hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > Allah'a İman > Allahın diğer isim ve Sıfatları

Seçenekler Stil
Alt 6. November 2012, 12:49 PM   #71
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

Alıntı:
sana son defa anlayamadığın durumlar olduğunu anlatacağım
anlayamadığın durumları anlatmak !

aorskaya, inatlarımız mı imanımız.

Sen iyi bir insansın. Devamlı uslup konusunda uyarı yapan bir insan.

Hırsızın konusu hırsızlık, oduncunun konusu odun.
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 6. November 2012, 12:50 PM   #72
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
Hiic kardeşim, sana son defa anlayamadığın durumlar olduğunu anlatacağım ve artık bu tarz şeyler devam ederse dikkate almayacağım.

işte bnların hepsi aynı.

biz sizi anlayamıyoruz çünkü siz anlama üstü insanlarsınız, biz beceremyoruz anlamayı, değil mi?

Konu hiiic tarafından (27. February 2017 Saat 08:47 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme, yanlış uslup
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 6. November 2012, 12:55 PM   #73
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
anlayamadığın durumları anlatmak !

aorskaya, inatlarımız mı imanımız.

Sen iyi bir insansın. Devamlı uslup konusunda uyarı yapan bir insan.

Hırsızın konusu hırsızlık, oduncunun konusu odun.
pramid, siz daha iyi insanlarsınız...

Kuran dışı konular son bulsun, artık dikkate almayacağım.

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 6. November 2012, 12:58 PM   #74
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

aorkaya arkadaşımızın üslübu, köşe sıkışan kediye benziyor.

Hiiic kardeşim sinirlenme, bir garip arkadaşımız bu. Bana fekaradamı anımsatıyor. O bile olabilir. Ama bu hadisleri terk ettim diyor. Zihniyet aynı.

Alıntı:
Huy olmuş sende huy, kesinlikle çıkmaz bu, anlatsan da bir anlatmasan da ayetinin muhatabı olarak görüyorum sizleri...
Olmaz olmaz demeyelim, belki ;Olmaz, olur... Allahdan ümidini kesme.

Aorskaya herbi iyi biri. Kendi çapında kaliteli. Ama inadı inat dikkat et.

Ak olana kara demez, ak da demez. Kara olana ak demez; kara da demez.
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 6. November 2012, 01:27 PM   #75
aorskaya
Uzman Üye

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
aorkaya arkadaşımızın üslübu, köşe sıkışan kediye benziyor.

Hiiic kardeşim sinirlenme, bir garip arkadaşımız bu. Bana fekaradamı anımsatıyor. O bile olabilir. Ama bu hadisleri terk ettim diyor. Zihniyet aynı.

Olmaz olmaz demeyelim, belki ;Olmaz, olur... Allahdan ümidini kesme.

Aorskaya herbi iyi biri. Kendi çapında kaliteli. Ama inadı inat dikkat et.

Ak olana kara demez, ak da demez. Kara olana ak demez; kara da demez.
Ahbap çavuşlar olarak birbirinizi pohpohlamaya devam edin.

Ama, ben zan ile konuşmaktan, dini bilgi sunan birinin şahsını ele alıp kim olduğunu araştırmaktan men edildiğimi bilirim, bu nedenle hoşlanmamda.

Çünkü benim yaşam prensibim; "doğru kimde olursa olsun herkesin malıdır, her gören almalıdır, yanlış kimde ise sahibinin malıdır, herkes kaçmalıdır" anlayışıdır.

Bu nedenle müslüman bildiğim siz kardeşlerimi bırakın, doğruyu söyleyen en imansız biri, en azılı ateist bile olsa alır, bunun için teşekkür de ederim.

Siz, hala aslı olmayan konularla devam edecekseniz, sizi kimse tutamaz, buyurun...

Burası hanif, dini akıllıca yaşayan kardeşlerim var burada, bu nedenle başka yerlerde yazayım diye düşündüğüm yerde yazmaya başladığımdan beri hep kişisel sataşmalarınızla karşılaştım.

Siz, burada dini paylaşmak, öğrenmek, öğretmek amacını unutup, kişisel üstünlük kurma telaşıyla, şahsi yazılar yazabiliyorsunuz. Şahsıma ait sataşmaları yine önemsemiyor, "selam" deyip geçiyorum. Ancak, artık bunlar yoruyor beni ve bu saçmalıklara cevap vermekle düzelme yerine primde vermiş olduğum düşüncesiyle devam ettirdiğinizi görüyorum.

ya dinden konuşun, yada izleyin... yahut kendi kafanızda birini bulun, oyalanın, zaman geçirin, keyif sürün...

selamlar,
aorskaya

Konu aorskaya tarafından (6. November 2012 Saat 01:32 PM ) değiştirilmiştir.
Alt 6. November 2012, 05:04 PM   #76
raven
Uzman Üye

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 97
52 Mesajina 104 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
raven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud of

Bu hiiiç denen primat gerçekten 128 mega bayt beyine sahip.
Ben ona İnsanlara bulaşma ,tahrik etme, iftira atma dürüst ol dedikçe korkak tavuklar gibi sağdaki soldaki başlıklarda gene hakkımda atıp tutuyor.
Hiç denen insan kılığına bürününmüş tek hücreli yaşam formu YETER ARTIK YETER!
Ne laftan anladığın var, ne Allah tan Korkman, nede kuldan utanman.Sen nasıl bir şekilsin ya,bu nasıl bir fıtrattır anlamadım
Edepsizsin,Hayasızsın,Terbiyesizsin
Benden uzak dur.Benim ismimi anma ,bana iftira atma
Topu topu 50 kelime konuşup, yazıyorsun onuda yanlış yapıyorsun.

senin yapında, olmayan karakterinde belli oldu.Kurban yoktur,namaz yoktur,oruç yoktur,melek yoktur,şeytan yoktur diyen hiiiiç
ADAK ADAMIŞ HEMDE İKİ KOÇ
sen savunduğun değerlere bile sahip çıkamayan büyük ihtimalle sorunlu bir çocukluk yaşamış bir canlısın
hani adak yoktu.Öksür bakalım buna ne diyeceksin.Sen bu sitede savunduğun herşeye sırt çevirdin gelenekçi oldun KOÇU ADAK ADADIN VE KESECEKSİN HANİ ARAP GELENEĞİYDİ.Süleymancı diye aşağıladığın adamın yanında çalışan yemek yediği kapa ihanet eden birisin.
Sen büyük ihtimalle bu site harici hayatta sosyal bir faaliyeti olmayan,insanlardan kaçan, korkan çünkü (korkaksın),şizofrenik bir tipsin.Hayata olan kızgınlığını burada insanlara kara çalarak,iftira atarak,onları küçük düşürmeye çalışarak atmaya çalışıyorsun.

YETER ARTIK! git bir psikoloğa görün.

Sana yine oğlum bak git diyorum

bir daha benim ismimi kullanma,bana laf çakma, hatta beni ima bile etme

Bütün bu yazdıklarımdan sonra bile hala yarabbi şükür diyorsan ar damarının çatlamış olduğunu düşünüyordum ama sende öyle bir damar olmadığına karar verdim.

Beni ne hale getirdin seni affetmiyorum hesabımı ahirete saklıyorum.Allah senin layığın neyse onu versin.Umarım seni öbür tarafta burnunda halkayla yanıma getirirler.

Konu raven tarafından (6. November 2012 Saat 05:06 PM ) değiştirilmiştir.
raven isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 6. November 2012, 05:23 PM   #77
aorskaya
Uzman Üye

Alıntı:
raven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben ona İnsanlara bulaşma ,tahrik etme, iftira atma dürüst ol dedikçe korkak tavuklar gibi sağdaki soldaki başlıklarda gene hakkımda atıp tutuyor.
Ne laftan anladığın var, ne Allah tan Korkman, nede kuldan utanman.Sen nasıl bir şekilsin ya,bu nasıl bir fıtrattır anlamadım

senin yapında, olmayan karakterinde belli oldu.Kurban yoktur,namaz yoktur,oruç yoktur,melek yoktur,şeytan yoktur diyen hiiiiç
sen savunduğun değerlere bile sahip çıkamayan büyük ihtimalle sorunlu bir çocukluk yaşamış bir canlısın
hani adak yoktu.Öksür bakalım buna ne diyeceksin.Sen bu sitede savunduğun herşeye sırt çevirdin gelenekçi oldun KOÇU ADAK ADADIN VE KESECEKSİN HANİ ARAP GELENEĞİYDİ.Süleymancı diye aşağıladığın adamın yanında çalışan yemek yediği kapa ihanet eden birisin.
Sen büyük ihtimalle bu site harici hayatta sosyal bir faaliyeti olmayan,insanlardan kaçan, korkan çünkü (korkaksın),şizofrenik bir tipsin.Hayata olan kızgınlığını burada insanlara kara çalarak,iftira atarak,onları küçük düşürmeye çalışarak atmaya çalışıyorsun.

Bütün bu yazdıklarımdan sonra bile hala yarabbi şükür diyorsan ar damarının çatlamış olduğunu düşünüyordum ama sende öyle bir damar olmadığına karar verdim.

Beni ne hale getirdin seni affetmiyorum hesabımı ahirete saklıyorum.Allah senin layığın neyse onu versin.Umarım seni öbür tarafta burnunda halkayla yanıma getirirler.
Sevgili raven,

Belliki bir hayli üzülmüş, öfkelenmiş ve bunları yazmışsın.

Burada haksız yere seni bu denli öfkelendirenler, sadece kendileri dini konularda yazmayı bırakıp, okuyucu olabilseydi kimseyi ilgilendirmezdi. Ama, bununla yetinmeyip, kendileri gibi düşünmeyenlerin sabırlarını taşıran sözler kullandıklarından, sadece senin hakkına değil, aktaracağın bilgilerden yararlanabilecek bazı kimselerin öğrenmelerini engelledikleri için onların da haklarını yemiş olmaktadırlar.

Belki, bunu düşünemiyorlar, belki de umursamıyorlar.

Şahsen, öfkeni anlıyor, sabrın sınırlarını aştığını kabul ediyorsam da yazında kırmızı ile boyadığım, "Umarım seni öbür tarafta burnunda halkayla yanıma getirirler." sözünü geri alman gerektiğini düşünüyorum.

Bu, müslüman olmasa bile, zalimlik yapmadıkça, müşriklik yapmadıkça, hiç kimse için istenilecek durum değildir. Bu sözünü geri al, tövbe et bana kalırsa... Çünkü, müslümandan beklenen herkesin kurtuluşa ermesini istemesidir.

selamlar,
aorskaya

Konu aorskaya tarafından (6. November 2012 Saat 05:31 PM ) değiştirilmiştir.
Alt 6. November 2012, 06:26 PM   #78
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:

raven.. bu kadar karakterine uygun laf söyleyerek, beni kendi seviyene çekebileceğini mi zannediyorsun?

Kusura bakma dostum, size selam olsun, bizden size zarar gelmez.

sizin ıslahınız bizlere zor, sizi Allah ıslah etsin...

senin bunca lafına karşılık, rabbimin ayeti bana yol gösterir. Boş lafına uyacak değilim...

Âl-i İmrân 119
İşte siz öyle kimselersiniz ki, onlar sizi sevmedikleri halde siz onları seversiniz. Siz, bütün kitaplara inanırsınız; onlar ise, sizinle karşılaştıklarında "İnandık" derler; kendi başlarına kaldıklarında da, size olan kinlerinden dolayı parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki: Kininizden (kahrolup) ölün! Şüphesiz Allah kalplerin içindekini hakkıyla bilmektedir.

ey raven ve çetesi
Kininizden (kahrolup) ölün! Şüphesiz Allah kalplerin içindekini hakkıyla bilmektedir.

Konu hiiic tarafından (6. November 2012 Saat 06:32 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 6. November 2012, 06:28 PM   #79
raven
Uzman Üye

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 97
52 Mesajina 104 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
raven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud of

Alıntı:
aorskaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili raven,

Belliki bir hayli üzülmüş, öfkelenmiş ve bunları yazmışsın.

Burada haksız yere seni bu denli öfkelendirenler, sadece kendileri dini konularda yazmayı bırakıp, okuyucu olabilseydi kimseyi ilgilendirmezdi. Ama, bununla yetinmeyip, kendileri gibi düşünmeyenlerin sabırlarını taşıran sözler kullandıklarından, sadece senin hakkına değil, aktaracağın bilgilerden yararlanabilecek bazı kimselerin öğrenmelerini engelledikleri için onların da haklarını yemiş olmaktadırlar.

Belki, bunu düşünemiyorlar, belki de umursamıyorlar.

Şahsen, öfkeni anlıyor, sabrın sınırlarını aştığını kabul ediyorsam da yazında kırmızı ile boyadığım, "Umarım seni öbür tarafta burnunda halkayla yanıma getirirler." sözünü geri alman gerektiğini düşünüyorum.

Bu, müslüman olmasa bile, zalimlik yapmadıkça, müşriklik yapmadıkça, hiç kimse için istenilecek durum değildir. Bu sözünü geri al, tövbe et bana kalırsa... Çünkü, müslümandan beklenen herkesin kurtuluşa ermesini istemesidir.

selamlar,
aorskaya
haklısın aorskaya kardeşim

ama inan Allah a ne hale geldiğimi bilemezsin.Dengemi bozdu sabrımı taşırdı.

Artık bir süre sadece ayet paylaşacağım.Belki bu adamın ruhumda yarattığı tahribata en iyi gelecek ilaç budur.
aorskaya (6. November 2012)
Alt 6. November 2012, 06:34 PM   #80
aorskaya
Uzman Üye

Alıntı:
haklısın aorskaya kardeşim

ama inan Allah a ne hale geldiğimi bilemezsin.Dengemi bozdu sabrımı taşırdı.

Artık bir süre sadece ayet paylaşacağım.Belki bu adamın ruhumda yarattığı tahribata en iyi gelecek ilaç budur.
Aklın yolu birdir, sadece dini paylaşım, çok fazla zaman kaybettirildi... Teşekkürler sevgili raven...

İnşallah, kardeşlerimiz de artık bu davranışlarının nasıl yanlış sonuçlar doğurduğunu kavrayıp, kişilerin bilgilenme haklarını engellemeleri yüzünden kul hakkına tecavüz ettiklerini görebilirler...

selamlarımla,
aorskaya
aorskaya Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
raven (6. November 2012)

Bookmarks

Etiketler
allahin, esmâi, hüsnâ, kuranda, İsimleri, yüce