hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > EKONOMİ > İnfak > Yedirip içirmek

Seçenekler Stil
Alt 10. April 2013, 09:53 PM   #11
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayır Küçük Hanım.

''az veren candan misali, az da olsa fakat sürekli olarak yardımlaşma" değil. Saymasını kibrinizden öğrenemiyeceğinizi bildiğimden sizin yönünüzden ondan vazgeçmiştim. Ama gene içim el vermedi:

Haşr-9 suresini okuyup tahlil edin. Belki bir nebze saymayı öğrenebilirsiniz. Bu iş market çıkışı dilencinin eline 10 Eu sıkıştırmaya, çevrenizi de buna teşvik etmeye benzemez.

Babamlar da Mudanya'ya göc etmisler zamaninda Yunan zulmünden kurtulmak icin. Ben hic bir zaman bir yardi eli uzatandan bahsedildigini duymadim. Annesiz olmam dolayisiyle kücük yasimda evde ki öbür cocuklarla kavga olurmus diye yuvada büyüdüm. Erginlik cagima geldigim halde giydigim en mini etegin din üzerinden degilde bir nevi baska yollardan yasaklanmaya calisilmasini umursamadim. Evlendigimde ne bir akil ne bir tesvikte bulunanlari buldum yanimda ( babamin tavsiyeleri haric ).

Evlilik yillarim yine ayni hikaye, ne akillica davranan ne de güzeliyle örnek olacak bir yardimci.

Cahilligime verim, bilmediklerimi ögrenmeye calisiyorum. Sayet ona da bir kulp bulacak olursaniz, bos seyler diyecek olursaniz öksüzlere ve yetimlere yaptigim aylik yardimlari aninda durdururum. Kimseye bir faydasi yok ise uzak kalirim her türlü yardimdan ve her türlü düsüncelerden.

Camiiler hakkinda atilip durulan söylevler yüzünden yakinimdaki Kur'an Kursuna ve hafta sonlari yatili derslere katilan cocuklara yardim etsem mi etmesem mi diye ortada kaldim.

Tesviklerinizden dolayi tesekkürlerimi sunarim. Odunlasmam icin gerekli bilgilerinizi iletmeye devam edin.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
bir, madurlar, potansiyel, sahte, yöntem