Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20. May 2009, 11:16 AM   #1
Burak
Katılımcı Üye

Tesekkür: 5
10 Mesajina 16 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Burak will become famous soon enoughBurak will become famous soon enough
Standart Allah bir dir (peki nasıl bir dir)

Hiç bir rakkamına böyle baktınızmı
1 Matematikte sayıdır benin bildiğim (1) bu bundan başka bir bilmiyorum. Bu sayı eğer Allah'ın bir sıfatı ise bu bana Allah'ı anlatmalıdır. peki bunu nasıl yapıyor.
dört de (4) bir sayıdır aynı bir (1) gibi 4 sayısını oluşturan bir düzenek vardır. mesala 2+2=4 matematik denilen Alemin içerisinde 4 sayını oluşturan bir olasılık bulduk bunun 2+2=4 olduğunu gözlemledik. Peki 2 sayısını ne oluşturur 1+1=2 yine aynı alemde yeni bir sonuç 2 sayısını da oluşturan bir şey var. Peki ozaman 1 sayısını ne oluşturur? Bulamadınız dimi bazen bana 0.5+0.5=1 dir diye garip bir cevap geliyor aslında bu durum 0.5+0.5=1 böyle değil 1/2=0.5 dir olacaktı. Bu sonuç bize tam olmayan sayılarında bir sayısının varlığı ile var olduğunu göstermiştir. Asıl cevap şu dur. Bir (1) Kendiliğinden vardır.
9 sayısında 1 yok dokuz olurmu hiç? Bu durumdan da şu sonuç çıkar Bir (1) yok hiç bir sayı yok. 1 var hepsi var bir yok hiç biri yok Burdan da şu sonuç çıkar ki o da Bütün rakamlar birin varlığı ile vardır.
Kısacası Herşey Allah'ın varlığı ile vardır. Allah yok hiç bir şey yok Allah var herşey var. Bu konu da bizi şu snuca ulaştırıyor. Herşeyin Allah'tan var olduğu.

işte sizlere nacizane kısaca (1)
Burak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Burak Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
Barış (21. May 2009), sabaha_dogru (17. April 2010), ÖmerFurkan (20. May 2009)