hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > HADİS ve SÜNNET > Hadis Araştırmaları

Seçenekler Stil
Alt 30. September 2011, 01:20 PM   #21
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

söylediğiniz yerlerin aksini bildiren birşey yazmadığımı sanıyorum... Savaş için hazır olmak ve güçlü orduya sahip olmak milletin huzuru için elzemdir. Baskıcı bozgunculara karşı zor olsada dik durmakta öyle elzemdir. Keza bu mücadeleyi veren insanları dinsiz ima eden ben değilim... Jaçlı donanmasına karşı kurtuluş mücadelesi verilerek Kıyam durup sabrederek alınan bu aziz vatanı emperyalistlere satanlarda müslüman olduğunu idda eden kişilerdir.

Alıntı:
BAKIN SAYIN HİİÇ BİR SEVGİ VARKI DÜNYEVİ MENFAATİN FAYDASINI BIRAKTIRIYOR MÜSLÜMANA,sakın geçici dünya hayatının faydalılığı sizi ALDATMIŞ OLMASIN VE BUNUN İÇİN HAKKI VE BATILI KARIŞTIRIYOR OLMUYASINIZ...
evet bu dediğiniz konuyu daha öncede pek çok kere düşündüm. halen daha düşünürüm... Aynı ibresi farklı yöne çevirilmiş bir pusula gibiyimdir.
Acaba yanlış anlama yada hatalı yaklaşımım varmı diye hemen her fikre danıştım, tanıdığım bütün uzman, akıllı kimselere konuyu açtım... her zaman fikrimin karşısındaki insanı empati kurarak ve söylediklerini kesin doğrularmış gibi dinleyerek işe başlarım, karşı fikri özümserim sonra zaten yanlışsa çelişki başlar... çelişki gidene kadar devam ederim... Şu anda çelişkim yok Allaha hamdolsun... fikir sancılarım da geçti... sizin yazılarınızı da önce kendim yazmışım kendi fikrimmiş gibi okuyorum sonra kabul ettiğim bu fikirler çelişmeye başlıyor... buraya yazdıklarımda o çelişkilerdir zaten... yani sizi değil, sizden alıp özümsediğim kendi fikrimi eleştiriyorum ve yalanlıyorum aslında... Pusula doğru yöne kıbleye dönene kadar rahatsız oluyor... kıblesini bulunca çelişkide gidiyor fikir sancısıda...

Birşey bana zor gelerek beni doğru ve hayırlı olanı yapmaktan vazgeçirebilir (zamanında dişçiye gitmemek geçiştirip sonra dişi kaybetmek gibi) bazı şeyler nefsime hoş gözükerek beni kandırabilir. yanlış ve adaletsiz hükmetmeme karara vermeme sebep olabilir. Aç gözlülüğümden ve zaaflarımdan dolayı hakkı batıla karıştırabilirim...
Bunu her an şu anda bile yapabilirim böyle bir yapım böyle bir kişiliğim var.

Ancak bütün cevapları ilimde derinleşmiş dalında uzman kişilerin fikirlerini alarak ve en önemlisi Allaha dua edip apaçık cevabını görüp hissederek buluyorum...
Yine de göremediğim bir yer olur mu diyerek buraya yazıyorum ve eleştirilerinizi bekliyorum zaten...

Emin olun, mevcut görüşümde bir çelişki, hayatla uyuşmazlık, vahyin kültürüne ters alaksız birşey görürsem anında değiştiririm. Kesinlikle diretmem anında dönerim... böyle de dönek bir adamımdır, çünkü ben fikirlerimin kölesi değil onların sahibiyim... gerçek ne ise ona sahip çıkarım... hatta bu uğurda ateist kaynakların bile bakışını ve eleştirisini aldım, ama onlarda dalga geçip ayetlerle oyun eğlence yapıp ayetlere tuzak kurmaktan laf cambazlığı ve mantık çelişkili paradoxlar kurmaktan öte bir yere gitmediler...

hata yapabilirim, dünyaya ve zaaflarıma aldanabilirim, belkide sahip olduğum fikirlerimde öyleyimdir ama emin olun daha doğrusunu gördüğüm şey uğruna eski bütün inançlarımı yıkabilirim. Döneğimdir... ben 1 ayet okuduktan sonra yıllarımı verdiğim tarikattan vazgeçtim. Daha doğrusunu görürsem şu anki düşüncemden de vazgeçerim... çünkü bu fikirler benim değil, benden önce üretilmiş başkalarına ait fikirler, ve onları dinleyip Hak olanına, en güzel olanına uymayı ilke edindim...

-bu anlamda tek bir korkum var... doğruyu bildiğim halde bile bile gerçeği gizlemek ve nefsime çıkarlarıma uymak... bunu zamanında hristiyanlar, yahudiler yaptı halen daha yapıyor... Bunu muaviye ve soyu yaptı. Bunu bu gün bile birçok insan yapıyor ve benim onlardan bir farkım yok. hepimiz aynı cinsiz. hepimiz aynı nankör yalancı ve menfaatçi, kendi çıkarları uğruna bütün doğruları silip kendi hevasına uyabilecek durumdayız. Ancak Allah yardım ederse temizlenmeye niyet ettik. Allah bizi doğruların yoluna koysun iyilerden salihlerden yazsın,,, sapıkınların ve yoldan çıkmışların yoluna değil.

Konu hiiic tarafından (30. September 2011 Saat 01:31 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
gerçek hanif (30. September 2011), müslümanlardan (30. September 2011), yeşil (13. November 2011)

Bookmarks

Etiketler
değildir, diyenler, müslüman, yalnız kuran