hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Siyaset

Seçenekler Stil
Alt 16. September 2015, 06:30 AM   #21
ozkanates
Uzman Üye

Tesekkür: 8
56 Mesajina 69 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 20
ozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Özkanates

1- Bana hitaben yazdığın yazıda, birinci bölümde, benin selamını, isim ve soyadımı alıntılayıp bırakmışsın. Nerede benim orada yazdıklarım?
Galip kardeşim,

Eğer http://hanifler.com/showpost.php?p=20539&postcount=8 'deki mesajını söylüyorsan orada çarpılar, selamın, adın ve soyadından başka sözün yok.

Eğer sana yazdığım mesajda, son mesajını alıntı/quote tuşuna basmamamı ama geçmişe doğru sözlerinin arşivini oluşturmamı istiyorsan, ne yapalım, onu da yaparız.

Alıntı:
2- İkinci bölümde:

demişsin.
Bu deyişin sebebiyle mi herkesle kavga etmeye çalışıyorsun. Biraz serin gelsen....

Saygılarımla
Galip Yetkin.
Çarpı ve nokta kötü söz yerine, kötü sözü işaret etmek için kullanılır.
Veya en azından "sana muhatap olmuyorum" demek için.

Oysa sözlerine "evet"ten başka bir şey demedim.
"Evet" demek kavga etmeye çalışmak mı,
"Evet" demek serin gelmemek mi.
ozkanates isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16. September 2015, 06:34 AM   #22
ozkanates
Uzman Üye

ozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud of

Zıddını bilmeyen kendini bilmez.
Kendini bilmeyen zıddını bilmez.
Alt 16. September 2015, 07:09 AM   #23
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

"Ve şimdi son 10 yıldır Türkiye bağımsızlığın ikinci raundunda: Siyasi bağımsızlık. Batı'nın uydusu olarak değil, tek başına ayakta durabilen, kimsenin korumasına ve sömürmesine ihtiyacı olmayan, kimseyi sömürmeyen ve kimsenin sömürülmesine razı olmayan. İşte aynı bağımsızlık mücadelesinin iki aşaması olduğundan, 90 yıl önce konuşulanlar ile bugün konuşulanlar aynı."
Bu yazı senin değil mi?
Bunun altında kırmızı ile yazılmış "evet" yok mu? Var!

Bu yazı:
"Emin misiniz?
Türkiye'den bahsediyorsunuz değil mi?"
sorusu da benim sorum değil mi?

Aynı yazıda:
"Alıntı:
özkanates Nickli Üyeden Alıntı
100 yıldır Batı'nın kültürel kodlarıyla yaşadığımızdan,............
diye kendi yazınla kendini tekzip ettiğin ve senden alıntıladığım yazıyı yazmıyorsun diyorum; bana zıtlıklar, kendini bilmek, çarpı ve noktalardan bahsediyorsun.

İyisin değil mi?

Saygılarımla
Galip Yetkin.

Konu galipyetkin tarafından (16. September 2015 Saat 10:26 AM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17. September 2015, 06:45 AM   #24
ozkanates
Uzman Üye

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
"Ve şimdi son 10 yıldır Türkiye bağımsızlığın ikinci raundunda: Siyasi bağımsızlık. Batı'nın uydusu olarak değil, tek başına ayakta durabilen, kimsenin korumasına ve sömürmesine ihtiyacı olmayan, kimseyi sömürmeyen ve kimsenin sömürülmesine razı olmayan. İşte aynı bağımsızlık mücadelesinin iki aşaması olduğundan, 90 yıl önce konuşulanlar ile bugün konuşulanlar aynı."
Bu yazı senin değil mi?
Bunun altında kırmızı ile yazılmış "evet" yok mu? Var!

Bu yazı:
"Emin misiniz?
Türkiye'den bahsediyorsunuz değil mi?"
sorusu da benim sorum değil mi?

Aynı yazıda:
"Alıntı:
özkanates Nickli Üyeden Alıntı
100 yıldır Batı'nın kültürel kodlarıyla yaşadığımızdan,............
diye kendi yazınla kendini tekzip ettiğin ve senden alıntıladığım yazıyı yazmıyorsun diyorum; bana zıtlıklar, kendini bilmek, çarpı ve noktalardan bahsediyorsun.
Galip kardeşim, diyalogları çarpılara indirirsek birbirimizi nasıl anlayacağız? Buyur:

Sana şimdi ne dedim, sen ne anladın?

Ben çarpılamam anlamaya çalışırım, şöyle:

"Galip kardeşim,
İki yazım arasında bir öz-tekzip görmedim.
Nasıl bir çelişki tespit ediyorsun belirt.
"

Alıntı:
İyisin değil mi?

Saygılarımla
Galip Yetkin.
İyi olmayan bir durum yok ki,
Ben hep iyiyim.
Alt 17. September 2015, 06:49 AM   #25
ozkanates
Uzman Üye

Kendini bilen kardeşini bilir.
Kardeşini bilen kendini bilir.
Alt 17. September 2015, 02:28 PM   #26
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Eh!......
İyi öyleyse.....
Devam et bari.....

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17. September 2015, 04:39 PM   #27
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Ben;
'' Doğu tipi emparyal ise birlikte yaşama = fetih.
Bunda zenginliklerin yağması ve transferi olmaz.
Halklar birlikte yaşar, birlikte üretir, birlikte ölür.
En bildiğimiz örnekler Osmanlı ve Sovyetler Birliği '''

Özkanateş ile ilk defa bir konuda mutabık kaldık.
Doğu tipi emperyal....

Neymiş öğrenelim...

Örneğin Mısır da adeletsizlik yaşanıyormuş Osmanlı buraya gidip adelet getirmiş. Adelet getirirkende bir miktar hazine almış olabilir ama sorun değil...

Arap yarım adasında adeletsizlik diz boyu hemen Osmanlı gidip adelet getirmiş getirirkende bir miktar hazine almış olabilir ama sorun değil.

Bugün ki İran adeletsiz bir yermiş savaşmış adelet için ama yenemediği için adelet getirememiş bu yüzden İran da halen adeletsizlik diz boyu...
Biz bu coğrafyadan aldığımız hazineleri İslam uğruna batı seferlerinde harcadığımız için halk verdikleri bu hazinelere göz yummuş.

Ama bu topraklarda 1800 yıllarının ilk zamanında isyan çıkmışşş Gerçi bu isyan adelet ile değil mezhep ile ilgili

Sonra batıya adelet getirmişiz... Vergiler savaş ganimetleri vesaire...

Onlarda fazla adeletten yorulup isyan etmişler...

Osmanlı aldığı topraklardan 1 vergi alıp 10 yatırım yapmış...

Bu arada kendi topraklarında buşunan Türkmenler adeleti sevmediğinden durmadan isyan etmiş...

Tarih tarih

Doğru Doğu tipi emperyal Rus larda acaip bir adelet getirmiş her ele geçirdiği toprağa....

Hepsi birlikte savaşmış birlikte ölmüş birlikte yaşamış...

Ama bu XWYZ 16 adlı gezegende olmuş....

sonra ;

Kimse adelet için savaşmaz demişim...

Sen;
Link paylaşmışsın. Bu linkte de Türkler hakkında genel bir görüş sunan bir Türkolog tan bahsetmişin ama cevap olmamış.
Ben Türklerin karakteristik özelliklerinden bahsetmiyorum.
Emperyal kuvvetlerden bahsediyorum. Sen karekter analizi yapıyon...

Şuna mı varıyorsun ; Bu karekter özelliklerinde olan bir millet sömürfemz mi demek istiyorsun ? eğer öyle ise açıkça söyle.

Varsa başka bilgi alıyım diye not düşmüşün. Hangi konuda ?
Türklerin karekteristik özelliği konusunda mı yoksa Türklerin emperyal devletleri hakkında mı ?

Hangisi???
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18. September 2015, 07:27 AM   #28
ozkanates
Uzman Üye

Alıntı:
kuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben;
'' Doğu tipi emparyal ise birlikte yaşama = fetih.
Bunda zenginliklerin yağması ve transferi olmaz.
Halklar birlikte yaşar, birlikte üretir, birlikte ölür.
En bildiğimiz örnekler Osmanlı ve Sovyetler Birliği '''

Özkanateş ile ilk defa bir konuda mutabık kaldık.
Doğu tipi emperyal....

Neymiş öğrenelim...

Örneğin Mısır da adeletsizlik yaşanıyormuş Osmanlı buraya gidip adelet getirmiş. Adelet getirirkende bir miktar hazine almış olabilir ama sorun değil...

Arap yarım adasında adeletsizlik diz boyu hemen Osmanlı gidip adelet getirmiş getirirkende bir miktar hazine almış olabilir ama sorun değil.

Bugün ki İran adeletsiz bir yermiş savaşmış adelet için ama yenemediği için adelet getirememiş bu yüzden İran da halen adeletsizlik diz boyu...
Biz bu coğrafyadan aldığımız hazineleri İslam uğruna batı seferlerinde harcadığımız için halk verdikleri bu hazinelere göz yummuş.

Ama bu topraklarda 1800 yıllarının ilk zamanında isyan çıkmışşş Gerçi bu isyan adelet ile değil mezhep ile ilgili

Sonra batıya adelet getirmişiz... Vergiler savaş ganimetleri vesaire...

Onlarda fazla adeletten yorulup isyan etmişler...

Osmanlı aldığı topraklardan 1 vergi alıp 10 yatırım yapmış...

Bu arada kendi topraklarında buşunan Türkmenler adeleti sevmediğinden durmadan isyan etmiş...

Tarih tarih

Doğru Doğu tipi emperyal Rus larda acaip bir adelet getirmiş her ele geçirdiği toprağa....

Hepsi birlikte savaşmış birlikte ölmüş birlikte yaşamış...

Ama bu XWYZ 16 adlı gezegende olmuş....

sonra ;

Kimse adelet için savaşmaz demişim...

Sen;
Link paylaşmışsın. Bu linkte de Türkler hakkında genel bir görüş sunan bir Türkolog tan bahsetmişin ama cevap olmamış.
Ben Türklerin karakteristik özelliklerinden bahsetmiyorum.
Emperyal kuvvetlerden bahsediyorum. Sen karekter analizi yapıyon...

Şuna mı varıyorsun ; Bu karekter özelliklerinde olan bir millet sömürfemz mi demek istiyorsun ? eğer öyle ise açıkça söyle.

Varsa başka bilgi alıyım diye not düşmüşün. Hangi konuda ?
Türklerin karekteristik özelliği konusunda mı yoksa Türklerin emperyal devletleri hakkında mı ?

Hangisi???

Doğu tipi emperyal sömürü değil ortak yaşam.
O link, Türklerin 2200 yıllık yazılı tarihinin özeti.
Konusu Türk karakter analizi değil devlet yapısı.
Şimdi buna uymayan bir durum biliyorsan paylaş,
Bilmiyorsan bilmiyorum ama gene de böyledir de.

Ahmet Şimşirgil anlatıyor:

Bulgaristan'da bir tarih konferansında bir Türk tarih profesörü der ki, "Osmanlı bin tane lord, paşa ve ağadan ibaretti", yani koca imparatorluk çalışır, bin kişi de yerdi anlamında. Bir Bulgar profesör söz alır: "Bakın, 80 yıl esaret altındayken biz de sizin gibi biliyorduk, sizin gibi anlatıyorduk. Ama son 20 yıldır anlıyoruz ki bu böyle değil. Osmanlı'nın kurucu öğesi Türklerdi ama Osmanlı'nın kendisi bir şemsiyeydi, 72 millet üzerindeki bir şemsiye. İstanbul 450 yıl bizim de başkentimizdi, çağırın gelelim".
Alt 18. September 2015, 09:58 PM   #29
kuman
Uzman Üye

kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Hayatımda kimseye bilgi vermek gibi bir saçmalığa kapılmadım kapılmamda herkes kendi araştırdığını öğrenir.
Alt 18. September 2015, 10:03 PM   #30
kuman
Uzman Üye

Sana tavsiyem.
İmparatorluk nedir devlet nedir tarihteki imparatorluklar hangileridir, nasıl yönetilmişlerdir, en büyük ve en etkili imp. hangileridir
Bir araştır...

Senin gönderdiğin alıntıda Türkler Her tarafa saldıran bir topluluk görünümünde başka hiç bir özelliği yok diğer imparatorluklardan farkı yok , yönetimleri aynı, sosyal gruplara yani diğer milletlere davranış şekilleri aynı, dine bakışları aynı.....
Soyluluk yok demişsin Emin misin ? İlla ki Lord ve Sir ler olmak zorunda mı?

Konu kuman tarafından (18. September 2015 Saat 10:05 PM ) değiştirilmiştir.

Bookmarks

Etiketler
halklar, kardeştir