Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15. August 2012, 10:22 AM   #6
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın aorskaya.

Sayın Hasan Akçay'ı düelloya davetinizden uzak olarak bir şey öğrenmek istiyorum: Din kalimesi ile neyi ifade ediyorsunuz? Nedir din?

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
Allah'ın selamı üzerinize olsun.

Sayın g.yetkin,

1- Önce izninizle yazınızda bir düzeltme yapmak istiyorum. Sayın h.akçayı düelloya davet etmem yöneltmeniz yanlış olmuş.

Hoş ortada düelleo falan olmayacak ama, düello gibi algılanan bir durum varsa da o sayın akçayın önceki yazısına dayanarak kendisine yöneltilebilir.

Ancaki sayın akçay'la bu konuyu kısmen başka bir yerde ele almışsakta, yukarıda kısaca değindiğim sebepler yüzünden yarım kalmıştı. Şimdi burada da aynı konuda yazılarını görünce, onun davetine (size göre düello) uyarak açıklamalarımızı yapmayı önerdim.

Sayın akçay, ayrı düştüğümüz konular olsada, takdir ettiğim bir kişidir ve inşallah yazımı görme imkanı bulur.

2- "Din kalimesi ile neyi ifade ediyorsunuz? Nedir din?"

diye bir soru sormuşsunuz.

Şimdi ben buna nasıl cevap vereceğimi hemen kestiremedim. Yazı üzerinde düşündüm.

Böyle bir soruyu niçin sormuştunuz? Benden yansımalar yüzündenmi diye düşünsem, mümkün olmadığını görüyorum.

Sizin, geçmiş yazılarınıza göre, sizden durup dururken böyle bir soru çıkmasını da mümkün görmediğimden, bu soruyla muhatap olmaktan dolayı hem üzüldüm, hem de bu soru esnasındaki duygusal halinizi merakla birlikte üzülerek de olsa cevap vermemin gerektiğini düşündüm.

Sevgili g.yetkin kardeşim,

Bütün insanların hak olan tek dinleri olduğunu, onun da islam olduğunu, islamında zamanımızda "sadece kuran" olduğunu söylemem yeterli olurmu!

saygılarımla...
aorskaya

Konu aorskaya tarafından (15. August 2012 Saat 10:25 AM ) değiştirilmiştir.
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aorskaya Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (15. August 2012)