hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > Kur’an

Seçenekler Stil
Alt 12. October 2014, 04:12 PM   #21
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
Manas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İslam insanın temiz olmasını ister.hem ruhen hemde bedenen.İnsanların genital ve koltukaltı temizliği extra önem taşır.bunun yanında bahsettiğiniz özellikle eller yüz ağız ayak baş kulak ve burun temizliği günlük olarak bazıları defalarca yapılmalıdır.Dinimizde bunu emreder.
Yukarıda söyledikleriniz doğrultusunda aşağıdaki ayeti nasıl yorumlayabilirsiniz?

Tin (4) Biz, gerçekten insanı en güzel bir biçimde yarattık.

Alıntı:
Abdest bunun damgasıdır.mesele idrar veya dışkı değil.temizlik.özellikle kadınların idrar yolu enfeksiyonlarından korunmak için defn-i hacet sonrası kişisel hijyenlerine çok dikkat etmeleri gerekir.Aynı şekilde cinsel birleşme sonrası gusül emredildiği gibi.Cinsel birleşme sırasında vucuttan atılan sıvıların belirli bölgelere bulaşacağı ve terlede birleşince bakterilerin üremesi için uygun ortamı oluşturacaktır.Giydiğimiz kıyafetler içinde aynı şey geçerlidir.
Yukarıda söyledikleriniz doğrultusunda aşağıdaki ayeti nasıl yorumlayabilirsiniz?

Maide (6) Ey iman edenler! Namaza kalkacağınız zaman yüzlerinizi, dirseklere kadar ellerinizi ve -başlarınıza mesh edip- her iki topuğa kadar da ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp iseniz iyice yıkanarak temizlenin. Hasta olursanız veya seferde bulunursanız veya biriniz abdest bozmaktan gelir veya kadınlara dokunur da su bulamazsanız, o zaman temiz bir toprağa yönelin. Onunla yüzlerinizi ve ellerinizi meshedin. Allah size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez. Fakat o sizi tertemiz yapmak ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak ister ki şükredesiniz.

Alıntı:
Allah hiç bir şeyi boşa emretmez biz sebeplerini anlamıyor olsak bile.

Yusuf (2) Biz onu, akıl erdiresiniz diye arapça bir Kur'an olarak indirdik.

Rad (37) Böylece biz onu (Kur'an'ı) arapça bir hüküm olarak indirdik. Sana gelen bu ilimden sonra eğer sen onların heva ve heveslerine uyarsan, Allah tarafından senin için ne bir dost vardır, ne de bir koruyucu.

Nahl (103) Andolsunki biz onların, "Kur'an'ı ona bir insan öğretiyor" dediklerini biliyoruz. İma ettikleri kimsenin dili yabancıdır. Bu Kur'an ise gayet açık bir arapça'dır.

Ta Ha (113) İşte böylece biz onu arapça bir Kur'an olarak indirdik ve Allah'a karşı gelmekten sakınsınlar, yahut onlara bir uyarı versin diye onda tehditleri teker teker sıraladık.

Şuara (195) Uyarıcılardan olasın diye onu güvenilir Ruh (Cebrail) senin kalbine apaçık arapça bir dil ile indirmiştir.

Şuara (199) Biz onu arapça bilmeyenlerden birine indirseydik ve o da bunu kendilerine okusaydı yine buna inanmazlardı.

Zümer (28) Biz onu, Allah'a karşı gelmekten sakınsınlar diye hiçbir eğriliği bulunmayan arapça bir Kur'an olarak indirdik.

Fussilet (3) Bu, bilen bir toplum için arapça bir Kur'an olarak âyetleri genişçe açıklanmış bir kitaptır.

Şura (7) Böylece biz sana arapça bir Kur'an vahyettik ki, şehirlerin anası olan Mekke'de ve çevresinde bulunanları uyarasın. Hakkında asla şüphe olmayan toplanma günüyle onları uyarasın. Bir grup cennette, bir grup ise cehennemdedir.

Zuhruf (3) Apaçık Kitab'a andolsun ki, iyice anlayasınız diye biz, onu arapça bir Kur'an yaptık.
Alt 12. October 2014, 05:45 PM   #22
Manas
Yeni Üye

Tesekkür: 0
0 Mesajina 0 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Manas has much to be proud ofManas has much to be proud ofManas has much to be proud ofManas has much to be proud ofManas has much to be proud ofManas has much to be proud ofManas has much to be proud ofManas has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Kuman.

Yukardakı alıntıdaki ifadeleriniz müthiş.

Not ettim.

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
banada bir nüshasını gönder.yanınada şu kollektivizmle ilgili bir şeyler ekleyiver.ama gerçekleri yaz.kollektivizm yüzünden öldürülen açlıktan insan eti yemek zorunda bırakılan milyonlarca insanı yaz.
siteye bugün bayağı bir göz attımda kuranı bu kadar sulandıran ve bunuda sistematiğe döken insanların nasılda bir arada öbeklendiğini hayretle gördüm.ayetlere bazen düz bazende uçuk ve alakasız anlamlar yükleyen bir grup insan.dinin gereklerini yerine getirmekte zorlanan ve bu fikirleri görünce hallelujah diye bağıran safları beri tutuyorum.anlatılan düşüncelerin altında müthiş bir toplum mühendisliğinin yattığını düşünüyorum.fikirler batı çalışma grubundaki generallerin kuranı ellerine alıp ürettikleri yeni tip insan modeline uyuyor.ama o kuran elinizde eğreti duruyor.tıpkı doğu perinçeğin televizyonda okuduğu sure gibi.
Özellikle gerçek hanifleri yani müslümanları ve inançlarını yıkmak için en önemli şeyleri sulandırıyorsunuz.Peygamber ve namaz.salat salat diyip duruyorsunuz iddia ediyorum hiç birinizin yaptığı salat birbirine aynı değil. tabi yapıyorsanız.siteye bakan saf insanlar sizin salat tanımızın ne olduğunu anlamaları mümkün olmuyor.kavram kargaşası alakasız ayetler kafa bulandırma tek yaptığınız bu.söylediklerinizden farklı bir şey söyleyen olursa hemen kuranı inkarla hatta kafirlikle suçluyorsunuz.
arapçayı çok iyi bilenleri derin müslüman sanan saf müslümanlar yada itikatı zayıf olanlar hemen düşüyor kucağınıza.günde 5 vakit abdest al namaz kıl.30 gün oruç tut başını ört zekatını ver harama bakma oohooo bunlar zor işler.
şöyle bir müslümanlık olsun
namaz yok -----arada bir allahım beni affet de yeter
oruç yok--------birinci onbeşinci ve otuzuncu günü tut yeter
hacc yok--------turistik gezi.nerde o haccı ekber .araplara para kaptırmayalım
kurban yok----- düpedüz vahşilik çok gerekirse üçbeş kuruş fakirlere verelim
içki serbest----- iki kadeh parlatmanın zararı yok aklın başındaysa salatıda aradan çıkarıver
kıçın başın açık gezebilirsin namahrem falan diye bir şey yok.hatta öyle gezerken daha extrem bir şey yapıp saçını maviye boyayıp üzerine esrar serbest kalsın diye tshirt de giyebilirsin.cennet yok huriler zaten bizim iyi düşüncelerimiz.cennet olmayınca cehennemde yok yani ne yaparsan yap yanmakta yok.korkmana gerekte yok.melek yok cin hiç yok.yok yok yok

ooooh tereyağlı ballı ekmek
böyle din ilkel kabilede bile yok.şu işe bak şeytan bile kendisine tapanlardan daha çok istiyor.ne güzel allah.bu arada peygamberde vardı ama neyse boşver onu takan kim ben nasıl olsa allaha inanıyorum

tam batı çalışma grubunun tsk yı bir zamanlar babasının çiftliği halkıda koyunu sanan subayların yüksek yargının en önemli yerlerine konuşlandırılmış belli bir mezhebe ait hukukçuların yada daha eskiye gidersek ismet paşanın ve onun meşhur memurlarının türkiye için hayal ettiği müslümanlık.

adam antikapitalist müslümanım diye ortalıkta gezer arkasında para babası bir baron.
antikapitalist diyip gerçek kimliğini gizleme sosyalist hatta bir yerde anarşist müslüman de ne çekiniyorsun.
sadece müslüman olmaya ne dersin.olmuyormu
hem sadece müslüman olursan hem anti kapitalist hem anti sosyalist hemde ırkçılık karşıtı olursun.
ama öyle değil halk tarafından ilgi gösterilmeyen solculuğa biraz dini motifler ekleyip adındada alengir yapıp antikapitalist dersen belki yedirirsin.
arapça yazma ve okumayı çok iyi bilen aklı her türlü çetrefilliğe çalışan iki tanede eleman koyarsan hikayenin başına al sana yeni müslüman tipi.
tamam ışid gibi bir manyaklar topluluğu kimse istemez ama marksist leninist müslümanda ne olaki.

ideolojinizle dini inançları özellikle allahın kitabınını yeniden yapılandırmaya çalışıyorsunuz.

Üç beş tane sosyetik kokonaya yada katı devletçi tutuma sahip emekli olmuş devlet memurlarına müslümanlığın gereklerinin zor geleceği tikiler için biçilmiş kaftan bu makyajlı yeni tip müslüman tanımınız.
Manas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12. October 2014, 06:14 PM   #23
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Sevgili Kuman.

Ne demiştin sen:
Alıntı:
Bazilarinin sadece agzi pis olmuyor dusunceleri de pis oluyor.
Avda olsak sana keskin nişancı derdim. Ama sen de sezişlerinde keskin nişancıymışsın. Sana edilen bir kelamdan kelam sahibinin kratını sezginle nişanlayıp hemen ortaya koymuşsun. Sağ olasın.

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12. October 2014, 06:37 PM   #24
Manas
Yeni Üye

Tesekkür: 0
0 Mesajina 0 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Manas has much to be proud ofManas has much to be proud ofManas has much to be proud ofManas has much to be proud ofManas has much to be proud ofManas has much to be proud ofManas has much to be proud ofManas has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Kuman.

Ne demiştin sen:

Avda olsak sana keskin nişancı derdim. Ama sen de sezişlerinde keskin nişancıymışsın. Sana edilen bir kelamdan kelam sahibinin kratını sezginle nişanlayıp hemen ortaya koymuşsun. Sağ olasın.

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
gözünüzün sözünüzün özünüzün temizliğinden gözüm nurlandı gönlüm şenlendi.
galip yetkin
alkışlıyorum.tam bir filozof.derin düşünce adamı.kollektivist aynı zamanda klasik koşullandırmadada öncü kişilik.koşullandır bakalım insanları yiyen çok nasıl olsa.daha fazla yancın olur diye düşünüyorum.sen tek takılamazsın .çünkü söyleyemediğini başkasına söyleten kişisin.tek kelimeyle tanımladın ya beni. senin sayfalar dolusu yazın var. çok sıkışırsan kaçarsın.tetikçilerin arkadan yola çıkar.bu arada bir insanın ağzının ne kadar bozuk olabileceğinide tonla yazında göstermişsin.
öğrenmeye meraklı yancılarına bir kıyağım daha olsun.
pavlov un deneyi
okuyun lütfen
kollektivizm saçmalığıda güme gitti iyimi
Manas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12. October 2014, 06:55 PM   #25
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Manas,
Saçmalamak sana yakışıyor. Bu forum da kimseyi tanımıyorsun. Fikir yurütme.

Çok Müslümansin ya zan ile hareket edip günaha girme...

Benim galip yetkin ile kavgalarım forumda yazılı.

Oku ve tövbe et...

Bir daha da zan ile hareket etme.

Ama senin hocalArın söyle derdi; 4444 tövbe duası 99 kere tesbih et.... yada böyle yap sen bilirsin beni bağlamaz.
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12. October 2014, 07:35 PM   #26
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
kuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Manas,
Saçmalamak sana yakışıyor. Bu forum da kimseyi tanımıyorsun. Fikir yurütme.

Çok Müslümansin ya zan ile hareket edip günaha girme...

Benim galip yetkin ile kavgalarım forumda yazılı.

Oku ve tövbe et...

Bir daha da zan ile hareket etme.

Ama senin hocalArın söyle derdi; 4444 tövbe duası 99 kere tesbih et.... yada böyle yap sen bilirsin beni bağlamaz.
Katılıyorum...
Alt 16. October 2014, 04:35 PM   #27
khaos
Uzman Üye

khaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 229
167 Mesajina 302 Tesekkür Aldi
khaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud of

Alıntı:
banada bir nüshasını gönder.yanınada şu kollektivizmle ilgili bir şeyler ekleyiver.ama gerçekleri yaz.kollektivizm yüzünden öldürülen açlıktan insan eti yemek zorunda bırakılan milyonlarca insanı yaz.
siteye bugün bayağı bir göz attımda kuranı bu kadar sulandıran ve bunuda sistematiğe döken insanların nasılda bir arada öbeklendiğini hayretle gördüm.ayetlere bazen düz bazende uçuk ve alakasız anlamlar yükleyen bir grup insan.dinin gereklerini yerine getirmekte zorlanan ve bu fikirleri görünce hallelujah diye bağıran safları beri tutuyorum.anlatılan düşüncelerin altında müthiş bir toplum mühendisliğinin yattığını düşünüyorum.fikirler batı çalışma grubundaki generallerin kuranı ellerine alıp ürettikleri yeni tip insan modeline uyuyor.ama o kuran elinizde eğreti duruyor.tıpkı doğu perinçeğin televizyonda okuduğu sure gibi.
Özellikle gerçek hanifleri yani müslümanları ve inançlarını yıkmak için en önemli şeyleri sulandırıyorsunuz.Peygamber ve namaz.salat salat diyip duruyorsunuz iddia ediyorum hiç birinizin yaptığı salat birbirine aynı değil. tabi yapıyorsanız.siteye bakan saf insanlar sizin salat tanımızın ne olduğunu anlamaları mümkün olmuyor.kavram kargaşası alakasız ayetler kafa bulandırma tek yaptığınız bu.söylediklerinizden farklı bir şey söyleyen olursa hemen kuranı inkarla hatta kafirlikle suçluyorsunuz.
arapçayı çok iyi bilenleri derin müslüman sanan saf müslümanlar yada itikatı zayıf olanlar hemen düşüyor kucağınıza.günde 5 vakit abdest al namaz kıl.30 gün oruç tut başını ört zekatını ver harama bakma oohooo bunlar zor işler.
şöyle bir müslümanlık olsun
namaz yok -----arada bir allahım beni affet de yeter
oruç yok--------birinci onbeşinci ve otuzuncu günü tut yeter
hacc yok--------turistik gezi.nerde o haccı ekber .araplara para kaptırmayalım
kurban yok----- düpedüz vahşilik çok gerekirse üçbeş kuruş fakirlere verelim
içki serbest----- iki kadeh parlatmanın zararı yok aklın başındaysa salatıda aradan çıkarıver
kıçın başın açık gezebilirsin namahrem falan diye bir şey yok.hatta öyle gezerken daha extrem bir şey yapıp saçını maviye boyayıp üzerine esrar serbest kalsın diye tshirt de giyebilirsin.cennet yok huriler zaten bizim iyi düşüncelerimiz.cennet olmayınca cehennemde yok yani ne yaparsan yap yanmakta yok.korkmana gerekte yok.melek yok cin hiç yok.yok yok yok

ooooh tereyağlı ballı ekmek
böyle din ilkel kabilede bile yok.şu işe bak şeytan bile kendisine tapanlardan daha çok istiyor.ne güzel allah.bu arada peygamberde vardı ama neyse boşver onu takan kim ben nasıl olsa allaha inanıyorum

tam batı çalışma grubunun tsk yı bir zamanlar babasının çiftliği halkıda koyunu sanan subayların yüksek yargının en önemli yerlerine konuşlandırılmış belli bir mezhebe ait hukukçuların yada daha eskiye gidersek ismet paşanın ve onun meşhur memurlarının türkiye için hayal ettiği müslümanlık.

adam antikapitalist müslümanım diye ortalıkta gezer arkasında para babası bir baron.
antikapitalist diyip gerçek kimliğini gizleme sosyalist hatta bir yerde anarşist müslüman de ne çekiniyorsun.
sadece müslüman olmaya ne dersin.olmuyormu
hem sadece müslüman olursan hem anti kapitalist hem anti sosyalist hemde ırkçılık karşıtı olursun.
ama öyle değil halk tarafından ilgi gösterilmeyen solculuğa biraz dini motifler ekleyip adındada alengir yapıp antikapitalist dersen belki yedirirsin.
arapça yazma ve okumayı çok iyi bilen aklı her türlü çetrefilliğe çalışan iki tanede eleman koyarsan hikayenin başına al sana yeni müslüman tipi.
tamam ışid gibi bir manyaklar topluluğu kimse istemez ama marksist leninist müslümanda ne olaki.

ideolojinizle dini inançları özellikle allahın kitabınını yeniden yapılandırmaya çalışıyorsunuz.

Üç beş tane sosyetik kokonaya yada katı devletçi tutuma sahip emekli olmuş devlet memurlarına müslümanlığın gereklerinin zor geleceği tikiler için biçilmiş kaftan bu makyajlı yeni tip müslüman tanımınız.
Sen Manas,

Ne kadar büyük bir isim taşıyorsun. Ama karakterin ve ağzından dökülen kelimeler bir o kadar düşük. Ayıp be kardeşim. İnsan da birazcık utanma olur.
Yalan söylüyorsun! bir günde siteyi incelemiş te beyefendi herkesin karakter analizini yapmış.Sen provakatörsün.Sitedekilere bilinçli bir saldırı yaptın.Ama söylediğin sözler boş ve anlamsız.Ön yargılı ve yalanlarla dolu bir kusmuk birikintisi gibi.
Senin hakkından gelirim ama bu siteyi senin üfürüklerinle kirletmek istemiyorum.Akıllı ol.Kendini Kur'an a adamış tertemiz insanlara çamur atma.Sen O yancı dediğin insanların tırnağı bile olamazsın. Üstadların yanından bile geçemezsin.
Haydi naşş

Bookmarks

Etiketler
azabına, kabir, neden, olur, sıçraması, İdrar