hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > Kur’an

Seçenekler Stil
Alt 17. February 2011, 05:13 AM   #11
Anonymous
Uzman Üye

Tesekkür: 627
164 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Anonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud of

Laboratuvarda uygulamadıktan sonra kimya kitabını ezberleyip yutsan neye yarar.

Hakka malınla, bilginle, sesinle, bileğinle, kılıcınla destek çıkmadıktan sonra,
yoksula yardım etmedikten sonra,
Allah'ı her şeyin üstünde tutmadıktan sonra, Allahın berisinden dine ortaklar edindikten sonra

salat, yoksula yardım, tevhid ayetlerini 5 trilyon kez okusak bize ne faydası olur ki ölüye olsun.
Anonymous isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Anonymous Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 6 Kisi:
40tr40 (2. February 2013), aşık74 (17. February 2011), Barış (17. February 2011), dost1 (17. February 2011), hiiic (18. February 2011), Miralay (17. February 2011)
Alt 17. February 2011, 09:50 PM   #12
Barış
Uzman Üye

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.340
366 Mesajina 989 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Barış is on a distinguished road

Hastasın, doktor reçete yazmış. reçetedeki ilaçları alıp içmek yerine, reçeteyle meşgulsün... Sonra da diyorsun ki, niye iyileşmiyorum ben.
Kimse kimsenin yargıcı değil, olmamalı da zaten..Herkes kendi üzerinde gözetmen ve yargıç olsun..Kendimizi rahatsız edelim, dünyamız değişsin...Belki o zaman huzuru bulmuş benliğimiz başkalarına kendiliğinden ışık saçar../Elif.
Barış isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Barış Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 5 Kisi:
Anonymous (21. February 2011), dost1 (17. February 2011), hiiic (18. February 2011), kamer (18. February 2011), Miralay (18. February 2011)
Alt 9. April 2011, 05:27 PM   #13
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

tahrif olan kuran meali ve dinin aslına dönmesi ne güzel
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
pramid Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
Anonymous (9. April 2011), hiiic (10. April 2011), Miralay (9. April 2011)
Alt 9. April 2011, 09:04 PM   #14
aşık74
Uzman Üye

Tesekkür: 328
166 Mesajina 472 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
aşık74 will become famous soon enoughaşık74 will become famous soon enough

Alıntı:
FEDAKARADAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sizler (mezhepsizler)Kur'an'ı peygamberimizden daha çok mu anladınız?.

Hay mübarek hay birde parantez içinde yazmış ( mezhepsizler ) diye..

Ben çok memnun um meshepsizlikden inanın...

Hiç araştırdınızmı ? Hz muhammed ( selam ona ) 'in hangi mezhepden olduğunu ?

Araştırın , bulun , vallahi billahi bende o meshep e geçeceğim ...

Aklını kullan mübarek aklını !!!
aşık74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aşık74 Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 5 Kisi:
40tr40 (2. February 2013), Anonymous (9. April 2011), bartsimpson (1. February 2013), hiiic (10. April 2011), Miralay (1. February 2013)
Alt 10. April 2011, 11:02 AM   #15
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

mezepsiz olduğuma fedekaradam şahit ya rabbi..çok şükür ihtilafa düşenlerden değiiz
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
pramid Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
Anonymous (10. April 2011), aşık74 (10. April 2011), hiiic (10. April 2011), Miralay (1. February 2013)
Alt 10. April 2011, 06:39 PM   #16
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Biraz tarihten okudum.

İmamı Azam kod adlı Hanifi mezhep kurucusu EBU HANİFE EN-NUMAN BİN SABİT kardeşimizin aslında mezhepsiz olduğunu ve mezhepleri red ettiğini öğrendim.
Dönemin çakma mümini mansur tarafından verilen kadılık görevini red edincede 70 yaşlarında zindanlarda dövülerek şehit edildiğini öğrendim.

Şu an onun adı altında uydurulmuş mezhebin canlı tutulduğu sahte kanın, onu döven ellerden sıyrılıp alındığını ve mansurun zindan kilidiyle yazıldığını ve muaviyenin vebaliyle mühürlendiğini bizzar sünni kaynaktan okudum.

Allahın hükmünü bekliyoruz.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
Anonymous (14. April 2011), Miralay (1. February 2013), pramid (12. April 2011)
Alt 31. January 2013, 10:20 PM   #17
sevginur
Uzman Üye

sevginur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 477
198 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of

Ey Rabbimiz, sana sığınıyoruz..!

Sen kitabımızı karanlıklardan aydınlığa çıkartmak için indirdin ..! anlamını bimeden şarkı gibi okunup ağlanması , Ölülere hatim gönderilmesi ,mezarlıklarda ücretle okutulması, muska yazmak,suyunu içmek, büyü yapmak, ayetleri menfaatlerine alet edenler için,süs bereket olsun diye duvarlara asmak için indirmedin!
İnsanların, ayetlerini düşünmeleri doğru yola aydınlatıcı bir ışık olması için indirdin!
İnsanları verdiğin mesajlarınla müjdelemek ve uyarmak için indirdin!
Ölülere değil, yaşayanlara ait kitap olması için,Bizlere evrende koymuş olduğun güzelliklerini ,nimetlerini, kanunları ,hükümlerini öğüt olarak dünya ve ahiret yaşantımız mutluluğumuz için indirdin
Hakikatte bu kitap,bizim hayatımızın ve gücümüzün kaynağı iken, atalarımızın sayesinde onunla ilişkisi ancak ölüm vakti geldiğinde, kolayca vefat edebilmen için Yasin sûresi okunsun diye indirmedin ..!
Hayat rehberi olması gerekirken Kurandan uzak tutan her türlü anlayışa ve zihniyete samimi bir şekilde karşı çıkılmalı bu geleneği kökünden söküp atmak için hepimiz el birliği ile bu bidatları kaldırmalıyız ablam ne der sağ sol ne der demiyeceğiz tek tek anlatacağız ..Allah bize yeter.!

“Böyle gördük dedemizden!” sesi titrek titrek!

“Böyle gördük dedemizden!” sözü dinen merdûd;

Acaba saha-i tatbîki neden na-mahdud?

Çünkü biz bilmiyoruz dini. Evet, bilseydik,

Çare yok, gösteremezdik bu kadar sersemlik.

“Böyle gördük dedemizden!” diye izmihlâli

Boylayan bir sürü milletlerin olsun hâli,

İbret olmaz bize, her gün okuruz ezber de!

Yoksa, bir maksad aranmaz mı bu ayetlerde?

Lafzı muhkem yalnız, anlaşılan, Kur’ân’ın:

Çünkü kaydında değil, hiçbirimiz mananın:

Ya açar Nazm-ı Celîl’in, bakarız yaprağına;

Yahud üfler geçeriz bir ölünün toprağına.

İnmemiştir hele Kur’an, bunu hakkıyla bilin,

Ne mezarlıkta okunmak, ne de fal bakmak için!

M. Akif Ersoy
Ve ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim/ Ben asla sizin yapmış olduğunuz ibâdeti yapıcı değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz/ Siz de benim yapmakta olduğum ibâdeti yapıcı değilsiniz.
Sizin dininiz sadece sizin için, benim dinim de sadece benim içindir.”
Kâfirûn Sûresi
sevginur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
sevginur Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (31. January 2013), merdem (1. February 2013), Miralay (1. February 2013)
Alt 1. February 2013, 01:08 PM   #18
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart Ölülere Yasin Okuyanlar....

Saygideger Sevgili Kardeslerim,

ben bir sene evveline baktigimda nasil cahilce hareketlerde bulundugumu kendi kendime nasil tesbit ettigime halen sasiyorum.

Kardeslerim sunu bilmenizi isterim, bu türlü hurafelere kendini kaptiranlar bu hurafelerden yalniz ve yalniz kendi iradeleriyle bir cikis bulabilirler. Siz istediginiz kadar edebiyat dolusu satirlar ve cümleler döseyin, bir insanin ic gözü kapali olduktan sonra gercekleri göremez, kavrayamaz.

Kendimi örnek göstereyim. Oglumun ölümünden sonra sanki 100 % müslüman kesildim, yillardir ihmal etmis oldugum namazlari ( yine aktarmali olarak tabi) kilmaya, dilinden anlamadigim Salavatlari, Yasin'leri, Tebareke'leri siralamaya basladim. Tabii ki mezar basinda da.

Önce namazdan bir zevk almamakla bir kac sey degisiverdi bir kac ay icinde. Aglamamak elde degil, insan Rabbine yakinlasmak istiyor, ama arada bir engeller oldugunu farkediyor. Dilim de tüy kalmamasicana getirdigim Salavatlar birden bire bana anlamsiz görünmeye basladi. Ki bazi hadislerde de bahsedildigi gibi; Peygamberimiz buyurmus ki: Dualarinizin en fazlasini, elinizden geleni edin bana. (Arayip ta hadisi burada yayinlama ihtiyacini dahi görmüyorum ).

Merdem dururmu, sabah aksam namazlarda sonralarinda alisverislerde nerede olursa olsun SALAVAT üzerine SALAVAT, eh nede olsa Peygamberimizin sefaati var ardinda, getir getirebildigin kadar. Sabah Aksam oku YASIN'leri ogluna, ki KABIR AZABI'ndan kurtulsun.

Hatimler indirmedim degil hani, papagan misali, ac interneti Sudeys okusun sen aynisini tekrarla hemde kelimesi kelimesine, bir de elektronik sayfadan scrollen yaparak Kur'an'i takip et. Gerci sayisiz adaklarin, sadakalarin ve her türlü yardimlarin faydasi olabilir, cünkü onlari Allah rizasiyla yapmis bulunuyordum, araya hic bir araci koymadan. Rabbim en azindan bu hususta korumus beni.

Allah'im lanet etsin kendilerini alim yutturarak bizlere bunlari sart kosturanlara, Allah lanet etsin: Bu da Allah karindandir diyerek sözüm ona sevabina bizlere bunlari yutturanlara, Allah lanet etsin halen ayni fikirde kalip uygulatmaya calisanlara. Dikkat edin uygulayanlara demiyorum, cünkü onlar farkinda degiller, ama uygulatmada israr edenler bile bile yapiyorlar, onlaradir Rabbimin lanet etmesi.

Demek istedigim, eger bir insan yaptiklari bu tür rituellerden kendisi rahatsiz olmuyorsa, bilhassa büyük bir zevkle yapiyorsa, siz ne derseniz deyin, ne söylerseniz söyleyin bir faydasi olmaz, kimseyi döndüremezsiniz dogruya. Ki bunu Rabbimiz acikca resulüne bildirmistir, zorla sen kimseyi dogru yola ilettiremezsin diye.

Ben Ibrahim Peygamberin ( selam olsun ona ) yolunda gidenlerden olduguma ve kendimi Rabbimize yöneltebildigime inaniyorum ve Rabbime sonsuz hamd'larimi sunuyorum.

Tabii ikazlarimiza devam edecegiz, olaki bazi kardeslerimizin icinde Allah'in dogru yoluna meyilli olanlar bulunur ve bu kardeslerimiz icin birer vesile olmus oluruz. Ne mutlu o zaman bizlere.

Allah'in selami hepimizin üzerine olsun, bizleri dogru yolundan ayirmasin. InsaAllah.

Yalniz bir DUA yolunu terketmedim; Rabbim ben yavrumdan nasil razi idiysem Sen de ondan razi ol, yavrum müsriklerden degildi. Bana karsi her zaman saygiliydi ve beni kirmazdi.

Nasil ki ölen bir anne ve babanin geride biraktigi hayirli yavrusunun kendisine devamli sevaplar kazandirabilecegi gibi, ayni sekilde hayirli bir anna ve baba da ölen yavrusuna sevaplar kazandirmis olamazmi? En iyisini Allah bilir.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
40tr40 (2. February 2013), sevginur (1. February 2013)

Bookmarks

Etiketler
kuranı, okumak, ölmüşlerimize