Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12. October 2009, 07:50 AM   #8
Ali Rıza Borazan
Uzman Üye

Ali Rıza Borazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 59
244 Mesajina 485 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
Ali Rıza Borazan will become famous soon enoughAli Rıza Borazan will become famous soon enough

tebrik ediyorum tebyin kardeş. evet 3/77Allah'ın ahdini ve yeminlerini az bir değere karşılık satanlar... İşte onlar; onlar için ahirette hiç bir pay yoktur, kıyamet gününde Allah onlarla konuşmaz, onları gözetmez ve onları arındırmaz. Ve onlar için acı bir azab vardır. öyle deyince bir kıssa aklıma geldi. Adamın birisinin babası ölmüş, imamın birisine sormuş babama nasıl bir iyilikte bulunayım ki. onu hoşnut edeyim demiş. imam da demiş ki kuran okutacaksın. adam da demiş ki bu bana kaça mal olur. imam da demiş ki sen okunmuş kuran mı istersin taze kuran mı? deyince ne farkı var demiş imam da demiş ki. okunmuş kuran gönderirsen elli tl. taze kuran gönderirsen 100 tl. demiş. inanın ben böyle bi şey duymamıştım sordum imamın birisine nedir bu okunmuş kuran taze kuran. o da dediki okunmuş kuran sıtokta duran hadmedilmiş önceden olan kuran taze kuran ise yeniden hatim yapılacak kuran deyince söylenen fiyatı pahalı buldu ve dedi ki bana gelseydiniz otuza hallederdim. işte insanların anladığı din bu. Bütün peygamberler geldikleri zaman ben ücret alacı değilim derken bunlar dinlerini satarken yarışş ediyorlar ne acı gerçek değil mi? Ayinesi iştir lafa bakılmaz selam ve sevgiler.
Ali Rıza Borazan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Ali Rıza Borazan Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
merdem (9. November 2012), Miralay (12. May 2010), TEBYİN (30. December 2010), yeşil (7. November 2011)