hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > PINARIN KAYNAĞINDAN (Hakkı YILMAZ'ın KUR'AN KAVRAMLARI VİDEOLARI > Hakkı Yılmaz - Sedat Şenermen

Seçenekler Stil
Alt 8. July 2009, 07:45 AM   #1
Ferhat
Yeni Üye

Tesekkür: 2
3 Mesajina 5 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Ferhat will become famous soon enoughFerhat will become famous soon enough
Standart Yeni Bölümler Ne Zaman Yayınlanacak Acaba?

Selamlar, Biz Tv de yayınlanan Pınarın Kaynağından programını sitenizden takip edebiliyorum. Bir iki hafatadır bekliyorum. Hala 12. bölümden sonraki bölümler yayınlanmadı . Programla yada Biz TV ile ilgili bir problem mi var acaba? Yoksa programa ara mı verildi?

Herkese saygılar,
Ferhat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 8. July 2009, 09:46 AM   #2
kamer
Super Moderator

kamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 457
131 Mesajina 293 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
kamer is on a distinguished road

Alıntı:
Ferhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamlar, Biz Tv de yayınlanan Pınarın Kaynağından programını sitenizden takip edebiliyorum. Bir iki hafatadır bekliyorum. Hala 12. bölümden sonraki bölümler yayınlanmadı . Programla yada Biz TV ile ilgili bir problem mi var acaba? Yoksa programa ara mı verildi?

Herkese saygılar,
Aleyküm Selam Ferhat kardeş,
Aramıza hoşgeldin. Proğramın 12,13,14. bölümlerinde "SALAT" konusu işlendi. Proğram, 9 .Temmuz.2009 tarihinde 13. bölümle devam edecek fakat kanalbiz Tv, Digitürk üzerinden yayın yapıyor.
Bölümlerin foruma eklenmesinde Taner kardeşimiz üstün bir gayret gösteriyor.İnşaallah son iki bölümüde eklemek nasip olur kendisine.
Mutlu ve esen kalın.
Ferhat (8. July 2009)
Alt 8. July 2009, 01:23 PM   #3
Ferhat
Yeni Üye

Hoşbulduk, Teşekkür ederim Kamer kardeş. Taner'e de kolay gelsin diyorum. Allah'ın selamı üzerinize olsun...

Sağlıcakla kalın...
Ferhat Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
kamer (8. July 2009)
Alt 8. July 2009, 08:01 PM   #4
Taner
Site Yöneticisi

Tesekkür: 60
55 Mesajina 155 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
Taner will become famous soon enoughTaner will become famous soon enough

Allah razı olsun Ferhat kardeş. yarın sanırım yeni bölüm yayınlacak digiturk de herhangi bir aksaklık olmaz ise şayet 1-2 gün içerisinde siteden izleyebilirsiniz.
Taner isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Taner Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
kamer (8. July 2009), Toslunba (10. July 2009)
Alt 10. July 2009, 09:17 AM   #5
Toslunba
Uzman Üye

Toslunba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 90
69 Mesajina 159 Tesekkür Aldi
Toslunba is on a distinguished road

Aramızda olman ve yoğun emeklerin için Allah razı olsun Taner Kardeşim.
Toslunba isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23. July 2009, 03:10 PM   #6
bulentcvn
Yeni Üye

Tesekkür: 0
0 Mesajina 0 Tesekkür Aldi
bulentcvn will become famous soon enoughbulentcvn will become famous soon enough

sedat şenermen beyle görüştüm ben 14 bölüm çekmişler 1 ay yaz tatili proğramı var bilginiz olsun
bulentcvn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28. July 2009, 11:23 AM   #7
Ferhat
Yeni Üye

Standart Vakit daralıyor...

Arkadaşlar herkese selamlar öncelikle, Taner kardeşime de Allah hem razı olsun hem kolaylık versin diyorum, programları siteye ekleyerek tüm topluma iletilmesinde katkı sahibi çünkü.

Sedat Beyefendi ve Hakkı Beyefendinin ortaklaşa hazırladıkları programda açıklamaya çalıştıkları Kur'an'daki İslam dini ile yine Hakkı Beyefendinin imzasını taşıyan internet sitelerindeki yazılarıyla tanıştım. Hakikaten beni heyecanlandıran (hala aynı hisleri yaşıyorum) bir deneyimdi. Çünkü bunca sene İslam adı altında farzlar, vacibler, sünnetler, günahlar, hadisler ve içtihatler(!) gibi bir takım olguların karışımı ile oluşmuş bir sistem içinde bocalayıp durdum. Hayatım boyunca isteklerim oldu. Gerçekleşince sevindim, gerçekleşmeyince üzüldüm hatta isyan ettim. Yanlış birşeyler yapınca içimde bunu hissedebiliyordum ama anlam veremiyordum. Çocukca belki cahilce ama şöyle bir fikir yürütmem vardı:Önce kendimi düşünüyordum, sonra ailemi, mahalledeki okuldaki insanları sonra tüm türkiyedeki sonra dünyadaki sonra güneş sistemimiz koca evreni(tabi bilebildiğim kadarıyla) sonra şunu düşünüyordum tamam bunlar var mevcut ve ben varım ama başka bir şey daha lazım mutlaka büyük ve de gözeten, koruyan birşey olması lazım Yaratan olması lazım(tabi o zamanlar bunları sözlere dökemiyordum ama biliyordum işte). Tüm içindekiler ve kendim dahil evreni bir kenara koyup Allah'ın olmadığını Yaratan'ın olmadığını düşündüğüm an dehşete kapılıyor muazzam bir korku duyuyordum. Bunu şimdi düşünsem yine o korkuyu duyarım. Bunu düşündüğüm zamandan beri Yaratan'ı, Allah'ı, Tanrı'yı, tanımak için kitaplar okudum. Kur'an, Tevrat, İncil, Zebur, Hadis kitapları, İlmihaller... Ama kendimi tam bir karmaşada buldum. Hristiyanlar, Yahudiler, Müslümanlar... Müslümanlar da kendi aralarında Alevi, Sünni, Sünniler de kendi aralarında Hanefi, Şii, Hanbeli... Sıkıldım, boş verdim. Vazgeçmiştim. İşin içinde çıkamıyordum çünkü, Kur'an'ın mealine bakıyorum, okuyorum; -o öyle değil! Sen anlayamazsın! Kimse anlayamaz! Sadece Allah Dostları anlar. Sen onlara uy, onlara tabi ol, onlar sana yardım edecek, gel töbe et... Meallerde de anlayamadığım kısımlar vardı ama genel olarak bazı şeyleri eksik çoğu şeyleri fazla bazı şeyleri de yanlış hatta ters yapıyorduk; okuyunca bunu görebiliyordum ama sorgulayamıyordum yada ispat edemiyordum kendime bile. Ama artık anlıyorum Hakkı Beyefendinin yazıları çoğu şeyi görmemi sağladı. Kur'an'da bir ayet var hani, hatırlayabildiğim kadarıyla yazıyorum şimdi: "Gökyüzüne bir bakın. Bir çatlak görüyor musun?" Kur'an Arapça yada Türkçe yada İngilizce çeviriyi olsun Allah'ın yaratması bir çatlağı bir gediği olmaz; fakat doğru yaptıktan sonra; EĞER DOĞRU İSE ÇEVİRİ, MUTLAKA O ÇEVİRİNİN BİR ÇATLAĞI BİR GEDİĞİ TERS BİR ANLAMI YADA ÇEKİŞKİSİ OLMAZ diye düşünüyorum(doğrusunu Allah bilir). Yani bir bütün halinde ;yani Sedat Beyefendi ve Hakkı Beyefendinin yapmaya çalıştıkları gibi, Kur'an çevirisi yapıldığında ve bu uygulandığında işte o zaman dosdoğru bir yolda oluruz diye düşünüyorum(doğrusunu Allah bilir). Hakkı Beyefendi ve Sedat Beyefendinin açıklamaları açıkcası şimdilik beni oldukça tatmin ediyor, çürütemiyorum, yıldız gibi sönmüyor, güneş gibi batmıyor. Ortada duruyor... Hayatımın yarısı geçti(belkide tamamı(!) , Allah bilir) şu an yaşıyorum ama yarın yaşayacak mıyım bilmiyorum ve bilmek istiyorum, daha çok şey bilmek istiyorum, anlamak istiyorum oyüzden arkadaşlar bilmiyorum hangi sıkıntılar içindesiniz yada zorluklar ama Taner kardeşim başta olmak üzere Allah rızası için yayınlanan programları sitenizde bir an önce yayınlamanız gerekmekte. Bu tüm insanlık için çok önemli. Emeği geçen herkese Allah kolaylık versin.

Allah'a emanet olun...
Ferhat Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
Barış (28. July 2009), kamer (11. September 2009), snobyx (28. July 2009)
Alt 11. September 2009, 05:17 AM   #8
Ferhat
Yeni Üye

Standart "Pınarın Kaynağı" devam etmeyecek mi?

Selamün Aleyküm!

Arkadaşlar, program yayından kalktı mı acaba? Ben malesef sadece internetten takip edebiliyorum bu programı. Bu konuda bilgisi olan cevap verebilir mi acaba?

Allah'a emanet olun...
Ferhat Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Barış (11. September 2009)
Alt 11. September 2009, 11:22 AM   #9
kamer
Super Moderator

kamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 457
131 Mesajina 293 Tesekkür Aldi
kamer is on a distinguished road

Selam Ferhat kardeş,
Gazi üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr.Alemdar Yalçın hocanın hazırlayıp sunduğu "Geleceğe Doğru" proğramının "Pınarın Kaynağından" bölümü normalde "13" proğram olarak tasarlanmıştı fakat yoğun ilgi üzerine +1 ilave edilerek 14 bölüm çekildi ve yayınlandı. Sn.Sedat Şenermen ve Sn.Hakkı Yılmaz'a ayrılan "Pınarın Kaynağından" bölümü yayınlanan 14 proğram ile tamamlanmış oldu.İnşaAllah başka proğramlar yapmak da nasip olur.
Mutlu ve esen kalın.
Barış (11. September 2009), Toslunba (11. September 2009)
Alt 11. September 2009, 01:38 PM   #10
Ferhat
Yeni Üye

Selamün Aleyküm!

Cevabınız için teşekkür ederim. İnşaallah yeni programlar bir an önce yapılır . 14 program çok kısa...

Allah'a emanet olun...

Bookmarks

Etiketler
acaba, bölümler, yayınlanacak, yeni, zaman