hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > Kitaplar'a İman > Kur'an

Seçenekler Stil
Alt 17. November 2012, 05:59 PM   #22
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
aRaYaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Böyle konularda parça parça tartışmak yerine geniş çaplı makaleler ile olası heryönlü görüşleri ve cevaplarınızıda belirterek MAKALE şeklinde yazılar yazmanız daha bilgilendirici olur.

Bir konu hakkında birşeyler söylüyorsunuz fakat söylediklerinizin bir kısmı bir konuda diğeri başka bir konuda hatta bazısının birazı bu forumda birazı başka bir forumda.Bu da olayı bütünüyle algılamamızı zorlaştırıyor.

Mesela Kölelik ve Cariye konusunda geniş çaplı kendi makalenizi yazın( ya da yazmışsanız paylaşın) o makalede kanıtlarınızı ve aksi görüşlere cevaplarınızı sunun.

Bir konu hakkında 400-500 mesajlı bir cevaplar yumağı içinden ne dediğinizi,neyi savunduğunuzu kavramaya çalışmak çok zor.Gereksizce zor.Basite indirgemek lazım.
Farklı başlıklarda ortaya çıkan konuları, şahsen ben, konuyu ilgilendiren başlığada taşıyorum.

Böylece, o konuyu okuyan kardeşlerimizin, o konudaki yazıların bütününü görme ve fikir edinmelerini de sağlamaya çalışıyorum.

Eğer konuyu bir başlıkta ben açmışsam, kısa tutmak yerine olabildiğince detaylı olarak anlatmaya çalışarak yazıyorum....

İlk bakışta, yazarın bütün yazıları topluca olmadığından, eksik anlatım gibi görünse de araya giren aksi görüş yazılarla konunun daha da farklı açılardan düşünülmesinin sağlanması gibi bir fayda da ortaya çıkardığını düşünüyorum.

Diğer kardeşlerimde, bir başlıkta yazışmalar esnasında, başka bir konu açılmışsa, o konuyu kendisiyle ilgili bir başlık bulurlarsa oraya taşımalarını öneriyor ve bunun daha doğru ve faydalı paylaşım olacağını düşünüyorum.

selamlarımla...
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
arıyorum, cevap, sorularıma