hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Siyaset

Seçenekler Stil
Alt 4. November 2012, 07:16 PM   #1
sevginur
Uzman Üye

sevginur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 477
198 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of
Standart Büyük Kurultay'ında Devlet Bahçeli başkanlığa yeniden seçildi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nde Devlet Bahçeli, geçerli oyların 725'ini alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.

MHP'nin 10. Büyük Kurultayı'nda oy sonuçları açıklandı. Buna göre, bin 240 delegeden bin 220'si oy kullandı. Kullanılan oyların bin 214'ü geçerli, 6'sı ise geçersiz sayıldı. 6. kez genel başkanlığa aday olan Devlet Bahçeli, oyların 725'ini alarak yeniden genel başkan oldu. Diğer adaylar Aydın 441 , Dervişoğlu da 48 oy aldı.

trthaber.com/
sevginur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 4. November 2012, 07:17 PM   #2
sevginur
Uzman Üye

sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of

TRT Haber
Yapılan duaya salondan 'amin' sesleri yükseldi.

Konuşmasını Dua İle Bitirdi

“TÜRK MİLLETİ SENSİZ ASLA” sloganıyla kurultaya çıkan MHP Genel Başkanı Bahçeli yaptığı konuşmasını dua ile bitirdi.

Önümüzdeki üç yıl içerisindeki seçimlere vurgu yapan Bahçeli, Allah’tan inayet (yardım) diledi.
MHP Lideri yaptığı hadis-i kutsiye atıfta bulunarak yaptığı duada “Bize bir karış gelene, bir adım yaklaşırız. Bize yürüyerek gelene muhakkak ki koşarak geliriz.” dedi.

Yaptığı duada Türk ve İslam dünyasına yardım istedi. Yapılan duaya salondan 'amin' sesleriyle mukabele geldi.
Alt 4. November 2012, 07:57 PM   #3
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
sevginur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
TRT Haber

“TÜRK MİLLETİ SENSİZ ASLA” sloganıyla kurultaya çıkan MHP Genel Başkanı Bahçeli yaptığı konuşmasını dua ile bitirdi.

Önümüzdeki üç yıl içerisindeki seçimlere vurgu yapan Bahçeli, Allah’tan inayet (yardım) diledi.
MHP Lideri yaptığı hadis-i kutsiye atıfta bulunarak yaptığı duada “Bize bir karış gelene, bir adım yaklaşırız. Bize yürüyerek gelene muhakkak ki koşarak geliriz.” dedi.

Yaptığı duada Türk ve İslam dünyasına yardım istedi. Yapılan duaya salondan 'amin' sesleriyle mukabele geldi.
1- "TÜRK MİLLETİ SENSİZ ASLA” bu sözden ne anladığınızı ve bu söze ne kadar katıldığınızı sorabilirmiyim?

2- Hadisi kutsi denilen burada belirtilen sözün gerçekten hadis olduğuna inanıyormusun?

3- Türk islam dünyası diye bir şeyi doğru buluyormusunuz? Böyle bir dua doğrumudur?

Bu sorulara cevabınızı beklerken, izninizle; bir de özel bir durumu size aktarmak isterim.

Sayın sevginur,

Bazı konular sadece o andaki durumu ilgilendiren olaylardan oluştuğundan bu tür konular için tek başlık açarak, (Örneğin "Önemli güncel haberler" başlığı) bugünkü, yarınki ve devam eden günlerdeki önemli olayları bu tek başlık altında toplamanız daha uygun olacaktır.

Aksi halde, konular için ayrı başlıklar açılması halinde, evrensel boyutları olduğundan dinle ilgili açılan bir konunun, ana sayfada görüntüden çıkmasına neden olunarak, bu konuda fikir alışverişinin kesintiye uğramasına, konuyla ilgilenenlerin onu arayıp, bulmaya çalışmasına ve çoğu zamanda bulamamasına sebep olunabilir.

Bu konuda gerekli anlayışı göstereceğinizi düşünerek, siyaset, spor, ekonomi, eğitim vb. gibi gelişmelerle ilgili yazıları yukarıda belirtiğim gibi sizin belirleyeceğiniz tek başlık altında göreceğimizi umut ediyorum.

saygılarımla,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 4. November 2012, 08:09 PM   #4
sevginur
Uzman Üye

yanlış anlaşılması olmasın tasvip ettiğim için eklemedim..haber ne farkedecek seçilsin seçilmesin henüz forumu tam ögrenemedim bunu boxsda ifade ettim hiç bir kardeşimden yanıt alamadım güncel haberler bölümü yoktu göremedim..buraya ekledim kusura bakmayın bu şekilde degerlendirebildim
Alt 4. November 2012, 08:23 PM   #5
aorskaya
Uzman Üye

Alıntı:
yanlış anlaşılması olmasın tasvip ettiğim için eklemedim..haber ne farkedecek seçilsin seçilmesin henüz forumu tam ögrenemedim bunu boxsda ifade ettim hiç bir kardeşimden yanıt alamadım güncel haberler bölümü yoktu göremedim..buraya ekledim kusura bakmayın bu şekilde degerlendirebildim
Selamlar,

Sizde soruları sadece müslüman kimliğinize göre cevaplamanız gayesiyle sorulduğunu, hiç şeyi tasvip ettiğiniz şeklinde bir önyargı olmadığını kabul edin lütfen. Kaldıki, tasvip eden biri de olabilirdiniz. Bu durumda sadece fikirlerinizi almakla yetinirdim.

Sorular sizden alıntıyla sorulmuşsa da aslında sizin şahsınızda herkese sorulmuştur.

Diğer siyaset, bilim, ekonomi, spor, edebiyat, eğitim vb. müstakil olay yada haberleri alıntılamak içinde, diğer yazı başlıklarını ana ekrandan kaybetmemesi için tek başlık altında toplamanızı rica ettim.

Lütfen, hiç bir şekilde özgür iradenizi gösteren yazılarınızı yazmaktan çekinmeyiniz. Yanlış bile olsa, herkesin fikrini beyan etmesi gerektiğine inanan, kabul eden ve savunan biri olarak, sizin yazılarınızdan da faydalandığımızı ve devamını beklediğimi bilmenizi isterim.

selamlar...
aorskaya
aorskaya Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (4. November 2012), sevginur (4. November 2012)
Alt 4. November 2012, 08:40 PM   #6
sevginur
Uzman Üye

Çok şaşkınım arkadaşlar sevinç ve heyecan arası paylaşım araştırmak anlamaya çalışmak özlemle aradığım platformdu Allah'a ne kadar şükür etsem azdır..
sizlere çok teşekür ediyorum sağolun..şöyle yapalım izin verirseniz bu konun başlığını güncel haberler olarak düzenleyin bu konuya güncel olan haberleri ekler anlamdırdıklarımızı paylaşırız inş
Alt 4. November 2012, 09:39 PM   #7
aorskaya
Uzman Üye

Alıntı:
Çok şaşkınım arkadaşlar sevinç ve heyecan arası paylaşım araştırmak anlamaya çalışmak özlemle aradığım platformdu Allah'a ne kadar şükür etsem azdır..
sizlere çok teşekür ediyorum sağolun..şöyle yapalım izin verirseniz bu konun başlığını güncel haberler olarak düzenleyin bu konuya güncel olan haberleri ekler anlamdırdıklarımızı paylaşırız inş
Konu başlığı yerine, siz başlıklara uymayan konular (http://www.hanifler.com/forumdisplay.php?f=19) gurubunda, "güncel haberler" başlığı açıp, din dışı bütün konuları orada toplayabilirsiniz.

selamlar,
aorskaya
aorskaya Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (4. November 2012)
Alt 4. November 2012, 10:14 PM   #8
sevginur
Uzman Üye

Alıntı:
aorskaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Konu başlığı yerine, siz başlıklara uymayan konular (http://www.hanifler.com/forumdisplay.php?f=19) gurubunda, "güncel haberler" başlığı açıp, din dışı bütün konuları orada toplayabilirsiniz.

selamlar,
aorskaya
tamam inşAllah
yardımlarınız için teşekür ederim.
Alt 5. November 2012, 12:17 PM   #9
raven
Uzman Üye

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 97
52 Mesajina 104 Tesekkür Aldi
raven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud of

Bahçeli artık karar vermeli milliyetçi ülkücümü olacak yoksa ulusalcımı?
Alt 5. November 2012, 01:49 PM   #10
aorskaya
Uzman Üye

Alıntı:
raven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bahçeli artık karar vermeli milliyetçi ülkücümü olacak yoksa ulusalcımı?
Bu karar neyi değiştirecektir? Kimlere hangi faydalar sağlayacaktır? Milliyetçilikle ulusalcılık arasındaki ince çizgi çokmu önemli farktır.

ayrıca bir kardeşime sormuşum, size aktarayım. cevaplamak isterseniz, cevaplayınız...

Alıntı:
TRT Haber

1- "TÜRK MİLLETİ SENSİZ ASLA” bu sözden ne anladığınızı ve bu söze ne kadar katıldığınızı sorabilirmiyim?

2- Hadisi kutsi denilen burada belirtilen sözün gerçekten hadis olduğuna inanıyormusun?

3- Türk islam dünyası diye bir şeyi doğru buluyormusunuz? Böyle bir dua doğrumudur?

selamlar,
aorskaya
aorskaya Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
sevginur (5. November 2012)

Bookmarks

Etiketler
bahçeli, başkanlığa, büyük, devlet, kurultayında, seçildi, yeniden