Tekil Mesaj gösterimi
Alt 4. September 2012, 10:04 AM   #10
nacikocak
Katılımcı Üye

Tesekkür: 5
17 Mesajina 19 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
nacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud of

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın naci bey, sadece bu sözünüze katılıyorum; düşünmek, evet zor ve tehlikelidir.

Sizin uyduklarınız sizin dininizin gereği,
Benim uyduğum benim dinim gereği,
Sen benim uyduğuma uyacak değilsin,
Bizde senin uyduklarına uyacak değiliz,
Sizin uyduklarınız size, bizim uyduğumuz bize,

Bizler kendini samet olarak anlatan "o"'ya uyduk.

Dinin erbabı bildiklerinizi red ediyorum. Allahdan başka dinin erbabı edinmeyin. Bizler Muhammed'e inzal edilene uyduk, O inzal içindeki İbrahim ve beraberindekilerin güzel örneklerini son nebi de dahil aldık. Biz müşriklerden uzağız
arkadaşım vahy tarısını reddediyorum demişsin tanrı nedir vahyi kim gönderir sen neyi reddediyorsun

tanrı biz müslümanların değil diğer dinlere inananların kullandığı kelimedir fakat yinede o dinler hükmü kaldırılmış ve değiştirilmiş olsada kuran'ı kerimdede geçtiği gibi kitap ehli yani allah inancı olan dinlerdir ve tanrı diye hernekadar kötü bir hitap şekli olsada allah'ı kastederek bahsederler tanrı ismini değilde tanrıyı reddediyorum demek allah'ı reddetmek anlamına gelir

vahy allah'ın peygamberlere insanları doğru yola iletmek için gönderdiği hükümlerdir vahyi yalnızca allah gönderir vahyi göndereni reddetmek yine allah'ı reddetmektir

dinin erbabı kimlerdir dinin sahibi ve erbabı allahtır ondan sonra ise dini allah'tan öğrenip peygamberlere ileten melekler dini meleklerin vasıtası ile allah'tan öğrenen peygamberler dini direk peygamberlerden öğrenen peygamberleri şahsen görüp dinleyen sahabeler dini sahabelerden öğrenen alimler ve dini kendilerinden önceki alimlerden öğrenen alimlerdir ve dinin erbabı alimlerden öğrendiği dini allah'ın rızası için kendimizden az bilenlere ve hiç bilmeyenlere anlatan biz müminleriz din hakkında tek birşey bilen hiç bilmeyene göre dinin erbabıdır dini değiştirmeye çalışanı yalan yanlış uyduranları değilde dinin erbabını reddetmek dini dolayısıyla allah'ın emirlerini reddetmektir

şimdi bana senin uyduk dediğin samet olan allah'ın "oruç sizden öncekilere farz kılındığı gibi sizede farz kılındı" diye emrettiği oruç ibdetinin nasıl tutulacağını senin dinin erbabı diye reddettiğin dini bize ulaştıran alimleri ve onların yazdıklarını söylediklerini kaynak göstermeden anlat ve kendi kaynağını göster senin reddettiğin dinin erbaplarını bende reddediyim ancak yapamazsın çünkü din ile ilgili herşey kuran'ı kerimde yok çoğunu hadis ve sünnetlerden öğrenmek zorundayız peygamber efendimiz görevini tamamlayıp allah'ın rahmetine kavuştuğu ve bizim kuran'ı kerimde bulunmayan ilah'i emirleri kendisinden öğrenemeyeceğimiz ve bize vahiyde gelmeyeceği için biz takvaca bizden üstün dinin erbabı olanlardan öğrenmek ve öğretmek zorundayız
nacikocak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla