Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11. August 2011, 04:34 PM   #3
dost1
Site Yöneticisi

dost1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3.567
1.083 Mesajina 2.384 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
dost1 is on a distinguished road

Selamun Aleykum! Değerli Gerçek Hanif Kardeşim!

Alıntı:
gerçek hanif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İnsanın sadece gördüğüne inanası geliyor.Somali ve benzeri yerler için içimden yardım etmek geldiği halde etmiyorum.Çünkü şüphe içersindeyim.Alın size deniz feneri.Yarında bir başkası mesela "kimse yokmu" vs. vs.
Somaliyi sağlıklı değerlendirebilmek için Somali'nin tarihine bakmak gerekir. Somali'nin tarihine baktığımızda olayların hiç de gazetelerde anlatıldığı gibi olmadığı görülür.
Birleşmiş Milletler ne yazık ki insanların özellikle de İslam ülkelerinin yardım duygularını sömürmek istiyorlar. Sömürüyorlar da ... Giden yardımların yoksul insanalra özellikle de Müslüman kitleleri uyuşturmak miskinleştirmek için kullanıldığını düşünüyorum.

Şahsen her türlü sadaka ve infak etkinliğini durumlarını yakınen bildiğim tanıdığım insanlar için bizzat aracısız yapıyorum. Türkiye'de ve Dünya'da yaşananlar... Özellikle yardım kuruluşlarının vicdansızlarca sömürülmesi, içlerinin boşaltılması bizleri bu duruma sevkediyor.
Eskilerin güzel bir sözü vardır: İstenmeyen şeyler bir tehlikeyle ilgilidir.
Eğer birisi seni aldatmışsa bu onun suçudur.
Eğer o kişi seni pek cok kere aldatmışsa bu senin suçundur.

Kusursuzluk sadece Allah'a mahsusdur.
Doğrusunu en iyi bilen Allah'tır.
Sevgi,saygı ve muhabbetle.
Allah'a emanet olunuz.
Anonymous (11. August 2011), gerçek hanif (12. August 2011), hiiic (11. August 2011), nerdogan (12. August 2011)