hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Siyaset

Seçenekler Stil
Alt 5. November 2012, 04:46 PM   #8
raven
Uzman Üye

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 97
52 Mesajina 104 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
raven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud of

Alıntı:
aorskaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu karar neyi değiştirecektir? Kimlere hangi faydalar sağlayacaktır? Milliyetçilikle ulusalcılık arasındaki ince çizgi çokmu önemli farktır.

ayrıca bir kardeşime sormuşum, size aktarayım. cevaplamak isterseniz, cevaplayınız...

1- "TÜRK MİLLETİ SENSİZ ASLA” bu sözden ne anladığınızı ve bu söze ne kadar katıldığınızı sorabilirmiyim?

2- Hadisi kutsi denilen burada belirtilen sözün gerçekten hadis olduğuna inanıyormusun?

3- Türk islam dünyası diye bir şeyi doğru buluyormusunuz? Böyle bir dua doğrumudur?

selamlar,
aorskaya
Sevgili aorskaya,

Milliyetçilik ve Ulusalcılık arasındaki çizgi ince değildir.Aralarındaki fark everest dağı kadardır.Kutsalları farklıdır.

Hadis i kutsiye inanmıyorum.Kaldı ki bunu bahçelinin dile getirmeside benim için bir şey ifade etmiyor.

Türk İslam ülküsünü en azından gerçekleştirilebilir olarak görüyorum.Bu ülkünün gerçekleşmesi için Türki ve müslüman olan milletlerin bir arada yaşamasıda gerekmez ayrıca.
Türk İslam ülküsünde her ne kadar sahada aksini gözleyebilsekte teoride ırkçılığın zerresi yoktur.Bir Millet tarihi boyunca büyük işler yapmaya muktedir olmuşsa en azından övülmeye layık olduğunu ve daha başarılı işler yapabilecek güçte olduğunu düşünürüm.

Dua konusuna gelince ;İnsanlar Allah ım bana 1967 ford mustang nasip et diye dua ediyorsa pekala bunun içinde dua edebilir.

Bookmarks

Etiketler
bahçeli, başkanlığa, büyük, devlet, kurultayında, seçildi, yeniden