hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > GELENEK DİNİ > Hurafeler

Seçenekler Stil
Alt 11. January 2013, 12:08 PM   #1
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart Pisligi Rahmet sananlar

Degerli kardeslerim Allah'in selami hepimizin üzerine olsun,

hayalinizde en mükemmel en son model bir arabayi canlandirin, hizi, rengi, sekli akliniza ne gelirse....... Bir de kapi önünde park etmis eski külüstüre bakin, ama her funksiyonu tam yerinde. Yarin Ankara'dan Istanbul'a gitmeniz lazim bir termininiz var. Veyahutta diyelim komsu Hasan Beyin aniden kalb rahatsizligi tuttu acilen hastahaneye kaldirilmasi lazim, bir ambulans cagirilmaya kalinsa is isten gecmis olacak.

Ne yapilir bu durumda? Hayalinizdeki arabaya atlar terminlere, hastahaneye yola mi koyulursunuz, yoksa tam funksiyonlu eski modele atlar vakit gecirmeden hedefemi ulasirsiniz?

Bir akademikeri ele alin, kimya laboratuarindaki tatbiki imtihanlara hazirlaniyor veyahutta ehliyet imtihanin son gününü bekleyen bir adamcagiz.
Simdi akademiker laboratuarda soruldugu ispat etmesi gerektigi testi kendimi gerceklestirirse uygun olur, yoksa kardesimin bir arkadasi ayni testi gecenlerde evinin bahcesinde uyguladi ve sonuc mükemmeldi diye anlatmaya baslarsa prof ne düsünür? Ac telefonu ara bir timarhaneyi, yada aldin sifiri kaldin der en azindan.

Tatbiki ehliyet sinavinda adamcagiz kendisi araba kullanana kadar baslasa su araba yariscisi bu kurveyi böyle gecer, kizim böyle araba kullaniyor diye sacmalamaya baslasa ona kim ehliyet verir?

Eh bizimkilerde tutturmuslar bu alim varya he ondan alimi yok, nasil yok olur arkadasim, herhangi bir teori ortaya atilmistir ki o teori üzerinde baskalarinda katkisi olmamistir. O alimler nereden almislardir kaynagi? Sayet günümüze kadar ulasan bir kaynak olmamissa nereden bilelim yazilanlarin dogru oldugunu.
Neymis efendim hani su alim varya gercegi söyledigi icin hapislerde eziyet görmüs, cok imanli birisiymis. Yahu sehit Hamza ( Allah ondan razi olmustur ) sanki iman üzerine Allah yolunda ölmemismidir ki? Nerede onun tavsiyeleri? Ki ne sahabeler bu yollarda canlarini feda etmislerdir. Nerede onlarin yazilari?
Peygamberimizin bir vasiyetnamesi dahi yok ortalarda. Illede vasiyetname denince miras anlasilmaz. Neden engel olunmustur vasiyetname yazilmasina ( ki rivayetlere göre mani olunmustur ) ? O kadar mühim olsaydi, Allah Celle ve Celaluhu hic yoksa son elcisine ( selam olsun ona ) bir vasiyetname yazma imkani saglatir ve bizlere kadar ulastirirdi. Demek uygun görülmemis.

Amacimiz zaten Kur'an'a sarilmaktir. Birilerinin dedigi gibi, sayet hadislerden ibret alinacak durumlar olacak olsaydi, direkten sahabelerden alinirdi. Rabbimiz diyor ki: Indirilen Kur'an size yetmiyormu? Demek birilerine yetmiyor ki.....hayali imtihanlarina hayali yazismalar ariyorlar.

Edison lambayi bulmusta günümüze kadar lamba hususunda hicmi yenilikler yapilmamistir.

Araba, telefon, tv vb. icat edildikten sonra tas devri sifatinda birakilmamistir ki, devamli gelistiriliyorlar, en mükemmel sekillere sokuluyorlar.

Her sey bir zamaninda ve ölcüsünde vaki bulur. Düsünün araba telefo tv mikrowelle eski zamanlarda icat edilmis olunsaydi, o icat edenleri aninda asarlar keserler merkeplerin arkasina takarak sürüklerlerdi. Orta cagda papazlarin aforoz etme, insanlari cadi diye yakmalari gibi.

Kainatlari yaradan Celle ve Celaluhu insan aklinin olgunlasmasina göre uyguluyor kanunlarini, bizleri sasirtmak istemiyor. Saskin olan zaten Rabbimizi idrak edemediginden saskindir.

Uzaya ciktimda Allah ile karsilasmadim diyen Yuri Gagarine ben de derim ki: Yan odama baktim, Gagarin diye birisini göremedim, varmi öyle bir insan? O ahmakda yan odasinda arasa beni bulamaz, ben yok muyum? Her görmedigimiz yok mu demektir, kes adamin kafasini ac beynini bakalim aklini görecekmiyiz, göremeyecek isek o adamin akli yok demektir mi olacak?

Allah'ın izni olmadıkça hiçbir benlik iman edemez. Allah, pisliği, aklını kullanmayanlar üzerine bırakır. YUNUS / 100

Üzerimize öyle pislikler yagmiski farkinda olmayanlar, yagan pisligi rahmet zan ederek daha da fazlasini istiyorlar, cahilligin böylesi cahiliyye devrine nasib olmamistir.

Selam ve dua ile.

NOT: Cübbelinin biride fetva veriyor, Kur'an'da yazmiyor arastirma yapin diye, uzaya gidin diye. Sen yatsi namazini kil, ondan hesaba cekileceksin, uzayi arastirman senin neyine gerek diyor.

Konu merdem tarafından (11. January 2013 Saat 12:12 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: Cübbeli lafi
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
Araştıran (16. April 2013), dost1 (12. January 2013), Miralay (11. January 2013)

Bookmarks

Etiketler
pisligi, rahmet, sananlar