hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > Şirk ve Müşrikler

Seçenekler Stil
Alt 2. September 2011, 09:17 PM   #41
dost1
Site Yöneticisi

dost1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3.567
1.083 Mesajina 2.384 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
dost1 is on a distinguished road

Selamun Aleykum! Değerli Nuhungemisi Kardeşim!

Alıntı:
nuhungemisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu sitenin yöneticileri hakarete teşekkür mü ediyorlar ? Bu mu sizin Kur'an anlayışınız ?
Bu başlıktaki bütün yazıları Sizin yazdığınız yazı ve sonrasında yazılanlar dahil okudum. Yazılarda kişi ve kişilere yönelik hakaret edici sözlere rastlamadım.

"ZAVALLILAR" sözcüğünü hakaret olarak algılamışsınız. Bu sözcüğün anlamı : "Acınacak durumda bulunan ve elinden bir şey gelmeyen." demektir. Müslümanım diyerek ortaya çıkan ve -sizin de değindiğiniz- inandığı ilkelerin reddettiği "riba,zina,kısas zulumları ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar içinde olacağına bunları tartışacağına anlamını bile tam olarak bilmediği kendisine sunulduğu gibi algılandığı "lâiklik"i ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar içinde olan ve bunları tartışanlara "Acınacak durumda bulunan ve elinden bir şey gelmeyen." anlamında "zavallı" demekten başka ne denilebilir ki?

Değerli Kardeşim!

Alıntı:
nuhungemisi Nickli Üyeden Alıntı
Türkiye’deki şekilci anlayıştan bıktım. Buraya da tüm ayetlere samimi teslim olmaya çalışanlar vardır ümidiyle geldim ama burda da Mustafa Kemal’e resul denen bir mesaj gördüm. Bunun bir delili var mı?

Türkiye’nin çoğunluğunun akletme ve Kur’an’ı okuyup anlamaktan uzak olmasının çözümü Mustafa Kemal’i yüceltmek, her yere resmini heykelini koymak mıdır ?

Ben şirk riski yüzünden bundan kaçıyorum. İnatla onu yüceltenler ile nasıl gönül ya da güç birliği edip hareket edeceğim ?

Arap’a kızıp batılıyı taklit etmek midir doğru yol ? Bu yaz Alanya Kalesine gittim. Oradaki notta yazdığına göre kalenin/beldenin orjinal ismi Alaiyye (Arapça galiba) iken Atatürk Alanya diye değiştirtmiş. İçimden gülümsedim Bu mu ilerleme ?

Savaş kazanmanın müminlik olduğuna dair bir Kur’an ayeti var mı ? Müminlik emperyalizm ile mücadele ise, en büyük müminler Che Guevara, Castro o zaman.

İbrahim peygamber hiç birşeyi değiştirememiş, sonunda kavminden uzaklaşmış. Milyonları kurtarıp ulus yaratan bir kahraman değil. Ama Allah için oğlunu kurban etmeye razı biri. Meselenin özünün anti-emperyalizm değil Allah’a teslimiyet olduğunu kabul etmek istemiyor musunuz ?

Kurtuluş savaşında mücadele edenlerin hepsinin göğüslerinde ne kadar iman olduğunu ölçmek için bir yönteminiz mi var ?

O savaşı kazananların fakir , yoksul kalmış ve batılı zalimlerin yurduna göz diktiği bir halk , Mustafa Kemal’in ise bu savaşın siyasi ve askeri lideri olduğunu kabul etmek size yetmiyor mu ? Zaten canlarından başka verecek bişeyleri kalmamış ki tarihi bilgiler doğruysa. Bundan 80-90 yıl önce yaşamış hiç içinde bulunmadığınız bir toplumla ilgili nasıl bu kadar kesin hüküm verebiliyorsunuz? Mustafa Kemal bu ülkenin tarihinin bir parçası olarak kalsa biz de bugüne gelsek nasıl olur ? Siz neye dayanarak onu Allah’ın gönderdiğini iddia ediyorsunuz ?

Emperyalistler Mustafa Kemal’i yıpratıp bizi sömürmek istiyor derseniz, emperyalistler putlara düşman olsa birlik için putlara mı sarılacağız ? Yalnızca Kur’an etrafında birleşmek istemiyor musunuz ? Neden ulus kavramını Allah’a iman ve teslimiyet ile bir tutuyorsunuz ?

Allah’ın rızası için olmadığı sürece bilimin ne anlamı var ? İslamda bilim sanat düşmanlığı yok elbette ama onu aşırı yüceltip hayatın amaçlarından biri yapmak var mı ? Hesap günü bilgisayarlar, mühendislik harikası binalar, araçlar toz olmayacak mı ? Allah neden son elçisini 7. yüzyılda bir Arap kavmine göndermiş ? Sanayi devriminden sonra gönderse karışıklık daha az olmaz mıydı ?

Ben bunu İngilizce eğitim veren, Türkiye’nin iyi üniversitelerinin birinden mezun olmuş biri olarak söylüyorum. Ben matematiğe aşık bir insanım. Ortalama üzeri de zekaya sahibim Allah’ın izniyle.
Yazdığınız bu satırları akıl süzgecinizden ,denetiminizden geçirdiniz mi?
"Mustafa Kemal'e Resul denen mesaj" türünden söylemleriniz, yazdıklarınız... Bu yazdıklarınız... Bu forum sitesinde yazanlara yöneltilmiş üstü örtülü bir suçlama değil midir? Bunları yazacaksınız ve bu yazdıklarınıza cevap yazanları hakaret, yöneticilerini de adil olmamakla suçlayacaksınız.

Değerli Kardeşim!

Sitemizde forum kurallarına aykırı olmayan yazılar yazılabilir. Üyeler yazılanlara katılır ya da katılmayabilir. Katıldığı ya da katılmadığı konuları o konuyu yazan kişiye seslenerek gerekçeleri ile belirtirler, belirtmelidirler.

Bu sitede paylaşımda bulunanlar sizin; "Ben sağcı-solcu, laik-dinci, kemalist–yobaz bütün putları kırma samimiyetinde olan insanlar arıyorum." şeklinde belirterek aradığınız gibi özellikte olan insanlardır. Vahyin ışığında gerçeği arayanların paylaşımda bulundukları bir sitedir.

Değerli Kardeşim!
"Ben Allah dışında, ister peygamber olsun ister Mustafa Kemal olsun isterse din alimi olsun ister siyasi lider olsun kimsenin yüceltilmesini, övülmesini, ilahlaştırılmasını kabul etmiyorum. Ben şirki yalnızca hurafe dini değil, Allah’ın dini islam olmayan herşey algılıyorum. İsterse siyasi olsun, ister kişisel, ister başka bir şey. Ben hükmün (siyasi, dini yönetim), mülkün ve övgünün yalnızca Allah’a ait olduğuna iman ettim." MaaşaAllah bunlar ne güzel sözler. Ne güzel bir ahlak. Allah'a kul olma sevdasında olan her insanda bulunması gereken özellikleri kendinizde toplama becerisini edinebilmişsiniz. Bu sitenin tüm yöneticileri böyle düşündükleri için bu siteyi kurmuşlardır. Burada belirtilenlerin dışındaki bir anlayışı şiddetle eleştiren, kınayan, yanlışlıklarını gerekçelerini belirterek açığa çıkarma çabasında olan kişilerdir.
Selam olsun !"Her bilenin üzerinde bir bilen vardır gerçeği ile hareket ederek Akıllarını vahyin denetiminde işleterek Allah'a kul olma onurunu taşıyanlara.

Kusursuzluk sadece Allah'a mahsusdur.
Doğrusunu en iyi bilen Allah'tır.
Sevgi,saygı ve muhabbetle.
Allah'a emanet olunuz.
Anonymous (3. September 2011), hayrullahmeral (16. September 2011), hiiic (3. September 2011)
Alt 3. September 2011, 01:06 AM   #42
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Hatta bırakın M.Kemali biz Peygamberimizin dahi belli ölçüden sonra yardıma güç yetiremiyeceğini, belli noktadan sonra aşırı ilginin İsa peygambere yapılan gibi gerçek dışı mubalağa ve batıla sürükleyeceğini idda ediyoruz.

Cin / 20
(Resulüm!) De ki: Ben ancak Rabbime yalvarırım ve O'na kimseyi ortak koşmam.
Cin / 21
De ki: Doğrusu ben (kendi başıma) size ne zarar verme ne de fayda sağlama gücüne sahibim.

Cin / 22
De ki: Gerçekten (bana bir kötülük dilerse) Allah'a karşı beni kimse himaye edemez, O'ndan başka sığınacak kimse de bulamam.

100 yıl önce yaşananlar ile Kuran kıssaları arasında apaçık bağlantılar görüyorum..
Nice az sayıda ordular Allahın izniyle dev donanmaları batırdılar,
Nice zalimler gariban yoksul kimselere zorbalık yaptılar.
Nice kahramanlar arkadalarındaki kadınlar, çocuklar ve yaşlılar için can verdiler.
v.s.

Bütün bunlar olurken, birileri SERV imzalayıp kendi hayatını kurtarmaya çalışıyordu.
Din adamları Allah katındandır diyerek kendi elleriyle fetvalar yazıyordu.
Sanayi, bilim aşağılanıyor, gelişime inkilabasebep olacak her atılım hor görülüyordu (keza bu günde aynı zihniyeti gözlemlemek mümkün)

Sonuç olarak, Peygamber insanlara örnek olsun diye geldi.
O ne kendi başına hidayet verebilir, nede Allah dilemeksizin kendi isteğiyle birisine yardım edebilir... Hatta istediği hoşlandığı kişileri dahi affettirme yetkisi yoktur.
O ancak Allahtan korkanlar ve temizlenmek isteyenler için GÜZEL BİR ÖRNEKTİR..

Aynı özellikler, aynı örnek davranışları ben M.Kemal'de gördüm de dinsiz mi oldum? O da hidayet veremez, bana Allahın dilemesi dışında bir fayda yada zarar veremez... Ama o sadece benim güzel bir önder, güzel bir örnektir. Hatta Peygamber nasıl Kuranı milletine açıkladıysa, benim Paşam da Kuranı bana açıkladı. Onu şeyhlerin şifreli kasasından çıkarıp, milletinin anlamasını sağladı...

Ben acizane bu akılla bu kadar bağlantı kurabiliyorum. Hatam da olabilir kusurumda... Zaten hatalı olduğumu gösteren Vahye yada akla yatkın, tutarlı bir tane delil görürsem fikrimi değiştiririm. Asla inatçılık etmem. Ama doğru olduğuna kanaat ettiğimi inatla savunurum ki belki görmediğim bir açıyı bir başkası uyarır, aksini ispatlarda bende hatalı olduğum yeri düzeltirim. Burada hepimiz kimseyi değil kendi düşüncelerimizi ve yanılma paylarımızı masaya yatırıyoruz, ve bu fikirleri ölçebilecek, değerlendirip bilgiyle eleştirecek seviyede insanların böyle bir yerde toplanacağından eminim. Bu sayfanın kullanıcıları ve ziyaretçileri belirli seviyeyi aşmış insanlardır.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (3. September 2011)
Alt 3. September 2011, 01:56 AM   #43
hiiic
Uzman Üye

hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Laik hükümet kavramından dinsizlik manası çıkarmaya çalışan fesatçılara fırsat vermeyiniz.
M.Kemal Atatürk (Kaynak;Osman Pazarlı, Sosyoloji, Lise III, Remzi Kitabevi, İstanbul, 1979)

Siyasetimizi, dine aykırı olmak şöyle dursun, din bakımından eksik bile hissediyoruz. M.Kemal Atatürk (Maurice Perno'yla ropörtaj, Akşam, 11 Şubat 1924 (Cumhuriyet Gazetesi eki, Atatürk'le Konuşmalar, s. 111, Nisan 2000))

Belki ark niyetinden değil (bir kısmı bizzat ark niyetinden olsa bile) sadece bilmediğinden, dolduruşa geldiğinden, kulaktan dolma telkine kandığından, yanlış bilgi aldığından, kendi zannına güvendiğinden, çevresinde öyle gördüğünden gibi sebepler yüzünden, Demokrasiyi ve Laikliği dinsizlik sayanlar olabilir.

Oysa Kuranda Allah peygamberimize monarşiyi değil, danışmalı bir karar almasını emrediyor.
Ayrıca sizinle din uğrunda savaşmayanlara adil davranın diyerek, hangi dine ait olursa olsun insanların sadece insan oldukları için devletin her kurumundan eşit lartlarda ve adilce yararlanmasını emrediyor.
Ayrıca dinlerin parçalanmaması gerektiğini, her yerel yönetimin kendine uygun şeriat kanunu ve fetvalar kullandığını biliyoruz... Oysa toplum düzenleyici kanunları Kuranda yoksa dini yama yapmaktansa (kardeş katlinin vacip olması gibi), laik bir sistemde akla ve vicdana yada bilimsel temellere dayandırmak daha akla yatkındır.

Ey Millet! Allah birdir. Şanı büyüktür. Allah'ın selameti, atıfeti ve hayrı üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dini hakikatleri tebliğe, memur ve Resul olmuştur. Koyduğu esas kanunlar cümlemizce malumdur ki, Kuran-ı Azimüşşan'daki ayetlerdir. İnsanlara feyz ruhunu vermiş olan dinimiz son dindir. Ekmel dindir. Çünkü dinimiz akla, mantığa, hakikate uymamış olsaydı, bununla diğer İlahi ve tabii kanunlar arasında aykırılıklar olması gerekirdi. Çünkü bütün İlahi kanunları yapan Cenab-ı Hak'tır. M.Kemal Atatürk - Balıkesir Hutbesi - (Kaynak; Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, c. 2, s. 93)

daha geçen yıllarda sırf zannıma uyarak bir tekkede onlarca kişiye Atatürkü kötülediğim, hatta hakkında şeytan uydurması bazı iftiralar attığım için çok pişmanım. Ama aynı kişilere tüm kınamalarına rağmen öğrendiğim gerçekleri ve bir dönem hatalı olduğumu anlattım ve tevbemi yerine getirdim. Bu insanı tanıdıkça hem onu hemde dinimi daha fazla sevip tanımaya başladım..

Konu hiiic tarafından (3. September 2011 Saat 01:59 AM ) değiştirilmiştir.
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (3. September 2011)
Alt 5. September 2011, 02:04 AM   #44
hiiic
Uzman Üye

Yorumsuz!!!
İşte zihniyet bu... Sonra ben neden sinirleniyorum...

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Kimin doğru yolun kimin se eğri yolun sahibi olduğunu mahşerde göreceğiz.
Hristiyan papazlar zamanında avrupada pek çok aydın insanı da karaladı katletti. Demek ki ülkemiz ortaçağını henüz bitiremedi.

Dinini bilmeyen, Kuranı bilmeyen bunların oyununa gelir. Bu günkü düşmanlık ta bu gibilerin tohumlarını ektiği düşmanlıktır. Bunların ağzıyla, hiç düşünmeden bilmeden kulaktan dolma bilinçaltıyla konuşana da kızıyorum.

sonra vay efendim sen bize böyle mi demek istedin yok efendim bizi böyle zannettin v.s. fikrin kaynağı ortada,... tamam benzer Düşmanlığı yapan belki bunlar gibi lağımlıkta değil ama üzerine lağım sıçramış kokusundan belli...

Konu hiiic tarafından (5. September 2011 Saat 03:10 AM ) değiştirilmiştir.
Alt 14. September 2011, 12:19 PM   #45
hiiic
Uzman Üye

GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN?

Tayyip Erdoğan Mısır ziyaretinde Kahire Üniversitesi'nde Mısırlılara böyle seslendi:

"LAİKLİK ATEİZM DEĞİL, LAİKLİKTEN KORKMAYIN!"

Başbakan Erdoğan halkı laik rejime devam etmeye çağırdı.

Başbakan, özel bir TV kanalına verdiği röportajda, “Mübarek sonrası yeni Mısır’ın da laik bir anayasaya sahip olmasını tavsiye ediyorum”dedi

Mısırlılar, “Erdoğan’ın laiklik çağrısı üzerine onu Havalimanında karşılayan Müslüman Kardeşler’in yüzünü görmek isterdik” diye yorum yaptı.

"Ben Mısır’ın da laik bir anayasaya sahip olmasını tavsiye ediyorum. Çünkü laiklik din düşmanlığı değildir. Laiklikten korkmayın. Umarım ki Mısır’da yeni rejim laik olacaktır. Umuyorum ki benim bu açıklamalarımdan sonra Mısır halkının laikliğe bakışı değişecektir. "
Alt 15. September 2011, 03:58 PM   #46
müslümanlardan
Uzman Üye

Tesekkür: 30
72 Mesajina 144 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
müslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud of

hiic size ve tayib beye cevabımdır ve laik düşüncenize...

İŞTE SİZE ALLAHIN KANUN YASA KİTABINA RAĞMEN KENDİ LAİK DEMOKRATİK HÜKÜM KİTAPLARINA BAĞLI ÇAĞRI YAPANLARA Bİ ÇAĞRI VE UYARIDA KURANDAN....

NİSA SÜRESİ.150- Allah'ı ve elçilerini inkar eden, Allah ile elçilerinin arasını ayırmak isteyen, "Bazısına inanırız, bazısını tanımayız" diyen ve BU İKİSİ ARASINDA BİR YOL tutturmak isteyenler.

151- İşte bunlar, gerçekten kafir olanlardır. Kafirlere aşağılatıcı bir azap hazırlamışızdır.
müslümanlardan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15. September 2011, 04:19 PM   #47
Fazıl's
Katılımcı Üye

Tesekkür: 3
16 Mesajina 23 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Fazıl's has much to be proud ofFazıl's has much to be proud ofFazıl's has much to be proud ofFazıl's has much to be proud ofFazıl's has much to be proud ofFazıl's has much to be proud ofFazıl's has much to be proud ofFazıl's has much to be proud of

Laiklik, İslam'a zıt bir duruş değildir. Aksine, İslam'ın gerçekten var olması için laiklik şarttır.

ÇÜNKÜ: Elçilerden gayri, Allah adına söz söyleme yetkisi kimseye verilmemiştir. Verildiğini düşünmek, kutsal üzerine kutsallar üretmek ve din tüccarlarını başınıza ilah kabul etmenizdir.
Fazıl's isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Fazıl's Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (17. September 2011)
Alt 15. September 2011, 04:50 PM   #48
hiiic
Uzman Üye

Müslümanlardan arkadaşım. senin cevabın 2 satır yukarda ve bir önceki sayfalarda yer alıyor.
okursan gerekli bilgi orada var.

Zaten yazdığın ayet ile Laiklik yönetimi arasında bir bağlantı olmadığı için müzakere gereği duymadım. ama sana da suç bulmuyorum, sonuçta bu tutumun arkasında kulaktan dolma telkinlerin ve çocukluktan kalma bilinçaltının etkileri uzun sürede temizlenmiyor...

Laik hükümet kavramından dinsizlik manası çıkarmaya çalışan fesatçılara fırsat vermeyiniz.
M.Kemal Atatürk
Alt 15. September 2011, 05:05 PM   #49
hiiic
Uzman Üye

Ama yine yazmadan edemedim.

Laiklik bizzat Allahın emridir. Zaten Dost1 in en son astığı makalede Hakkı Yılmaz gayet güzel açıklamış.

http://hanifler.com/showthread.php?p=10301#post10301
Alt 15. September 2011, 05:12 PM   #50
müslümanlardan
Uzman Üye

Tesekkür: 30
72 Mesajina 144 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
müslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud of

hiiç,arkadaşım işinizegelmeyince ayetleri anlamaya çalışmmamakta nedir...

bak senin laik ve kemalist fikrinin anatemasının fikri şu videoda,KURANA YAKLAŞIMI...

http://www.youtube.com/watch?v=mJQydA9ePzw

KULAKTAN DOLMA VE KUKLA LIK SABATAİST VE POZİTİVİST LERİN İŞİDİR....
müslümanlardan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
akidedir, akidesi, laiklik, şeytani