Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20. September 2012, 01:07 AM   #125
raven
Uzman Üye

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 97
52 Mesajina 104 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
raven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud of

saygıdeğer dost1
öncelikle teşekkür ederim örneklerini verdiğiniz ayetlere iman etmiş bir insanım.o ayetleri okuyunca savunduğum fikir dahada pekişti.Allah razı olsun.İlminizede hayranım ve saygı duyuyorum bazı görüşlerinize katılmasam bile

Nisa;65: Fela ve Rabbike la yu'minune hatta yühakkimuke fiyma şecera beynehüm sümme la yecidu fiy enfüsihim haracen mimma kadayte ve yüsellimu tesliyma
Hayır, Rabin hakkı için onlar aralarında çıkan çekişmeli işlerde seni hakem yapıp, sonra da senin verdiğin hükme, içlerinde bir burukluk duymadan tam anlamıyle teslim olmadıkça inanmış olmazlar.
senin verdiğin hükme?

Nisa;61: Ve iza kıyle lehüm tealev ila ma enzelAllahu ve ilerRasûli raeytel münafikıyne yesuddune anke sududa;
Kendilerine: "Allâh'ın indirdiğine ve Elçiye gelin!" denince, o ikiyüzlülerin, senden büsbütün uzaklaştıklarını görürsün.
Allah ın indirdiğine ve elçiye... neden sadece Allah ın indirdiğine değil!

Ahzab;21: Lekad kâne leküm fiy Rasûlillahi üsvetün hasenetün limen kâne yercullahe vel yevmel ahıre ve zekerAllahe kesiyra
Andolsun Allâh'ın Elçisinde sizin için Allah'a ve âhiret gününe kavuşmaya inanan ve Allâh'ı çok anan kimseler için, (uyulacak) en güzel bir örnek vardır
Allah ın elçisinde örnekler mi? Allah ın elçisinden örnekler alırsak sayın galipyetkinin dediği gibi taklit etmiş olmayalım

Nisa;80:Men yutı’ırRasûle fekad etaAllah* ve men tevella fema erselnake aleyhim hafiyza
Kim Elçi'ye itâ'at ederse Allah'a itâ'at etmiş olur. Kim de yüz çevirirse (bil ki), biz seni onların üzerine bekçi göndermedik.
neden Allah ın gönderdiğine itaat ederse demiyor.Elçi sonuçta Allah ın gönderdiğini aktarmıyormu?

Nisa;59: Ya eyyühelleziyne amenu etıy'ullahe ve etıy'urRasûle ve ülil emri minküm* fein tenaza'tüm fiy şey'in ferudduhu ilAllahi verRasûli in küntüm tu'minune billahi vel yevmil ahır* zâlike hayrun ve ahsenü te'viyla
Ey inananlar, Allah'a itâ'at edin, Elçiye ve sizden olan buyruk sâhibine itâ'at edin. Eğer herhangi bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz; -Allah'a ve âhiret gününe inanıyorsanız -onu Allah'a ve Elçiye götürün. Bu, daha iyidir ve sonuç bakımından da daha güzeldir.
Allah a ve elçiye götürün ...neden elçiye o sadece haberci hüküm koyabilir mi?.yada elçi kuranda yazandan hariç ne biliyor?

Ali İmran;31:Kul in küntüm tuhıbbunAllahe fettebiuniy yuhbibkümullahu ve yağfir leküm zünubeküm* vAllahu Ğafur’un Rahîym;
De ki: "Eğer Allâh'ı seviyorsanız bana uyun ki Allâh da sizi sevsin ve zenblerinizi/günâhlarınızı bağışlasın. Allâh bağışlayandır, esirgeyendir."
bana uyun...neden sadece Allah ın gönderdiğine uyun değil

Ahzab;57: İnnelleziyne yü'zunAllahe ve RasûleHu leanehümullahu fiyd dünya vel ahireti ve eadde lehüm azâben mühiyna
Allâh'ı ve Elçisini incitenler var ya, işte Allâh onlara dünyâda ve âhirette la'net etmiş ve onlar için alçaltıcı bir azâb hazırlamıştır.
İnşallah hiç birimiz Allah ı ve Elçisini üzecek eylemlerde bulunmayız.Ha peygamber öldü gitti ben onu nasılsa incitmem diyen varsa o ayrı

Konu raven tarafından (20. September 2012 Saat 01:38 AM ) değiştirilmiştir.
raven isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla