hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > TEMİZLİK VE İBADET > İbadet > Namaz

Seçenekler Stil
Alt 1. January 2016, 10:57 PM   #9
Araştıran
Uzman Üye

Araştıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 83
41 Mesajina 74 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
Araştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud of

Alıntı:
kuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Eğer namaz dua nın bir biçimi ise neden Ezan denilen çağrıyı beklemem gerekiyor ? kendi istediğim zaman dua edemem mi ?

Sabah Akşam namaz kıl deniliyorsa bunu her zaman olarak algılarsam yanlış mı olur ? Yanlış değilse Ezan neden gerekli ?

ve ben ezan okunmasın dediğim de kafir oluyorsam çokta umurumda...

Namaz dua nın bir biçimi ancak belli saatlerde olmalı diyorsan eğer.T eknoloji nerede şu an ? Namaz kıldıran seccade var artık. İmama da gerek yok al seccade yi kıl.

Bu arada bende birilerini kafir ilan etmek istedim en yakında sen vardın seni kafir ilan edeyim. ''Ezan okunmasın'' diyen kafir olur diyen ne bir ayet var ne bir ayet yorumu var ne de bir hadis var.

Ama sen Ezan yoktur diyen kafir olur dediğin için kafir oldun hadi geçmiş olsun.
Biz ezan diyoruz biz.Yoksa çağrıldığınız zaman cuma suresi 9.ayeti inkar etmenden dolayı dedim.YAni ortada bir çağrı var ister ezan de ister başka bişey de.Kendi kafama göre sen kafirsin demedim bu ayete göre dedim.Konu ne kadar saptı yahu.Birbirimiz tekfir etmek yerine niye güzel güzel konuşamıyoruz.Eğer güzel bir konuşma olsaydı bir yere gelecektim.Namaz/dua konusunda bende öyle düşünüyorum.Ben ezan da ne namaz kılma şartından bahsettim nede başka birşeyden sadece namaz kılasım gelir dedim.AMa şunu göz ardı etmeyelim Salatın vakitleri hakkında Allahın emri var,milleti toplamak için bir çağrıya ihtiyaç var cuma 9 da buna delil.Konu ne kadar saptı ya tekrar konuya dönsek.Şu başlığı bir daha okusanızda öyle devam etsek.

Bookmarks

Etiketler
ezan, mıneden, mıokunmamalı, okunmalı, türkçe