hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > Şirk ve Müşrikler > Müşrik

Seçenekler Stil
Alt 3. January 2011, 11:31 AM   #11
FEDAKARADAM
Uzman Üye

FEDAKARADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 51
95 Mesajina 146 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
FEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud of

Alıntı:
Barış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Resule itaat etmek demek, Allah'a itaat etmek demektir.

Kurana uymak demek de Resule ve Allah'a uymak demektir.

Resule itaat=Hadislere iman demek değildir.

Çünkü Hz.Muhammed=Kütübi sitte değildir.

Ben resule duyduğum sevgiyi,içtenliği veya ona uyma isteğimi/irademi size/sizin düşüncenizde olanlara kanıtlamak zorunda değilim. Allah hepimizin üzerinde şahittir.

Hz.Muhammed, Allah'ın elçisidir, O'nun vahyettiğini tebliğ eder, yaşar,öğretir.

Tebliğ ettikleri ve kendisinin de tabi olup uyduğu nedir? Kuran'dır.

Kuran ile hadis kitaplarını eşitlemeyin.

Peygamber ile hadis kitaplarını eşitlemeyin.

Benim de kardeşiniz olarak tavsiyem budur size.

Ayrıca, sizi aldatmaya çalışan yok. Buraya gelip yazan ve suçlayan sizsiniz. Elbette düşüncelerimizi paylaşalım ama ben imanım için sizden ne izin ne de onay istemiyorum ki sizin de böyle bir hakkınız yoktur.
Hadisleri veya sünnetleri inkar etmenin öteki yüzü.Allah size akıl şuur versin.

Tam imanın kemale erdiğini sanmayınn.Sizler kendi kendinizi kandırıyorsunuz.Yarın elbette ki Allah divanında bunun hesabı sizlerden sorulacaktır...
Alt 3. January 2011, 02:54 PM   #12
Anonymous
Uzman Üye

Tesekkür: 627
164 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Anonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud of

Alim: "kuran yetmez, allah yakar, bizi de dinleyin, bize tapın"

Allah: "Siz bu kitaptan sorumlu tutulacaksınız"

Peygamber: "Rabbim, toplumum bu Kuranı terketti"
Anonymous isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Anonymous Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (3. January 2011), hiiic (3. January 2011), Miralay (3. January 2011)
Alt 3. January 2011, 03:02 PM   #13
FEDAKARADAM
Uzman Üye

FEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud of

Alıntı:
anonymous Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
alim: "kuran yetmez, allah yakar, bizi de dinleyin, bize tapın"

allah: "siz bu kitaptan sorumlu tutulacaksınız"

peygamber: "rabbim, toplumum bu kuranı terketti"
Yahu kardeşim niye boşuna mırıldanıyorsun? Kaç fıkıh kaç hadis okudun da konuşuyorsun?.

Kel Nıuri'ni yolu size göre doğrudur, devam edin!..

Gerçekten bütün İslami ilimlerden mahrumsunuzKusuruma bakmayın bizim cahillerle işimiz olmaz.

Kur'an sizden nefret ediyor haberiniz yok...Bizler alimlere, şeyhlere tapmıyoruz sadece onların Kur'ana aykırı olmayan sözlerini alıyoruz.Siz ise kupkuru bir meal gerisi İslam değil sanıyorsunuz.hani tefsir hani hadis, hani usulü fıkıh, hani mantık hani tahkiki iman..
Hepsinden mahrıumsunuz yazık oluyor geçen ömrünüze.biraz kitap okuyun öğrenin İslam'ı

"Bir kavim, kendinde olanı değiştirinceye kadar Allah, ona nimet olarak bağışladığını değiştirici değildir. Allah şüphesiz işitendir, bilendir.” (ENFAL SURESİ- 53)

"İki günü birbirine eşit olan aldanmıştır" (Ali el-Karî, el-Masnû", 174.)

Kafayı ve yaşantınızı değiştirin artık...

Konu FEDAKARADAM tarafından (3. January 2011 Saat 03:23 PM ) değiştirilmiştir.
FEDAKARADAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 3. January 2011, 03:05 PM   #14
Anonymous
Uzman Üye

Anonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud of

Alıntı:
FEDAKARADAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yahu kardeşim niye boşuna mırıldanıyorsun? Kaç fıkıh kaç hadis okudun da konuşuyorsun?.

Kel Nıuri'ni yolu size göre doğrudur, devam edin!..

Sen kaç fıkıh kaç hadis okudun da adama kel nuri diye hakaret ediyorsun )

Yaşar Nuri Öztürke hakaret etmen senin kendine zulmetmendir. Ayrıca kelliği de Allah vergisidir kendi seçimi değil. Ona tapmadığım için ona hakaretlerin beni enterese etmiyor. Olay tamamen Allah, Yaşar nuri ve senin arandadır.

Benim senin yaptığın gibi taklit ettiğim ve mutlak doğru gördüğüm bir alimim olmadığı için bana o şekilde saldırmanın bir yolu yok.

Ancak Kurana saldırarak bana saldırabilirsin, ki onu da yapıyorsun farkında olmadan.

Konu Anonymous tarafından (3. January 2011 Saat 03:08 PM ) değiştirilmiştir.
Alt 3. January 2011, 03:31 PM   #15
snobyx
Katılımcı Üye

Tesekkür: 201
49 Mesajina 158 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
snobyx is on a distinguished road

Alıntı:
Gerçekten bütün İslami ilimlerden mahrumsunuzKusuruma bakmayın bizim cahillerle işimiz olmaz.
Rabbimiz inananları ve insanlığı cahil olduğunun farkında olmayan cahillerden korusun.Çünkü fenalık yapmakta ve halini değiştirmemekte ısrar eden bunlardır.
dost1 (3. January 2011), hiiic (3. January 2011), Miralay (3. January 2011)
Alt 3. January 2011, 03:36 PM   #16
FEDAKARADAM
Uzman Üye

Alıntı:
Anonymous Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sen kaç fıkıh kaç hadis okudun da adama kel nuri diye hakaret ediyorsun )

Yaşar Nuri Öztürke hakaret etmen senin kendine zulmetmendir. Ayrıca kelliği de Allah vergisidir kendi seçimi değil. Ona tapmadığım için ona hakaretlerin beni enterese etmiyor. Olay tamamen Allah, Yaşar nuri ve senin arandadır.

Benim senin yaptığın gibi taklit ettiğim ve mutlak doğru gördüğüm bir alimim olmadığı için bana o şekilde saldırmanın bir yolu yok.

Ancak Kurana saldırarak bana saldırabilirsin, ki onu da yapıyorsun farkında olmadan.
NE KONUŞTUĞUNUZU BİLMİYORSUN KAREŞİM.KENDİNDE MİSİN SEN?..

Sübhanallah, Kur'an'a kim saldırıyor?.Bunu isbat etmezsen namertsin...

Sünnetleri yaşamak yok, Kur'andan asıl haberin yok tefsir hadis, fıkıh,ictihad, akaid, tasavvuf neredee?

Kuru bir müslüman kuru bir yol senin içinmiş.Neyine gerek ki ötekiler?.. .

İmanını sağlam tut gerisi teferruattır..

Yaşar Nuri'nin kelliğine laf etmedik sadece kel olduğunu dedik ve yaradılışında da kusur aramadık...
Alt 3. January 2011, 04:30 PM   #17
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

ben müslim ve buhariyi okudum oradan hemen bütün hadisleri (ancak kaynak ve numara hatılamaksızın bilim) okudum biliyorum.

size en başta yarı canı dövülerek alınmış kertenkele lazm.. tek vuruşu kalmış olacak
ya siz bir kere alın buhariyide miğdeniz kaldırırsa okuyun, bide geçmiş karşımıza bize cahil diyor... daha savunduğun dinden (buharizm) haberin yok..
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 3. January 2011, 04:51 PM   #18
FEDAKARADAM
Uzman Üye

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben müslim ve buhariyi okudum oradan hemen bütün hadisleri (ancak kaynak ve numara hatılamaksızın bilim) okudum biliyorum.

size en başta yarı canı dövülerek alınmış kertenkele lazm.. tek vuruşu kalmış olacak
ya siz bir kere alın buhariyide miğdeniz kaldırırsa okuyun, bide geçmiş karşımıza bize cahil diyor... daha savunduğun dinden (buharizm) haberin yok..
Laf ebediği yapmak istiyorsan bülbüle danış!.Zira o, çenesi yüzünden bir çok belalara girmiştir..
Alt 3. January 2011, 09:56 PM   #19
Anonymous
Uzman Üye

Alıntı:
NE KONUŞTUĞUNUZU BİLMİYORSUN KAREŞİM.KENDİNDE MİSİN SEN?..

Sübhanallah, Kur'an'a kim saldırıyor?.Bunu isbat etmezsen namertsin...
Sevgili kardeşim niyetinin iyiliğinden şüphem yok. Benim görüşümde benimle aynı düşünmeyenleri kafir ilan etmek yoktur. Bir insan Müslümanım diyorsa onun samimiyetini sorgulamak bana düşmez.

Zaten mesajıma dikkat edersen farkında olmadan yaptığını söyledim. Bazen farkında olmadan, bilmeden Kurana ters konuşuyorsun, Kuran'a ters fikirleri savunuyorsun. Tüm görüşlerini demiyorum bir kaç tanesini diyorum. Zaten gerekli yerlerde itiraz ediyorum, göstermeye çalışıyorum. Ha benim yanıldığım yerler de olabilir, ben alim falan değilim. Biz Müslümanlar birbirimize bildiklerimizi öğretemezsek, birbirimizden bilmediklerimizi öğrenemezsek buradan sonra bir daha kim öğretebilir? Allah hepimizi doğruya iletsin. Niyetiniz görüşünüzü savunmak değil de doğruyu aramak ise Allah doğruyu buldurur.

Bookmarks

Etiketler
anlamak, dosdoğru, zümer