hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Başlıklara Uymayan Konular

Seçenekler Stil
Alt 2. January 2011, 07:50 PM   #1
Birbeyin@glu
Yeni Üye

Birbeyin@glu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 10
3 Mesajina 9 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Birbeyin@glu has much to be proud ofBirbeyin@glu has much to be proud ofBirbeyin@glu has much to be proud ofBirbeyin@glu has much to be proud ofBirbeyin@glu has much to be proud ofBirbeyin@glu has much to be proud ofBirbeyin@glu has much to be proud ofBirbeyin@glu has much to be proud of
Standart Nur TV Allah ile Konuştuğunu Zanneden Dede

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
Birbeyin@glu Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Barış (2. January 2011)
Alt 2. January 2011, 08:49 PM   #2
aşık74
Uzman Üye

Tesekkür: 328
166 Mesajina 472 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
aşık74 will become famous soon enoughaşık74 will become famous soon enough

İnanamıyorum,olamaz böyle birşey. Bu adama inananlarda var demek
aşık74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aşık74 Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Barış (2. January 2011), Miralay (2. January 2011)
Alt 2. January 2011, 09:19 PM   #3
Anonymous
Uzman Üye

Tesekkür: 627
164 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Anonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud of

Alıntı:
aşık74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İnanamıyorum,olamaz böyle birşey. Bu adama inananlarda var demek
Neden olmasın kardeşim?

Herkesin takipçileri var da bunun neden olmasın? Diğerlerinden neyi eksik? Cübbe desen cübbe, sarık desen sarık, ilim desen ilim. İlim derken adamın meali tefsiri bile var. Her cübbelinin ilmi, tefsiri falan var mı? Senden benden daha alimdir orası kesin. Ayrıca tasavvuf büyükleri(!)nin "vahiy aldıklarını iddia ederek" yazdıkları risaleleri mesneviyi fususul hikemi, futuhul gaybı falan büyük saygıyla okuyan insanlar bu adama neden saygısızlık ederler bir türlü anlayamam.

Şaka bir yana, görüldüğü üzere daha fazla ilim daha fazla hidayet demek değildir.

Aslında bunun gibi 400 alim bir araya gelse bunu çağın müceddidi falan seçse ne güzel olur. Al birini vur ötekine

Konu Anonymous tarafından (2. January 2011 Saat 09:21 PM ) değiştirilmiştir.
Anonymous isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Anonymous Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Barış (2. January 2011), Miralay (2. January 2011)
Alt 2. January 2011, 10:02 PM   #4
Barış
Uzman Üye

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.340
366 Mesajina 989 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Barış is on a distinguished road

Videonun başlığını çok beğendim..
Kimse kimsenin yargıcı değil, olmamalı da zaten..Herkes kendi üzerinde gözetmen ve yargıç olsun..Kendimizi rahatsız edelim, dünyamız değişsin...Belki o zaman huzuru bulmuş benliğimiz başkalarına kendiliğinden ışık saçar../Elif.
Barış isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Barış Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (2. January 2011)
Alt 3. January 2011, 03:53 PM   #5
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Bu adam meşhur mihr..
söyltiye göre şu mpl nin sahibi,... bir müridinin eşine ve kızına sarkıntılıktan amerikaya kaçtı.. şimdi şu an sitedede mevcut zaatlar gibileri kandırıp kandrıp kullanıyor...

sözlerine göre resulün sünnetini yerine getiriyor,,,
beğenilmeyen yaşar nuri bir ara televizyonda bunun ağzının payını vermişti...
iskender ali mihr dye artırsanz googde çıkar..

Bu arada videoyu nasıl monte diyorsunz

Konu hiiic tarafından (4. January 2011 Saat 06:02 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
FEDAKARADAM (3. January 2011)
Alt 3. January 2011, 05:51 PM   #6
FEDAKARADAM
Uzman Üye

FEDAKARADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 51
95 Mesajina 146 Tesekkür Aldi
FEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud of

Alıntı:
Birbeyin@glu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
Diyeceğim koskocaman olarak "BU ADAM ALİM DEĞİL, SAPIĞIN TAA KENDİSİDİR.KENDİSİNİ PEYGAMBER İLAN ETMİŞ GALİBA....

CAHİL MÜSLÜMANLAR BULUNDUKÇA BUNUN GİBİ SAPIKLAR HER ZAMAN VAR OLACAKTIR..
Miralay (4. January 2011)
Alt 3. January 2011, 06:02 PM   #7
Anonymous
Uzman Üye

Anonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud of

Alıntı:
FEDAKARADAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Diyeceğim koskocaman olarak "BU ADAM ALİM DEĞİL, SAPIĞIN TAA KENDİSİDİR.KENDİSİNİ PEYGAMBER İLAN ETMİŞ GALİBA....

CAHİL MÜSLÜMANLAR BULUNDUKÇA BUNUN GİBİ SAPIKLAR HER ZAMAN VAR OLACAKTIR..

Sevgili kardeşim bu zatın neden olduğuna nasıl kanaat getirdiğini açıklayabilir misin? Sapık diyip kestirip atmayalım sebebini de açıklayın bilelim. Ben gerçekten merak ediyorum. Gördüğün her noktayı tek tek açıklar mısın? De ki "şundan şundan dolayı bu adamın sapık olduğunu düşünüyorum" şeklinde madde madde yazar mısın?
Anonymous Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
hiiic (3. January 2011), Miralay (4. January 2011)
Alt 3. January 2011, 06:45 PM   #8
FEDAKARADAM
Uzman Üye

FEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud of

Alıntı:
Anonymous Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili kardeşim bu zatın neden olduğuna nasıl kanaat getirdiğini açıklayabilir misin? Sapık diyip kestirip atmayalım sebebini de açıklayın bilelim. Ben gerçekten merak ediyorum. Gördüğün her noktayı tek tek açıklar mısın? De ki "şundan şundan dolayı bu adamın sapık olduğunu düşünüyorum" şeklinde madde madde yazar mısın?
Bak kardeşim.Şimdi bu adam hakkında önceden internette çok bahsedildi yazıldı, çizildi...

Video da bu adama dikkat ediyseniz.Önce bir dinleyiciden soruyu alıyor.Sonra cevabını hemen vermeyip güya rabıta yapar gibi ediyor.Sonra sanki kendiisne vahiy gelmiş gibi "ıhh, hıı" diye garip bir şekilde sesini çıkarıyor.Sorunun cevabı sanki haşa Allah''tan gelmiş gibi izin verildi şeklinde cevaplıyor.

Oysa bir peygambere vahiy geldiğinde bu şekilde değil esas olan peygamberlere geldiğinde o peygamberin kalbi heyecandan küt küt atar.Hem sonra bu adam sinek vızıltısı gibi bir takım teknik cihaz zırıltılarıyla vahiy gelmiş gibi davranıyor.Gülmemek elde değil...

YORUMUM BUDUR.KENDİSİNİ DE CÜMLE ALEME REZİL ETTİRMİŞTİR..

Bu adam doğrudan soruya cevap verse kimse onun haline gülmezdi.
Miralay (4. January 2011)
Alt 3. January 2011, 06:59 PM   #9
Anonymous
Uzman Üye

Alıntı:
FEDAKARADAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bak kardeşim.Şimdi bu adam hakkında önceden internette çok bahsedildi yazıldı, çizildi...

Video da bu adama dikkat ediyseniz.Önce bir dinleyiciden soruyu alıyor.Sonra cevabını hemen vermeyip güya rabıta yapar gibi ediyor.Sonra sanki kendiisne vahiy gelmiş gibi "ıhh, hıı" diye garip bir şekilde sesini çıkarıyor.Sorunun cevabı sanki haşa Allah''tan gelmiş gibi izin verildi şeklinde cevaplıyor.

Oysa bir peygambere vahiy geldiğinde bu şekilde değil esas olan peygamberlere geldiğinde o peygamberin kalbi heyecandan küt küt atar.Hem sonra bu adam sinek vızıltısı gibi bir takım teknik cihaz zırıltılarıyla vahiy gelmiş gibi davranıyor.Gülmemek elde değil...

YORUMUM BUDUR.KENDİSİNİ DE CÜMLE ALEME REZİL ETTİRMİŞTİR..

Bu adam doğrudan soruya cevap verse kimse onun haline gülmezdi.

Sevgili kardeşim öncelikle o sinek vızıltısı gibi ses insanlar gülsün diye montajla yerleştirilmiş dalga geçmek için yani. Gerçekten de komiklik katmış ben de çok güldüm. Zira o vızıltı ADSL çıkmadan önce telefonla internete bağlandığımız dönemdeki modemin bağlanırkenki vızıltısı. Aynı zamanda faks göndermek için bağlanırken ve faksı gönderirken çıkan modemler arası iletişim vızıltısı. Kısacası sadece dalga geçmek için konmuş. Orjinali için video sitelerinde (video.google.com) "canlı yayında vahiy" diye aratabilirsiniz.

Siz vahyin nasıl geldiğini nasıl bilebilirsiniz ki? Hiç gerçek vahiy alan birine şahit oldunuz mu ki karşılaştırabiliyorsunuz? Kalbin küt küt attığını nereden biliyorsunuz. Hadi o doğru desek bile ekrandaki kişinin kalbinin kütküt atmadığını nereden bilebilirsiniz?

Ben onu savunmuyorum, onun vahiy almadığını biliyorum ama gerekçem tamamen Kuran'a dayalı, yani onun hal ve hareketleri ile ilgili bir düşüncem yok.

Vahiy nasıl alınır ki? Vahiy almadığına nasıl emin olabilirsiniz? Bilgi deseniz adamda bilgi de var tefsiri var meali var varoğlu var. Namazında niyazında bir adam olarak gözüküyor.

O yüzden sizin gerekçelerinizi merak ediyorum.
Alt 3. January 2011, 07:55 PM   #10
FEDAKARADAM
Uzman Üye

Alıntı:
Anonymous Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili kardeşim öncelikle o sinek vızıltısı gibi ses insanlar gülsün diye montajla yerleştirilmiş dalga geçmek için yani. Gerçekten de komiklik katmış ben de çok güldüm. Zira o vızıltı ADSL çıkmadan önce telefonla internete bağlandığımız dönemdeki modemin bağlanırkenki vızıltısı. Aynı zamanda faks göndermek için bağlanırken ve faksı gönderirken çıkan modemler arası iletişim vızıltısı. Kısacası sadece dalga geçmek için konmuş. Orjinali için video sitelerinde (video.google.com) "canlı yayında vahiy" diye aratabilirsiniz.

Siz vahyin nasıl geldiğini nasıl bilebilirsiniz ki? Hiç gerçek vahiy alan birine şahit oldunuz mu ki karşılaştırabiliyorsunuz? Kalbin küt küt attığını nereden biliyorsunuz. Hadi o doğru desek bile ekrandaki kişinin kalbinin kütküt atmadığını nereden bilebilirsiniz?

Ben onu savunmuyorum, onun vahiy almadığını biliyorum ama gerekçem tamamen Kuran'a dayalı, yani onun hal ve hareketleri ile ilgili bir düşüncem yok.

Vahiy nasıl alınır ki? Vahiy almadığına nasıl emin olabilirsiniz? Bilgi deseniz adamda bilgi de var tefsiri var meali var varoğlu var. Namazında niyazında bir adam olarak gözüküyor.

O yüzden sizin gerekçelerinizi merak ediyorum.
Vahiy almak peygamberlere mahsustur.Peygamberimizden sonra vahiy işi tamamlanmış ve bitmiştir.Her kim ise, "bana vahiy geliyor" diyorsa o sapıktır ve yalancıdır..
dost1 (3. January 2011), Miralay (4. January 2011)

Bookmarks

Etiketler
allah, dede, ile, konuştuğunu, nur, zanneden