hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > EĞİTİM - ÖĞRETİM > Paranormal Olaylar

Seçenekler Stil
Alt 18. April 2013, 10:09 PM   #1
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart 31'de ne hayir varsa

Bu benim icin paranormal, sizlerin görüsünüz nasil olabilir bilemiyecegim.

Allah'ima her zaman icin sonsuz sükranlarimi sunmusumdur ve sunmaya devam ediyorum bana 3 cocuk nasip eylediginden dolayi.

Sonradan aklima geldi incelemek, ilk ve ikinci hamileliklerimde ne tesadüftür her ikisindede ilk defa hamileliklerimin 6. ayinda gitmisim doktora ilk muayaneler olarak. Bir rahatsizligim olmadigindan daha evvel gitmege lüzum görmemistim, tedbirli olmak lazim gerekir diyerek yine de son aylarda muayene olmayi uygun görmüstüm.

Son hamileligimde kizil hastaliginin ana rahmindeki bebege verecek zararlari okumus bulundugumdan daha ilk ayindan itibaren doktor muayenesi altinda bulunmaya karar verdim.

Ilk gittigim doktor yasli birisiydi, ya örtülü olmamdan dolayi (bir zamanlar kapanmayi da denedim ) beni hakir gördügünden, yada benden cok yasli oldugundan, ama ben ilk nokta üzerinde kararliyim, cünkü almanlar yabanci ergin bir insanla katiyyen senli benli konusmazlar.
Velhasil, bu benimle senli benli konusan yasli doktorcuk verdigim son kanama tarihine göre 31. aralikta olacak dedi dogum tarihine.
Delimidir nedir dedim bu adam, ben yilbasi dolayisiyle ayyas bir anlarinda nasil olur o gün dogum icin hasteneye giderim diye bir düsünce aldi beni.

Komsu sehirde baska bir doktora gittim, yasi telefon rehberinde verilmediginden bir malumatim yoktu ve beni doktorlarin yaslari zaten ilgilendirmiyordu, mühim olan yetenekleridir.

Bu doktora son kanamanin iki gün evvelini verdim tarih olarak, o da ocagin 3 ü diyerek hesapladi. Dedim cok güzel. Gercekten de cok güzel.

Doktorcuk dogumdan bir ay evveli izine gitti, dedim durumum iyi son ay daha bir baska doktora teshir olmama lüzum yok.

Eh ücüncü cocuk nede olsa, asagi yukari tecrübem var dogum hususunda, öylemiymis? Sanci falan derken isler karisti, hastahane arabasi cagirmamiz lazim geldi, tüm suyumu kaybetmis bulundum bu arada. Tangir tingir sedyeyle ücüncü kattan asagiga tasidilar ambulansa kadar.
Esas tingirti hastahanenin dogum bölümünde basladi, neymis, bebegin ayaklarindan dogmasi gerekliymis, sezeryan icin gerekli zamanim kalmamis. Basa gelen cekilir. Dostlar böyle dogum düsmanima dilemem. Ben ilk dogumumda dahi hastahane salonlarinda bangir bangir bagirmisimdir sonsuz saatler boyunca cektigim sancilardan dolayi daha bir daha cocuk falan istemem diye. Büyük söylermisin al basina alasini. Laf arasinda söyliyeyim ikinci cocugum en büyügü ve en agiri olmasina ragmen ister inanin ister inanmayin 5 dakika sürmedi dünyaya getirmem.

Benim haykirislarimdan dolayi hastahane karidorlarinda ailem dahil kimse kalmamis, hepsi uzaklasmislar. Her acinin her sancinin elbet bir sonu var, sapasaglam bir tosoncuk aldim karsiliginda.

Ayaklanir ayaklanmaz kendimi taze doktorun kapisinda buldum. Dingirlandim tabii neden bana zamaninda haber vermedi ana karnindaki cocugun tam dönmemis bir durumda oldugunu. Dangalagin cevabi: son güne kadar dönme imkani varmis mis, kendi hanimi da ayni sekilde dogurmus mus. Bana mi kalmis hanimini taklid etmek. Yani istedigim tarihte 3.1. de dogum yapmamin karsiligini almis oldum.

Gayet enteresan bir durum, hem ters dogdu, ilk disini alt damaktan degilde üst damaktan cikartti. 10 aylik iken hem sütü hem de mamayi tamamen biraktigi icin oglumu normal besinlerle beslemek zorunda kaldim. Ablasi 10 aylik abisi 12 aylik yürümeye baslamislardi, kendisi 11 aylikken basladi ( ortasini bulmus sanki ). Her gece uyansinda kardesleri görüp kiskanmasin doya doya sevebileyim istedim, uslu cikti uyanmadi geceleri.

18 yasina girdiginde, ne okul ne bir ögrenim yeri ne de bir is meraklisi olmadiginda dolayi polis cagirip attirdim evden. Bir meslek okuluna girip hem okulunu tamamladi hem de usta bir asci olarak meslek yapmis oldu. Hic bir zaman bahsetmedik gecen olaydan. Birbirimizi cok iyi anlar olduk, katiyyen bir tartisma olmadi bir daha aramizda. O benden memnundu ben ondan memnundum, Rabbimde insaAllah her ikimizden de memnun olur, tek arzum budur. Ayriligina dayanirim, ama Rabbimin katinda bir degeri olmamasina dayanamam.

31. aralikta yilbasinda dünyaya getirmek istemedigim ( hiristiyanlarin bayrami kendi ifadelerine göre ) 3. 1. de dünyaya gözlerini acan delikanlim 31. tarihine yakalandi ve ( müslümanlarin bayram ilan ettigi ) Ramazan bayraminda gözlerini hayata yummus oldu.

Benim icin enteresant bir baglanti.

Bu gün hala Rabbime sükrediyorum, bana böyle evlatlar verdigi icin. Ölen yavrumun dolayisinle dahi sükürlerim devam ediyor. Oglumun ölümü sayesinde Rabbime yönelmis bulundum. Onunla gecirdigim güzel anilari bana ihsan ettiginden dolayi ne kadar sükretsem azdir. Yavrularini bir kac gün dahi kollarinda tutamayan anne ve babalari düsünecek olursam, 30 seneyi bize bagislayan yüce Rabbime sonsuz sükürler olsun.

Akrabâ bile olsalar, cehennem halkı oldukları belli olduktan sonra (Allah'a) ortak koşanlar için mağfiret dilemek; ne peygamberin, ne de inananların yapacağı bir iş değildir. Tevbe/113

Oglum müsriklerden degildi, Rabbime sükürler olsun.

Ve atamiz Ibrahim Peygamber ( Selam olsun ona ) hepimiz icin dualarda bulunuyor, yüce Allah kabul olmayacak bir duayi ettirmez.

"Rabbimiz, hesabın görüleceği gün, beni, anamı babamı ve mü'minleri bağışla!" Ibrahim /41

Selam olsun Ibrahim'e.

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
31de, hayir, varsa