hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > GELENEK DİNİ > Hurafeler

Seçenekler Stil
Alt 11. November 2011, 12:17 PM   #1
yeşil
Uzman Üye

Tesekkür: 791
69 Mesajina 174 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
yeşil has much to be proud ofyeşil has much to be proud ofyeşil has much to be proud ofyeşil has much to be proud ofyeşil has much to be proud ofyeşil has much to be proud ofyeşil has much to be proud ofyeşil has much to be proud of
Standart Fetvaya bakar mısınız arkadaşlar!

Tarih: 1975
Kaynak: “Dünya’nın Sakin Güneş’in Hareketli Olduğuna ve Gezegenlere Çıkmanın İmkansızlığına Dair Akli ve Hissi Deliller”adlı kitabı - Şeyh Abdul Aziz Bin Baz

Fetva:

Kim dünyanın yuvarlak olduğunu iddia ederse küfür ve delalete düşmüş olur. Çünkü bu iddia hem Allah’ın, hem Kuran’ın, hem Peygamber’in reddidir. Bunu iddia eden kişi tövbeye davet edilir. Ederse ne ala! Aksi takdirde kafir ve dinden dönmüş bir kişi olarak öldürülür ve malı da Müslümanlar’ın hazinesine katılır.

Eğer ileri sürdükleri gibi Dünya dönüyor olsaydı ülkeler, dağlar, ağaçlar, nehirler, denizler bir kararda kalmazdı. İnsanlar batıdaki ülkelerin doğuya, doğudaki ülkelerin batıya kaydığını görürlerdi. Kıble’nin yeri değişir, insanlar kıbleyi tayin edemezlerdi. Velhasıl bu iddia sayması uzun sürecek birçok nedenden dolayı batıldır.”

Yorumu sizlere bırakıyorum arkadaşlar..
yeşil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
yeşil Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
Bilgi (23. July 2012), dost1 (11. November 2011), kamer (12. November 2011), Miralay (12. November 2011)
Alt 11. November 2011, 01:31 PM   #2
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Sen alimlerden (!) daha mı iyi bileceksin.
o kadar ulema var alim var, dini bütün mürşidi kamil var, onlar bile dememiş dünya yuvarlak diye sen onlardan iyi mi bileceksin.

Büyüklerin şefaatinden mahrum kalırsın bak sonra. Büyüklerimiz fetva vermişse doğrudur. Büyüklere itaat etmeyen dinden çıkar çünkü Allaha itaat peygambere itaat, peygambere itaat ise ehli beyte itaat yani din adamları özellikle seyitlere itaattir.

inanmaz, emirlere karşı gelirsen malın mülkün cihadı islam adına İlim sahibi evliyalara verilir.
haaa emirlere uyacam dersen, zekat , sadaka ve fitrelerini erkenden zaviyeye gönder...

Daha acı daha utanç verici bir yazı paylaşmak istiyorum...
Bazen dini konularda konuşurken kendimi bunlar gibi zannediyorum... acaba ben de bu kadar boş bir konuyu mu dinen aklamaya çalışıyorum diyorum...

BURAYA tıklayarak bazı müslümanların nelerle uğraştığına bakabilirsiniz.
özellikle Abdulmuizz Fida hazretlerinin yorumunu huşu içinde abdestli bir şekilde okumanızı tavsiye ederim, böyle gerekli, luzumlu, insanlık ve millet için faideli çalışmalar ile ilim edineceğiz.
İlmi tekke ve zaviyeleri ve ulemaları kaldıran kafir düzene karşı "Dünya Düz Olamaz!"
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
Bilgi (23. July 2012), Escherich (19. May 2015), Miralay (24. July 2012), yeşil (11. November 2011)
Alt 11. November 2011, 01:42 PM   #3
hiiic
Uzman Üye

hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

verdiğim linkteki tartışmaları sonuna kadar takip edemeyenler olacaktır, o nedenle son bölüm 5. sayfadaki nokta koyan islami ilimsel çalışmayı da paylaşıyorum..

Alıntı:
evet arkadaşlar dünya düz değildir "Onlar görmüyorlar mı ki, gerçekten Yeryüzü'ne yönelip onu uçlarından eksiltiyoruz"(enbiya 44) kutuplardan eksiltilmiştir yani kutupları basık küre şeklindedir ancak "Görmedin mi, Allah geceyi gündüzün içine sokuyor, gündüzü de gecenin içine sokuyor. Güneş`i ve Ay`ı bir emre boyun eğdirmiş. Hepsi belirlenmiş bir süreye doğru akıp gidiyor. Kuşkusuz, Allah, yapmakta olduklarınızdan haberdardır. " (lokman 29) ayettede açıkça bildirildiği şekilde güneş bir yörüngede dönmektedir evet dönmektedir hatta dünya sabittir ben bir fizikçiyim ve güneşin yörüngesini buldum açıklayarak şemasını çizdim şema aşağıda inceleyebilirsiniz kuran'ı kerimde herşey apaçık bildirilmiştir ve zerre kadar yanlış yoktur hiç allah'ın (yaratıcının) ayetlerinde yanlış olurmu yanlış şudurki insanoğlu bilimi kuran'la ölçmek yerine kuran'ı bilimle ölçmeye çalışıyor bu gerçekten çok büyük bir günahtır

NACİ KOÇAK

hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Miralay (24. July 2012), yeşil (11. November 2011)
Alt 11. November 2011, 01:52 PM   #4
hiiic
Uzman Üye

Mental bozukluğu çaresiz olanlar kendilerini mehdi, evliya, mürşid, şeyh felan ilan ediyor. Ama deli deliyi görünce çomağını saklar birbirlerine sesleri çıkmıyor.

Hanginizsiniz MEHDİ? hanginizsiniz evliya KUTUP? hanginizsiniz DEVRİN İMAMI?
herkez benim benim desede birbirlerini görünce çomak saklanıyor cübbe arkasına.

O değil de, bunların peşinden gidenler acaba hangi tür mental bozukluğun ürünü?
Allah bir resule inanmadan önce onun deli olup olmadığının incelenmesini emrediyor

A’râf 184
Düşünmediler mi ki, arkadaşlarında (Muhammed'de) delilik yoktur? O, ancak apaçık bir uyarıcıdır.

Sebe’ 46
(Resulüm! Onlara) de ki: Size bir tek öğüt vereceğim: Allah için ikişer ikişer ve teker teker ayağa kalkın, sonra da düşünün! Arkadaşınızda (peygamberde) hiçbir delilik yoktur! O ancak şiddetli bir azap gelip çatmadan evvel sizi uyaran bir peygamberdir.

ayet heyet raporundan bahsediyor... delilik kontrolü yapılıp, varsa heyet tarafından delilik raporu verilmesinden.

peygamberin deli olup olmadığını düşünmemizi tavsiye eden Allahın emrine karşılık, Ruh hastsı olduğu doktor raporlarıyla sabit kişileri mehdiler ve resuller ilan edip peşine takılanlara heleki o takılanların arasında doktorların var olmasına ne demek gerekir?

Ama olur mu? T.C. nin kafir doktorlarının deli raporu yada tutanakları bizim mehdilere geçmez. çünkü T.C. dünya yuvarlaktır diyerek zaten büyüklerin fetvalarından çıkarak kafirane bir bilgiyi çocuklara okutuyor...

Bu ülkenin zavallı insanlarının eli kolu ağzı ayakları dinciler tarafından öyle bağlanmış öyle kör düğüm edilmiş ki... nereden çözmeye başlasan sonuç alamıyorsun, bir yeri çeksen öbürü geliyor öbürünü çeksen berisi bozuluyor...

Konu hiiic tarafından (11. November 2011 Saat 01:56 PM ) değiştirilmiştir.
Miralay (12. November 2011), yeşil (11. November 2011)
Alt 11. November 2011, 05:26 PM   #5
yeşil
Uzman Üye

yeşil has much to be proud ofyeşil has much to be proud ofyeşil has much to be proud ofyeşil has much to be proud ofyeşil has much to be proud ofyeşil has much to be proud ofyeşil has much to be proud ofyeşil has much to be proud of

hiiic kardeşim son paylaştığınız kaynak oldukça trajikomik.. Böyle alimler islam alimi ise vay insanlığın haline diyorum :s
Alt 11. November 2011, 05:36 PM   #6
hiiic
Uzman Üye

yok son gönderdiğim islam alimi değil, o islam fizikcisi. islam alimi olma adayı...

islam alimi bu kadar basit şeylerle uğraşacak kadar vakte sahip değil.
onlar direk olarak şunlarla ilgileniyorlar (ekteKi resim)

eeee kolay mı? o kadar şefaat sözü var, o kadar da şefaat bekleyeni var. biz birbirlerini tanımayacaklarını bildiriyor, iddaa ediyoruz ama onlar da kendi bildiklerini okusunlar bakalım... o kadar şefaat borcu altındaki adamlar böyle dünyevi haritalar ve işlerle uğraşmaz... onlar yararlı salih amel olarak, insanlara faydası olan salih sevaplı ameller olarak namaz kılar ve tespik çekerler.. sonuçta eklentideki gibi asıl yararlı ve islami haritalarla uğraşırlar..
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg 222650_102444463178995_100002403250098_19887_7553035_n.jpg (68,1 KB (Kilobyte), 27x kez indirilmiştir)

Konu hiiic tarafından (11. November 2011 Saat 08:12 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
kamer (12. November 2011), Miralay (12. November 2011), yeşil (12. November 2011)
Alt 12. November 2011, 05:03 AM   #7
yeşil
Uzman Üye

hiiic kardeşim verdiğin harita çok manidar ) inan ki gülsem mi ağlasam mı bilemedim yani :/
Alt 12. November 2011, 05:38 PM   #8
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Selam kardeşlerim
Aslında fetvaya hak vermiyor değilim. Çok doğru bir fetva verilmiş.
Dünya gerçekten de tam yuvarlak değildir. Elips şeklindedir. Hafif te yana eğiktir.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
hiiic (12. November 2011), yeşil (13. November 2011)
Alt 12. November 2011, 06:41 PM   #9
hiiic
Uzman Üye

Aslında dünya yuvarlak değil, küre...
yuvarlak ile küre arasında fark var. Hem de kutuplardan basık elips olduğunu hesaba katarsak, elipstik bir küre oluyor ki;

demekki dünyaya yuvarlak demek zındıklıktır

ebu antonyondan nakil hadise göre;
Dünya balığın üzerindedir, balıkta yuvarlak gibi olduğuna göre, demekki dünya yuvarlak gibidir.

Sonuç?;
-buraya memleketin son durumuyla ilgili (cari açık, işsizlik v.s.) rakamlar yazdım ama moraliniz bozulmasın sildim.. sonuç çok feci çok...

ama moralleri bozmayalım;

Allaha dua edelim de; işsizliği gidersin, yoksulu doyursun, yetime yedirsin, yolda kalmışa yardım etsin, zekatı versin, salatı ikame etsin ve Kuranı düşüne düşüne okusun. Allahın bize yapmamızı emrettiği şeyleri dönüp tekrar Allaha sen yap demeye alıştırılan bir din eğitimi alan halkların bu kadar ezik halde olması bile şaşırtıcı, daha kötü durumda olmaları beklenirdi, Afganistan gibi...
Şans o ki bize fren yaptıracak bir resul geldi ama görene anlayana
Miralay (15. November 2011), yeşil (13. November 2011)
Alt 13. November 2011, 02:05 AM   #10
yeşil
Uzman Üye

hiiic kardeşim Allah iyiliğini versin gece gece güldürdün beni ama güldürürken de düşündürdün teşekkür ediyorum..

yeri gelmişken o verdiğin balık rivayetini hala körü körüne savunan birkaç foruma denk gelmiştim dün gece ve savunmaları da rivayetten daha komik doğrusu trajikomik.. Ama ne diyor ayet: ... Allah, pisliği aklını kullanmayanların üzerine yağdırır..(Yunus Suresi 100)
Adamlar uzayda takla atıyor biz safsatalardan hikmet arama peşindeyiz ve daha kötüsü bunlara/bu akıl ve Kur'an dışı safsatalara inanarak Peygamberin şefaatine(!) nail olacak, cennete gideceğiz.. Hadi ordan! Cehennem bile dünyada bizi bulmuşken cennet masum bir hayal olur ancak...

Konu yeşil tarafından (13. November 2011 Saat 02:08 AM ) değiştirilmiştir.
yeşil Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (15. November 2011)

Bookmarks

Etiketler
arkadaşlar, bakar, fetvaya, mısınız