hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > İman ve mü’minler > İman

Seçenekler Stil
Alt 21. January 2010, 07:38 AM   #1
TERAZİ
Yeni Üye

TERAZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 0
5 Mesajina 7 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
TERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud of
Exclamation Telkin en muaazam tedavi midir?

Geçen yıl benim de pençesine düşerek kendi imkanlarım ile sıyrıldığım panik atak illeti ile savaşan bir siteye rastladım az önce.

http://www.network54.com/Forum/54759/

İlaçlar anti depresanlar, kendi iç dünyaları beyinleri ve tüm bedeni uzuvlarının bir takım buhranların hakimiyetine girmesi ile karanlığa gömülen insanların çırpınışlarının sesi geldi kulağıma.

YARDIMCI OLABİLMEK İÇİN BÖYLE BİR TELKİNDE BULUNDUM.

Ve bunu konu olarak tartışmaya açtım izninizle...

Ümid ediyorum katılım olur ve de bu yardım yelpazesini açarak faydalı oluruz bu cemiyete.

Biliyorum ki bu sitede üye olan kişiler birtakım seviyeyi yakalamış ilim irfan sahibi HAK AŞIĞI zümreden seçilmişlerden oluşuyor.

Beni de aranızda kabul ederseniz huzur bulurum...

SEVGİYLE KALIN...

LÜTFEN DİKKAT ÖZENLE OKUYUNUZ...
by NİLGÜN ÇAKICI

ARAF SURESİ 200-201

MÜMİNUN 97 / 98

Şeytan HZ ADEM yaratıldığında ALLAHU AZİMÜŞŞAN ile muhalefetinde ademoğullarını azdırıp sapkınlaştıracağını söylediğinde,

HZ.ALLAH buna izin vermiş ve kendisine insan bünyesinde yol alabilmesi için

İNSAN DAMARLARINI TAHSİS ETMİŞTİR.

Damarlarımızda fütürsüzce dolaşabilen bu rain ve iğrenç yaratığın beynimiz de dahil tüm iç organlarımızda kurabileceği HÜKÜMRANLIK VE DE SALTANATI,

kabul etmeliyiz.

Edemiyorsak bu küfre götürür bizi.

NASIL MI SAKINIRIZ?

Asla acziyet ve de çaresiz bir duruş sergilemeyerek yenik düşmeyerek sonsuz bir sadakat ve de teslimiyet ile sırtımızı ALLAH-U TEALANIN sonsuz rahmetine yaslayarak.

NAMAZI DA ŞİDDETLE ÖNERİYORUM DOSTLARIM.

Üstte verdiğim ayetler muvaziyatlardır.

KORUYUCUDURLAR.

TEST EDİLMİŞTİR.

iblis şeytan melun rain isimleri ile YÜCE KURAN-I KERİMİMİZDE varlığı tescillenmiş bu düşmanımızı tanıyalım ve de ona bünyemiz ve de ruhumuz ile teslim olmayalım...

KORUNMAYI BİLELİM.

ALLAH CELLE CELALUHU demiştir ki,

GİT;

BENİM İNANNÇLI KULLARIM İSTİSNADIR (ONLARA ASLA TESİRİN OLAMAZ.)

KULLARIMDAN SALİH OLANLARIN DIŞINDA,

***KULLARIMI SAPTIR SAPTIRABİLDİĞİN KADAR***

Böyle bir ihtilaf üzerinde kurulan muazzam bir imtahanın tam ortasında dünya denilen bir platformdayız.

YENİK DÜŞMENİN DİĞER ADI,

İNANÇ BOŞLUĞUDUR.

AMAN DİKKAT!

Bu kendisini ateşten kurtaramayacak olan kovulmuş pis mahlukattan beynimizi ve tüm hücrelerimizi koruyalım.

DİP NOT=

İnanmayanlar asla bu yazıma muhalefette bulunmasınlar.

Daha önce de şifa ayetlerini telkin ettiğimde çok tepki almıştım.

ISRARLA AYETLERİ ÜSTÜNE BASA BASA TAVSİYE EDİYORUM.
================================================== ==================

Elbette ki tıbbi ilaç ve de tedavilerinizi de asla yadsımıyorum.

BU DA OLAYIN DİĞER ÇEHRESİDİR DİYEREK YAZIMA SON VERİYORUM.

ALLAHU ZÜLCELAL'İN SEVGİSİ GÜZELLİKLERİ SİZİNLE OLSUN DOSTLARIM.

ŞEYTAN DENİLEN BİZİM GÖREMEDİĞİMİZ,
AMA ONUN BİZİ HER DAİM GÖRÜP İZLEYEBİLDİĞİ,
BU ŞAPŞAL BİR O KADAR DA TEHLİKELİ OLAN DÜŞMANDAN SADECE RABBUL ALEMİNİN SANCAĞINA SIĞINABİLECEĞİMİZİ UNUTMAYALIM.

NİLGÜN ÇAKICI/BURSA

[email protected]
TERAZİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
TERAZİ Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
müslümanlardan (21. January 2010)
Alt 21. January 2010, 08:51 AM   #2
müslümanlardan
Uzman Üye

Tesekkür: 30
72 Mesajina 144 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
müslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud of

KARDEŞ ŞEYTAN VE DOSTLARININ MÜSLÜMANLAR VE HER İŞİNDE ALLAHA DAYANANLAR ÜZERİNDE HİÇ BİR ZORLAYICI KUVVETİ YOKTUR.

Yalnız unutulmaması gereken şey şeytanın insanları ölünceye kadar terk etmeyen ve verdiği vesveselerinde hiçte akıl dışı olmadığıdır.örneğin şeyten hz.ademe ve havvaya yasaklı meyveyi yedirirken Allah ın adına yemin edip,onların ebedileşmemeleri için böyle bir yasaklama getirildiği vessesesine düşürerek yedirtmiştir.onlara direk siz bu meyveyi neden yemiyorsunuz vesvesesini verseydi alacakları cevap netti,TABİKİ ALLAH IN EMRİ OLDUĞU İÇİN.Ve böylece alacağı cevaplada istediğine ulaşamıyacaktı,ki zaten ondan sonrada ulaşamadıda.

şeytan ve dostlarının zorlayıcı kuvveti sadece onu dost edinen ve Alah a şirk ortak[zatında,sıfatlarında]ortak koşanların üzerindedir.

müslimleer bir euzubesmele ile kurtula bilirler bu melundan.

NAHL.99. Gerçek şu ki; şeytanın, inanan ve yalnız Rablerine tevekkül eden kimseler üzerinde bir hakimiyeti yoktur.

100. Şeytanın hakimiyeti, sadece onu dost edinenler ve Allah’a ortak koşanlar üzerindedir
müslümanlardan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21. January 2010, 12:08 PM   #3
Toslunba
Uzman Üye

Toslunba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 90
69 Mesajina 159 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Toslunba is on a distinguished road

Bende yıllarca panik atak ,ankesiyete bozukluğu ve ileri depresyonla boğuştum. Allaha çokça şükrediyorum yaşadıklarım için ,bu rahatsızlıklar hep bizlere birşeyler öğretmek için var. Allahın Rabb sıfatı ile tezahürü sonucu oluşan nimetlerdir bunlar. Bu gibi problerler sebebi ile çokça çirkinlikten uzak kalıp Rabbime sığınabildim. Allaha bin kez şükür olsunki bizimle anlayacağımız dilden konuşup muhatap oldu. Ya hiç muhatap olmasa idi?

Panikatak gibi problemleri olan arkadaşlara acizane moral ve tecrübe desteği vermek için elimden geleni yaparım. Bilirim nasıl bir illettir ve bilirimki yaşamayan asla bilemez nasıl bir kuyu olduğunu.

Mail adresim [email protected]

Sağlıcakla kalın.
Toslunba isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22. January 2010, 08:53 AM   #4
TERAZİ
Yeni Üye

TERAZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 0
5 Mesajina 7 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
TERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud of

http://www.network54.com/Forum/54759/

Bu sitede ayet telkin ettikten sonra ne şizofreniğim kaldı ne muskacılığım.

AMA ASLA VAZGEÇMEK YOK DEVAM EDECEĞİM...

PANİK ATAK İLE İLGİLİ BİR LİNKTİR İLK VERDİĞİM...

Konu TERAZİ tarafından (22. January 2010 Saat 09:00 AM ) değiştirilmiştir.
TERAZİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
midir, muaazam, tedavi, telkin