hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Siyaset

Seçenekler Stil
Alt 21. December 2015, 05:21 PM   #11
mert25
Yeni Üye

Tesekkür: 7
1 Mesaja Tesekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0
mert25 will become famous soon enoughmert25 will become famous soon enough

Alıntı:
"Türk'üz ve ne mutlu bize
Türk'üz...
Çünkü 'Türk'ün etimolojideki, yani sözcük bilimdeki karşılığı zaten...
'Bir araya getirilen, toplanan' demek..."
Gerçekten sizleri okuyunca hayretler içerisinde kalıyorum. Bunca Kur'an okumuş ve Kur'an üzerine araştırma yapmışsınız fakat geline nokta ne peki?

Bu ülkede" Ne mutlu Türküm diyene" sözünün ne anlamda kullanıldığı ve bunun uğruna nice insanlara zulmedildiği ortada iken kalkmış "Türk-Bir araya getirilen demek" şeklinde yorum yapabiliyorsunuz? Zekamızla filan alay mı ediyorsunuz? Bugüne kadar kim bu kavramı sizin bahsettiğiniz anlamda kullandı? Var mı buna bir örneğiniz?

Öte yandan bu ülke halkının 1923-1950 yılları arasında tek adamlık sistemi ile nasıl yönetildiği ortada iken, bu ülke halkına nasıl zulmedildiği ortada iken ve bunu Kemalistler dahi inkar etmezken sizlere ne oluyor da Atatürk milliyetçisi olabiliyorsunuz?

Bir yanda Muhammed peygamber ve yaşantısı, davranışları, diğer yanda hayran olduğunuz Atatürk ve hayatı, davranışları... Hiç örtüşüyor mu?

Nasıl olur da Kur'an diyen bir insan hayatı içki sofralarında geçmiş, tek adam olarak bu ülke halkına zulmetmiş birine hayranlık besler aklım almıyor. Aklımın almadığı gibi imanım da almıyor.

Sakın zaman ya da şartlar böyleydi demeyin. Eğer şartları öne sürerseniz Atatürk'ün yaptığı zulümleri meşru gösterme adına, o zaman dünyada yaşamış tüm zalimler şartlar uğruna masumlaşıverir bir anda.

Rabbime şükürler olsun sizler gibi düşünmüyorum. Zulmedenlere meyledenlere ateşin dokunacağına inanıyorum. Irkı, dini, milliyeti ne olursa olsun insanlığa, doğaya zulmeden herkesin zalim olduğuna inanıyorum.

Elbet herkes yaptığını hesabını verecek, elbet herkes hesap gününde sevdikleri ile beraber olacaktır. Benim sözlerim size bir fayda sağlar mı, ya da bir daha düşünmenize vesile olur mu, hiç sanmıyorum. Çünkü sizler her şeyi en iyi bilenlersiniz. Aslında bu da bir hastalık fakat görene...
mert25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
hanif, mümin, putİn