince ama bunu yapmak şart diye düşünüyorum.Mesela zulm ve kötülükte ısrar eden birinden yüz çevirmek,ona küsmek ve bunları yaparkende içinde kin ve nefret bulundurmadan yapmak,kararlılığını göstermek bazen o kişiyi ıslah etme yöntemide olabilir.Bilmem yanlış mı düşünüyorum?

Edit: "Sizin dostunuz (veliniz), ancak Allah, O'nun elçisi, rüku' ediciler olarak namaz kılan ve zekatı veren mü'minlerdir." (Maide Suresi, 55) bu ayette namaz kılan olarak çevirilen kısımın arapçası yukimunes salate dir.Salat ın anlamı sitede detaylı şekilde açıklanmış.Yani sadece tekrarlanan hareketlerden namaz olarak çeviremeyiz salatı.Salat namazdan daha zor ama yapılmaya değer olan bir eylemdir.

Konu Araştıran tarafından (6. April 2013 Saat 05:57 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: ek
Araştıran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla