hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > EĞİTİM - ÖĞRETİM > Edebiyat

Seçenekler Stil
Alt 28. November 2010, 07:46 PM   #11
kamer
Super Moderator

kamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 457
131 Mesajina 293 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
kamer is on a distinguished road

Göğü Delen Adam "Papalagi" -ERİCH SCHEURMANN
Barış (28. November 2010), hiiic (10. February 2011)
Alt 31. January 2011, 10:37 PM   #12
Barış
Uzman Üye

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.340
366 Mesajina 989 Tesekkür Aldi
Barış is on a distinguished road

Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali
Roman.
Kimse kimsenin yargıcı değil, olmamalı da zaten..Herkes kendi üzerinde gözetmen ve yargıç olsun..Kendimizi rahatsız edelim, dünyamız değişsin...Belki o zaman huzuru bulmuş benliğimiz başkalarına kendiliğinden ışık saçar../Elif.
Barış isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Barış Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
hiiic (10. February 2011)
Alt 10. February 2011, 06:42 PM   #13
Barış
Uzman Üye

Benzerleriyle Değiştirilenlerin Hikayesi

Yılmaz Yunak
Kimse kimsenin yargıcı değil, olmamalı da zaten..Herkes kendi üzerinde gözetmen ve yargıç olsun..Kendimizi rahatsız edelim, dünyamız değişsin...Belki o zaman huzuru bulmuş benliğimiz başkalarına kendiliğinden ışık saçar../Elif.
hiiic (10. February 2011)
Alt 12. February 2011, 01:13 PM   #14
FEDAKARADAM
Uzman Üye

FEDAKARADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 51
95 Mesajina 146 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
FEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud of

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Elektrikler Kesikti Çalışamadık Allahım!

Yazar: Ali Rıza Safa
Yayınevi: Hermes Yayınları
Sayfa sayısı: 312
ISBN: 975-6130-25-4
Basım tarihi: Haziran 2009
------------------------

Türkçe ibadetle alakalı. Aslında Allahın doğruyu kesin bir şekilde gösterdiği kişiye basit kaçacak, klasik müslümanlar için ise devrim başlatabilecek bir kitap.
Sonuçta;

Nahl 37
(Resulüm!) Sen, onların hidayete ermelerine çok düşkünlük göstersen de bil ki Allah, saptırdığı kimseyi (dilemezse) hidayete erdirmez. Onların yardımcıları da yoktur.

ne yazılanlar ne de söylenenler önemli, Allah dilemedikçe.
Türkçe ibadet?Felah bulacaksınız bunlarla...Yolunuzu açık olsun o zaman...

klasik müslümanlar....

Kim bunlar?.Yoksa, müslümanlar kabuk mu değiştiriyor?
Alt 12. February 2011, 11:21 PM   #15
Barış
Uzman Üye

Alıntı:
Barış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Benzerleriyle Değiştirilenlerin Hikayesi

Yılmaz Yunak

Selam,

Bu kitabı okumaya başlamışken, eşime verdim ve başka bir kitaba başladım.

Yalan olmasın, belirteyim dedim.

Şu an okuduğum kitap -ki 100.sayfasına geldim, okuyor olduğuma eminim. -

HZ.MUHAMMEDİN HAYATI VE İSLAM DAVETİ

-Mekke Dönemi_

Celaleddin Vatandaş

Genel olarak güzel bir anlatımı var. Vahiy gelmeye başlamasıyla birlikte Kuran ayetleri eşliğinde anlatımlar ve yorumlar var. Dönemin müşrik inançlarıyla ilgili bilgiler şirler vs. de ilginç geldi. Tavsiye ediyorum.
Barış Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
hiiic (13. February 2011), kamer (14. February 2011), Miralay (9. May 2011)
Alt 13. February 2011, 02:08 AM   #16
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Fedakar; din zaten kabuk değiştirmiş o kadar alim geçmiş üzerinden hepsi ayrı tele basınca ister istemez kabuğuna çekilmiş din, Kurana çekilmiş, sadece oraya girmiş de asıl ona uyanlara has kılmış kendisini.

Varsın isteyen istediği öndere uysun.
Münafıklar o ayetlerde geçen münafıkları bir düşünün,,, sizce onlar islamın kazandığı devirde biz kafiriz kafirlere yakınız derler mi? Hayır biz müslümanız dediler, hatta biz islamın alimleriyiz de dediler. Sonra gittiler ingilize vatanı sattılar, ardından savaştan kaçmak için tekkelere sığındılar, biz dua edeceğiz musayla rabbi savaşsın ayetine okuya okuya yalana devam ettiler... kendilerini tekkelerden cepheye sürüyen komutanıda tekfir ettiler.

Artık kaçışları yok, yaşadılar ve herşey bütün yaptıkları kayıt altında, kaçamazlar bir yere, dosyaları işlendi ve hesap gününü bekliyor, yeniden dirilecekleri günü... Bizim dosyamız ise şu anda işleniyor... İhtilafa düşecek, birbirimizle imtahan olacağız,, aramızdaki anlaşmazlığa Allah hüküm verecek.

__________________________________________________ ________________________
Ya bu kadar alimden oluşan atalarımız yanılmış ise?
Aynı şu kadar alimden oluşan budist heyeti gibi,
yada o kadar alimden oluşan hristiyan keşişleri, papazları gibi,
yada elleriyle put oyup bir ton yalan sıkan putperest alimleri gibi ki onlar bildikleriyle peygamberi bile korkutmaya çalışan alimlerdi...

kimse firavun ve sihirbazlarından daha alimlik taslamasın. Her ilim bilenden daha bileni vardır,,, ama ne yazıkki muhittinden, mansurdan, gazaliden, rabbaniden daha alimi yok Müritleri farkında olmadan kendilerine alevli ateş hazırlarken şeyhlerininde vebalini artırıyor... Ateşlerini harlamaktan gayrı ne karları oldu,, hiç yaşamasalar daha iyi olmaz mıydı?

Secde 13
Biz dilesek, elbette herkese hidayetini verirdik. Fakat, "Cehennemi hem cinlerden hem insanlardan bir kısmıyla dolduracağım" diye benden kesin söz çıkmıştır.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (14. February 2011)
Alt 14. February 2011, 02:10 PM   #17
kamer
Super Moderator

kamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 457
131 Mesajina 293 Tesekkür Aldi
kamer is on a distinguished road

Alıntı:
Barış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali
Roman.
Bugün bitirdim.

Tavsiye kitap (Can abimin tavsiyesi) olarak Mahmut Goloğlu'na ait,"TEK PARTİLİ CUMHURİYET"i temin ettim.
Barış (15. February 2011)
Alt 8. May 2011, 06:24 PM   #18
Barış
Uzman Üye

İçimizdeki Şeytan - Sabahattin Ali
kamer (14. May 2011)
Alt 7. August 2011, 06:00 PM   #19
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

ATATÜRK RAMAZANLARDA KUR'AN OKURDU! "Yobazın Ezberini Bozacak Gerçek"

Büyük Günah

Atatürk düşmanlarının öteden beri Atatürk'e saldırmak için kullandıkları en önemli yöntem, Atatürk'ün "dinsiz" olduğu ve "dindarlara baskı yaptığı" şrklindeki yalanı durmadan tekrarlamaktır. Şüphesiz ki, dünyanın en büyük devrimcilerinden birini, milleti için yapıp ettikleriyle değil de "inanıp inanmadığıyla" değerlendirmek, ancak az gelişmiş üçüncü dünya ülkelerine has bir durumdur. Maalesef aydınlanması yarım kalmış olan ülkemizde de Atatürk gibi bir "dünya lideri", milleti için yapıp ettikleriyle değil de dini inancıyla değerlendirilmektedir. Her şeyden önce bu durum çok ama çok üzücüdür. Yokluk ve yoksulluk içindeki bir toplumda önce emperyalizmi dize getiren sonra da yarı bağımlı ve geri kalmış bir ümmet impratorluğundan çağdaş bir ulus yaratan Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Atatürk ile Allah arasında" kalması gereken din-inanç konusundaki tutumuna göre değerlendirilmesi, herşeyden önce günahtır! Çünkü din, Atatürk'ün de dediği gibi, "ALLAH İLE KUL ARASINDAKİ BAĞLILIKTIR".

Atatürk İle Allah Arasında

Atatürk düşmanları, Atatürk'ü Müslüman-Türk milletinin gözünden düşürmek için Atatürk'e "dinsiz" diye iftira atmışlar, genç nesilleri bu çirkin iftirayla zehirlemişlerdir.

Allah'tan korkmayan kuldan utanmayan bu Atatürk düşmanlarının Atatürk'e yönelik bu asılsız ve çirkin iftiralarına cevap vermek için 15 yılımı vererek tam 1153 sayfalık ATATÜRK İLE ALLAH ARASINDA adlı bir kitap yazdım. Bu kitapta Atatürk'ün din anlayışını, doğumundan ölümüne kadar çok ayrıntılı bir şekilde belgelere dayalı olarak inceledim. Neredeyse bütün arşivlere girdim,yerli yabancı bütün kaynakları taradım. Ve 15 yıllık çalışmalarım sonunda Atatürk'ün bu ülkeye gelmiş geçmiş EN BİLİNÇLİ VE EN SADE İNANANLARDAN biri olduğunu gördüm. Araştırmalarım sonunda; Atatürk'ün inancını kendi içinde yaşayan, toplumun herşeyden önce dinini ANLAMASINIı isteyen, bunun için DİNDE ÖZE DÖNÜŞ PROJESİ geliştiren, din istismarıyla ve yobazlıkla savaşan, başka inançlara saygı duyan samimi bir dindardır olduğunu gözler önüne serdim...

Burada Atatürk ve din konusundaki 1153 sayfalık ATATÜRK İLE ALLAH ARASINDA adlı kitabımı özetleyecek değilim; bu yazımda RAMAZAN AYI nedeniyle RAMAZAN AYLARINDAKİ ATATÜRK'TEN kısaca söz edeceğim.

Ramazan Aylarındaki Atatürk

Atatürk çok özgün bir din anlayışına sahiptir. Bu nedenle zaman zaman Atatürk'ün din konusunda söyleyip yazdıkları bizleri şaşırtabilir. (Örneğin, Medeni Bilgiler'deki din eleştirlileri... Ancak bütün bunların bir açıklaması vardır. Bu açıklamaları "Atatürk İle Allah Arasında" adlı kitabımda bulabilirsiniz.

Atatürk, İslam dininin sosyal ve toplumsal boyutuna çok fazla önem vermiştir. Müslümanlar için kutsal ayların ve günlerin toplumsal dayanışmayı, birlik ve bütünlüğü pekiştirdiğini düşünen Atatürk, özellikle Ramazan ayına çok büyük bir önem vermiştir.

Atatürk, Ramazan aylarındaki manevi havadan etkilenmiştir: zaman zaman oruç tutmuş, oruç tutanlara kolaylıklar sağlamış, onlara büyük bir saygı duymuş, hatta Ramazan aylarında bazı kişisel zevklerinden (alkol almak, ince saz heyeti dinlemek gibi) vazgeçmiş,dahası sıkça Kuran okumuş veya özel hafızına Kuran okutarak dinlemiş, akşamları hafızları çağırtarak onlarla Kuran ve din sohbetleri yapmıştır...

Şimdi gelin lafı fazla uzatmayalım ve tanıklara kulak verelim.

Önce Atatürk'ün uşağı Cemal Granda'yı dinleyelim:

"... Ramazanlarda Kadir gecesi ağzına kadehini koymazdı... Kadir geceleri sofra bile kurdurmazdı. Saygısı büyüktü. Bazen Mevlit dinlediği de olurdu. Miraç bölümünde, 'Gçklere çıktı Mustafa' denince gözleri yaşarırdı. O zaman hemen kolonya götürürdük. İnanışı samimiydi. Bence Allah'a inanıyordu."

Atatürk Ramazan aylarında Dolmabahçe Sarayı'na gelen ve oruç tutan misafirlerine özel ilgi göstermiş; iftar sofrasıyla bizzat ilgilenmiş, ibadet etmek isteyenlere yer göstermiştir.

Atatürk'ün kız kardeşi Makbule Hanım bu konuda şunları söylemiştir:

"...Her Ramazanın bir günü ve ekseriyetle Kadir gecesi bana iftara gelirdi. O gün, imkan bulabilirse oruç da tutardı. İftar sofrasını tam eski tarzda isterdi. Oruçlu olduğu zaman iftara başlarken dua ederdi."

Atatürk'ün Ramazan ayında kız kardeşi Makbule Hanım'a; "Ramazan geliyor, annemize hatim okutmayı ihmal etme..." diye hatırlatmada bulunup, hatim okuyacak hafıza hediye edilmek üzere bir zarf içinde para verdiği bilinmektedir.

Atatürk'ün özel hafızı Hafız Yaşar Okur, Atatürk'ün Ramazan aylarındaki davranışlarını şöyle gözlemlemiştir:

"... Ramazanların Atam için çok büyük bir önemi vardı. Ramazan gelir gelmez ince saz heyeti Çankaya Köşkü'ne giremezdi. Kandil Geceleri de saz çaldırmazdı. Sadece beni huzurlarına çağırır, Kuran'ı Kerim'den bazı sureler okuturdu.Ben okurken gözleri bir noktaya takılır, derin bir huşu içinde dinlerdi. Ruhunun çok mütelezziz olduğu her halinden anlaşılırdı.

Ramazanlarda bir ay müddetle Hacı Bayram-ı Veli ve Zincirlikyu camilerinde şehitlerin ruhuna Hatim-i Şerif okumamı emrederlerdi. O günlerde civar kasaba ve köylerden gelenlerle cami hıncahınç dolardı..."

Görüldüğü gibi Atatürk Ramazan ayları boyunca bazı alışkanlıllarından da uzak durmuştur. Örneğin incesaz heyetini Çankaya'ya sokmamış, Kandil Geceleri saz çaldırmamıştır. Ayrıca Kuran-ı Kerim okumuş, çeşitli camilerde de şehitlerin ruhlarına Hatim-i Şerif'ler okutmuştur. Atatürk'ün bütün bu davranışları, onun Ramazanın anlam ve önemini idrak etmiş inanca saygılı son derece sade bir Müslüman olduğunu kanıtlamaktadır.

Şimdi de Atatürk'ün kütüphanecisi Nuri Ulusu'ya kulak verelim:

"Atatürk otuz ramazan geceleri başta Saadettin Kaynak Hoca olmak üzere o devrin hafızları olan Hf. Yaşar, Hf. Zeki, Hf. Küçük Yaşar, Hf. Burhan, Hf. Hayrullah beyleri davet ederdi ki bu hafızlardan Hafız Yaşar aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Alaturka Müzük Şefi'ydi. 1930 yılında emekli oldu. Ama ölene kadar hep Atatürk'ün yanındaydı. Soyadı Kanunu çıkınca Atatürk ona 'Okur' soyadını vermiştir. Atatürk davet ettiği bu hafızlardan tek tek din konusunda bilgiler alırdı. Ayrıca çok üzerinde durduğu Türkçe Kuran'ı Kerim hakkında görüşlerini de sorardı.

Yine bir Ramazan ayı gecesinde Atatürk, Dolmabahçe Sarayı'nda aceleyle beni çağırttı. Derhal makamına girdim. O gece sofra şefimiz İbrahim Bey izinli olduğundan, benim görevim olmadığı halde düzenimi ve intizamımı beyendiğinden olacak beni istemişler. Odaya girdiğimde, 'Nuri oğlum hafızlar gelecek . Bu gece hafızların seslerini aksi sedasıyla daha güzel dinlemek için muayede salonundaki hususi daireye yemek masasını kurun, ama acele ha: kaç dakikada kurabilirsin?' Pek tecrübelisi olduğum bir konu değildi. Derhal lazım gelen emirleri gerekli kişilere tebliğ ettim, herkes işe koyuldu. Hakikaten tam otuz dakika sonra herşey tamam gibiydi. Sevdiği çiçekleri de elimle tam masaya koyarken Atatürk, misafirleriyle birlikte gelmez mi? Masanın yanına geldi. Şöyle bir göz ucuyla masayı düzeni süzdü ve bana dönerek: 'Aferi Nuri, İbrahim'i aratmamışsın, çiçekler de pek güzel...' diye iltifatta bulundu. Zaten hep güzel şey yaptığımızda takdir ederdi. Amma bir de yanlış mı, hata mı yaptın, sadece bir bakardı ki, o bile yeterdi, içimize işlerdi.

Salona girdiler, sandalyeleri çekip oturdular, yemeğe başladılar. Konu yine Türkçe Kuran-ı Kerim'di. Atatürk hepsiyle ayrı ayrı ilgilendi. Kuran-ı Kerim'den okuttuğu duları zevkle dinledi."

Nuri Ulusu'nun dediği gibi gerçekten de Atatürk özellikle DİNDE TÜRKÇELEŞTİRME ÇALIŞMALARINI başlattığı 1932 yılı Ramazan ayında sıkça tanınmış hafızlarla bir araya gelmiş, onlarla KURAN KONUŞMUŞ, KURAN OKUTUP DİNLEMİŞ, hatta bşzzat KURAN OKUMUŞTUR.

Hafız Yaşar Okur'u dinleyelim:

"1932'de Ramazanın ikinci günüydü. Atatürk ile Ankara'dan Dolmabahçe Sarayı'na geldik. Beni huzurlarına çağırdılar. 'Yaşar Bey' dediler. 'İstanbul'un mümtaz hafızlarının bir listesini istiyorum. Ama bunlar musikiye de aşina olmalılar."

Bu emir üzerine Hafız Yaşar Okur, İstanbul'un en tanınmış hafızlarından, Saadeetin Kaynak, Sultan Selimli Rıza, Süleymaniye Camii Baş Müezzini Kemal, Beylerbeyli Fahri, Darüttalim-i Musiki Azasından Büyük Zeki, Muallim Nuri ve Burhan beylerin yer aldığı bir liste hazırlamıştır.

Sonraki gelişmeleri yine Hafız Yaşar Okur'dan dinleyelim:

"O ana kadar bunların niçin çağrılmış olduğunu ben de bilmiyordum. O gün anladım ki, tercüme ettirlmiş olan bayram tekbirlerini kendilerine meşk ettirecektir. Hafızlar ikişer ikişer oldular ve şu metin üzerine meşke başladılar. 'Allah büyüktür...Allah büyüktür...'

Atatürk, Cemil Said Bey'in Kuran tercümesini getirtti. Bizlerin tercüme konusunda tek tek fikirlerini aldıktan sonra hemen hemen sabaha kadar tartıştık. Daha sonra ayağa kalkarak ceketlerinin önünü iliklediler. Kuran-ı Kerim'i ellerine alıp Fatiha Suresi'nin Türkçe tercümesini açıp halka okuyormuş gibi ağır ağır okudular. Bu haeketleriyle bizlerin halka nasıl hitap etmemiz gerektiğini göstermek istiyorlardı.

Sonra Atatürk: 'Sayın hafızlar, içinde bulunduğumuz bu kutsal ay içinde camilerde okuyacağınız mukabelelerin tamamını okuduktan sonra Türkçe olarak da cemaate açıklayacaksınız. İncil'de Aramca yazılmış ama sonradan bütün dillere tercüme edilmiştir. Bir İngiliz İncilini İngilizce, bir Alman İncilini Almanca okur. Herkes okunan mukabelelerin manasını anlarsa dinine daha çok bağlanır" dediler.

Sonra yanındakilere: 'Gazetelere haber verin, yarın camilerde okunacak surelerin Türkçe tercümesi de okunacaktır' emrini verdiler."

Atatürk, bu hafızlarla 1932 Ramazan ayında sıkça toplantılar yapmıştır: Camilerde Kuran okuyacak hafızlarla bizzat ilgilenmiş, hatta defalarca hafızlara Kuran'ın nasıl okunacağını göstermiştir.

Saaddetin Kaynak anlatıyor:

"Dolmabahçe Sarayı'nda büyük muayede salonunda saz takımı toplanmıştı. Atatürk bir imtihan ve tecrübe yapmaya hazırlanmış görünüyordu. Elinde Cemil Said'in Türkçe Kuran-ı Kerim'i vardı. Evvela Hafız Kemal'e verdi okuttu, fakat beyenmedi. 'Ver bana, ben okuyacağım' dedi.

Hakikaten okudu, ama hala gözümün önündedir, askeri kumanda eder, emir verir gibi bir ahenk ve tavırla okudu."

Atatürk'ün Oruç Araştırmaları

Atatürk her konuyla olduğu gibi din konusuyla da "bilimsel" gözle ilgilenmiştir. Atatürk'ün dünyadaki diğer devrimcilerden en temel farklarından biri dini "akıl dışı" diye dışlamaması ve din üzerine de kafa yormasıdır.

Atatürk bir taraftan Ramazan aylarındaki manevi havayı solurken diğer taraftan oruç ibadetini anlamaya çalışmıştır. Okuduğu bazı kitaplarda "oruçla ilgili" bazı bölümlerin altını çizip, bazı notlar alması onun "orucu anlama" çabasının bir yansımasıdır.

Atatürk, Leon Caeteni'nin "İslam Tarihi" adlı eserini okurken orucun anlatıldığı bazı satrıların altını çizmiş, ve sayfa kenarlarına bazı özel işaretler koymuştur.

Örneğin, Hz. Muhammed'in, nefsine hakim olamadığı için hadım olmak isteyen İbn-i Mazun'a onay vermemesi; "nefsine hakim olmak istiyorsa oruç tutmasını" söylemesi, Atatürk'ün dikkatini çekmiştir:

"Peygamber onya göstermedi. Heveslerini yatıştırması için oruç tutmasını tavsiye etti."

Atatürk, önemli gördüğü bu satırın altını boydan boya çizmiştir.

Atatürk, aynı kitapta 'Ramazan bayramının ortaya çıkışını" anlatan bölümle de ilgilenmiştir.

"O sene (Hz) Muhammed taraftarlarına fitre zekatı vergisinin ödenmesini emretti. Bundan bir iki gün önce Müslümanlara bir konuşma yaptığı rivayet olunuyor. Ramazan ayı sonunda (Hz) Muhammed bütün ashabı ile birlikte şehirden çıkarak musallaya gitti. Salatül-iyd (bayram namazı) denilen namazı orada kıldı. Orucun bitimi bu namaz ile kutlanmış oluyordu. İlk defa olarak böyle bir adet yapılmakta idi..."

Önemli bularak bu satırların altını çizen Atatürk, ayrıca, "ilk defa olarak böyle bir adet yapılmakta idi" cümlesinin başına iki adet "X" işareti ve "Dikkat" anlamında bir "D" harfi koymuştur.

İşte, yobazın, liboşun "dinsiz" ve "din düşmanı" diye aşağılamaya çalıştığı ATATÜRK.

Varın siz karar verin kimin gerçekten dindar, kimin ise Allah'la aldatan yobaz olduğuna!...

Ayrıca, önemli olan Atatürk'ün inanıp inanmadığı, az ya da çok inandığı değil bu millet için yapıp ettikleridir.

Not: Atatürk ve din konusunda aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını, Atatürk'ün din anlayışınının bilinmeyenlerini ATATÜRK İLE ALLAH ARASINDA adlı kitabımda bulabilirsiniz...

Sinan Meydan

5 Ağustos 2011
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
Barış (8. August 2011), dost1 (9. August 2011), kamer (10. August 2011), Miralay (9. August 2011)
Alt 8. August 2011, 01:57 PM   #20
Barış
Uzman Üye

Merhaba Hiiç,

Sinan Meydanın kitabını okumuştum. Çok güzel. O dönemin genel havasını, dine bakış açısını da görebiliyorsun.

Bu arada en son okuduğum kitap ÖLÜMCÜL KİMLİKLER - Amin Maalouf .. Deneme şeklinde yazılmış. Gerçekten şahsen faydalandığım bilgiler ve bakış açıları var. Okumanızı tavsiye ediyorum.

Şu an okuduğum kitap: İnsanın Dört Zindanı - Ali Şeriati .
Barış Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
hiiic (8. August 2011), kamer (10. August 2011), Miralay (9. August 2011)

Bookmarks

Etiketler
kitabı, okuduğumuz, paylaşalım