hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Başlıklara Uymayan Konular

Seçenekler Stil
Alt 23. September 2011, 10:30 PM   #1
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of
Standart Kendini tevhid ehli zannedenlerin başlıca küfürleri BÖLÜM 2

MATEMATİK DİnSİZLİKTİR... (Siyasete gireceğim bu nedenle düşman yapıyorum kendime. Sonra ezilen taraf olup ağlıyacağım ve kalabalık müslüman halkın desteğini alacağım. Çok eziyor bizi matematikçiler ühühü ühüh )

Arkadaşlar tevhid dini Kuranı kerim kanunlarını açıklamıştır.
Kim ondan başka insanların yöntemlerini kullanırsa yoldan çıkar.

Bu gün devlet kafirdir çünkü devlet bazı hesapları yaparken istatiskik kulanıyorlar. AYnı zamanda öklit, pisagor gibi kafir dinsizlerin matematik kanunlarını kullanarak arazi hesapları yapıyorlar, bu hesaplara dayanarak çeşitli işler yapıyorlar. Aynı zamanda Allahın indirmediği ancak çoğu inançsız kafir matematikçilerin bulduğu pekçok matematik denklem ve hesapları var.

Oysa Allahın indirdiğiyle hükmetmeniz emrolunmuştur.

AMA

Hemen bakınız; Geçende işsizlik hesabı yapıldı. 2001 krizinde %10 muş ortalık velveleye verilmişti. bir grup medya o gün acımasız eleştiriler yaparken bu gün daha beter hadiselere ses çıkarmaz oldu. Bu sene işsizlik %9 küsürlere indiği idda edilsede, ülkenin en kalabalığı olan gençler arasındaki bu rakam %35...

Ben işsizlikten bahsetmiyorum, o hesaplarda kullanılan dinsiz.Matematikten bahsediyorum...
bakın kafirler nasılda dinsiz MATEMATİĞİ kullanıyorlar.
Matematik dinsizdir. Din ile matematik ayrıdır. Ya matematikçisin ya müslüman.
Matematikle yönetim olmaaaaaaz. Kuran ile Allahın indirdiğiyle yönetilir ancak. Bunlar hep kafirlerin tuzaklarıdır.

Ayrıca sırf matematik okumak istemediğimiz için üniversitelere alınmıyoruz. Dinimizi yaşama hakkımız elimizden alınıyor. Özgürlük istiyoruz. Eylemler yapacağız.

Allahın indirdiğini bırakıp, kendi kafalarına göre dinsiz kitapsız Matematik işlemlerine göre yönetenler tamamen kafir olmuşlardır. Yoldan çıkmışlardır.
Bu sistemi yıkacağız. Bu sistemi Kuran ATATÜRK ve onun gibileri sileceğiz.

Ayrıca matematik dışında diğer DİNSİZ bilimler, istatistik, mühendislik, tıp (en büyük dinsizlik direk ALlahın işine karışılıyor) ve bilimum genetik gibi kafirlikleride ortadan kaldırcağız. Allahın indirdiğini bırakıp bu kitapların peşinden gitmeyiiiiiiiiin!!! Allahın indirdiğiyle hükmediiiiiiiin..

ALLAHUAKBAR

Konu hiiic tarafından (24. September 2011 Saat 10:40 AM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24. September 2011, 09:34 AM   #2
hiiic
Uzman Üye

hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Laiklik yüzünden dinimizi yaşayamıyoruz. Laikçiler bizim din yaşama fırsatımızı elimizden alıyorlar.

Bakınız öyle ki; Aşağıda sayacağım ameller Allahın kuranda en çok tekrar ettiği ameller olup en muhkem ayetlerdir.
Çok ça vurgulanmış ayetlerdir.

bu laik sistem adı altındaki düzende. bir müslüman.

-Ana babasına iyi davranamıyor...
-Fakire, yoksula, yolda kalmışa yardım edemiyor çünkü düzen bizi engelliyor dövüyor.
-Bu düzende yetimlerin yemeğine özenemiyoruz. Çocuk esirgeme Kurumu yapmışlar biz oraya gidip yetimlere yemek mi yapacaz? yapmamıza izin verilmiyor. Yetim çocukları yediremiyoruz.
-Bu laik sistemde hastalara yardım edemiyoruz. Şifa veremiyoruz dua okuyamıyoruz. Hastaneler hep Allahın ve büyüklerimizin himmetinin işine karışıyorç.

Daha neler neler. Bakın daha dinimizin emiri olan hangi ibadet ve amelleri yapamıyoruz.
Laikçi sistemde;
-Dürüst ve adil olamıyoruz.
-Alırken tam ölçüp biçin satarken de tam ölçemiyoruz.
-İnsanlara haklarını tam veremiyoruz.
-Mallarımızı infak edemiyoruz bu laikçi sistemde.
-Faizsiz borç veremiyoruz (sistem laikçi olduğu için faiz helal oluyor)
-Şahitlik yapamıyoruz, ezilenin yanında olamıyoruz.
-Doğaya Hayvanlara bile iyilik yapamıyoruz.

evet arkadalşar laikçi sistem Allahın indirdiğiyle hükmetmiyor. Bu sistem artık bitti. Artık şeriate adım atıyoruz...

Bakın laikçi sistemde.
-toplum barışı ve huzuru sağlayamıyoruz. PKK hep askerimizi insanımızı vuruyor. Laikçi sistem yapamıyor.
-Laikçi sistemde Allahın Kuranı vahyi yayamıyoruz, kimse bizi dinlemiyor (camilere doldurup zorla dinletcez ve müslüman münafık herkes orda ağlayacak)
-Bakın arkadaşlar laikçi sistemde ilim geliştiremiyoruz. İlmi ledülni ilimlerin anası olan ilimi, ruhun ilmini bırakıp bir takım beşeri dünyevi ilimlere yöneliyorlar. Bu laikçi okulların derhal kapatılıp hemen medreseler ve resimli namaz okulları açıllması lazım. Teknoloji gelişti artık resimli medrese eğitimi verilmeli.

Arkadaşlar laikçilerin dinsizliği, ALlahsızlığı, kitaprızlığı burda da bitmiyor. Çok dinsiz Allahsız kitapsız bu kafirler yüzünden bakın ŞUNLARI da yapamıyoruz;

-Birbirimize iyiliği hakkı sabrı tavsiye edemiyoruz.
-Dinini bilmeyenlere dinini öğretemiyoruz (Hep Kurandan okuyorlar ama Kuran eksik, acıkta benden dinlemeleri lazım. benim sohbetlerim gerekli çünkü ben ebu antanyondan nakil, ondanda ebu muhterem dinlmemiş ondanda şeyh efendim duymuş ondan da ben duydum)
-Bu laikçiler Kuran okuyorlar ama kim Allah ve Resulule dolayısısyla Resulu ve Ashabına, Dolayısıyla Ashabı ve Ehlibeytine, Dolayısıyla Ehli beyti ve öğrencilerine , Dolayısıysla EHlibeyti öğrencileri ve ilmi ledülni bilenlere, Dolayısıyla Bize biad etmezse İmanı sahih olmaz. Şeyhi şeytan olur. Kuranla yoldan çıkar. Kuran yoldan çıkaran bi kitaptır çünkü. anti hidayet kazanır. oysa bizim taarikatın emir ve kuralları şeyhimin emirleri ki o Kuranı en iyi anlar onun kanunları gereklidir)
-Laikçiler hemen mani oluyuyorlar. Katli vacip belirliyor İslam alimler. Hizbullah ve diğer islam cihadcılar. Katli vacip bu kimselere domuz bağı HAK oluyor. Bunu şıhımız belirliyor. Ancak laik sistem bu cezayı vermemizi engelliyor. Allahın indirdiğiyle hükmetmiyor.
-Laikçiler bizim Allah dememizi engelliyorlar. Kalben bile Allah çekemiyoruz. Radar sinyali gönderip, uydudan gprs ile KAlbimizin Allah demesini engelliyormuş (işte bu fikir tutar, bu tezle yıkamıyacağım, gelişmekte olan müslüman devleti yok. ehehehehe... bizim halkımız nelere inandı ki? Ordu terörist besliyor, darbe yapcak dediler inandı bizim halkımız daha ne diyelim, bunada atlar sazan gibi lapin gibi)

Laikçilerin zulümleri bunlarlada bitmiyor. Şimdi saysam ben burda daha neler neler.
Eziliyoruz, dinimizi yaşayamıyoruz. Geçende borçlu bir arkadaş borç istedi, laikçi sistem yüzünden veremedim. Çünkü enflasyon artıyor, dolar verecektim düşer diye korktum bende banka faizine (ki bu laikçi sistemde helal bu) orantılı olarak verdim biraz.

Hep zulüm görüyoruz. Allahın bu saydığım emirlerini yapamıyoruz
üühühü mağdurum ben mağdurum, çok mağdurum mağdurum.

Konu hiiic tarafından (24. September 2011 Saat 10:43 AM ) değiştirilmiştir.
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
gerçek hanif (24. September 2011), Miralay (27. September 2011)
Alt 24. September 2011, 09:45 AM   #3
hiiic
Uzman Üye

2002 den beri yaşananların kısa özeti ve olası muhtemel beklenen sonu.

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

BUNLARDA BONUS...
Ahmet Alttanın Tarak gazetesine ithafen yapmışlar

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

YouTube Video

“Memleketi bir çift kadın memesine satarım”
Ahmet Altan

Konu hiiic tarafından (24. September 2011 Saat 09:57 AM ) değiştirilmiştir.
Alt 24. September 2011, 10:58 AM   #4
gerçek hanif
Uzman Üye

Tesekkür: 145
77 Mesajina 151 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
gerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud of

dünyanın çivisi çıkmış gerçekten.En çok istismara açık olan bir kez daha anladım ki DİN.
Bu yüzden laiklik diyorum bende.Lise yıllarında laiklik düşmanı olarak yetiştirilsekte bu gün anlıyorum ki laiklik olmasa iç savaş çıkar kesin.ortadoğu ülkeleri örnekte olduğu gibi.
gerçek hanif isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
gerçek hanif Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
hiiic (24. September 2011), Miralay (27. September 2011)
Alt 24. September 2011, 04:06 PM   #5
hiiic
Uzman Üye

Yaaaa bu oyunların altında yatanları bile göremiyor insanlar...

-PKK ve bilumum anarşist teröristler

-Laikçilik karşıtı (keza sadece laiklik değik, demokrasi, cumhuriyet ve bilumum devleti oluşturan herşeye karşılar)

-Ordusuna düşman edilmeye çalışılan halk ve sözde 1 eylül mağdurları. İşte karışmayacaksın arkadaşşşşş, bırak yapma darbe marbe halk birbirini kırsın geçirsin gebersinler,,,, solcunun öldürdüğü polisin, polisin öldürdüğü sağcının, sağcının öldürüğü polisin hesabını yapmadan 2 kişi asıldı diye ağlıyorlar meclislerde şov amaçlı.

-Üniversitelerde; ilk fırsatta okulu dersi bırakıp toplanan, kendileri okumadıkları gibi okuyanlara da mani olan, siyasi gruplar...

BUNlARIN HEPSİ temelde aynı kişilere (emperyalis güçlere) maşalık yapıyor ve hepsinin bir amacı var. Bu devleti bu milleti yıpratmak, devleti mümkünse çökertmek, birliği engellemek parçalamak, ve bu sayede sömürülmeye müsait, kendisini savunmaktan aciz HASTA ADAMI her yanından sömürmek.

BUNLARIn hepsi aynı vebali paylaşıyor.. hepsinin diğmesine basanlar aynıları.

ŞUNU bu halk öğrenemedi. ğer 1 kişinin peşinden koşuyorsan emin ol sen birilerine maşalık ediyorsun. Bırakın devletleri bir aileyi bile 1 kişi yönetemez. her görüşe açık olmadıktan sonra hele 1 kişinin her yaptığını kesin hüküm sanıyorsan sen zaten aklını ve iradeni vermişsin.

Hala mehdi bekliyorlar. Mehdi haçlıların belkide son kozu son oyunu olacak bu dünyaya oynadıkları. İnsanlar hala tek kişi bekliyor. Allahın danışmalı emrini, başkaların düşüncelerini değerlendirme emrini (ki bu emre peygamber bile uydu) görmezden geliyor FARZI çiğniyor.

Böyle bir cahillik bu çağın kör cahilliği.
Güzelim ülkeyi cehenneme çevirdiler her köşesinden. Bunlara hizmet eden, bunlara maşalık yapan bakın mahşerde nasıl vebalini üstlenecekler bu işin.

Birisi sen devletsin dedi kıydı. Birisi sen dinsizsin dedi kıydı. Diğeri sen şucusun dedi kıydı.
Bunlar aşırıya gitmektir. Asıl Allahın indirdiğini terk edenler , Asıl Allahın indirdiğini görmeyip kendi heveslerine uyanlar bunlardır...

sonra çıkmışlar biz Hizbullahı desteklemiyoruz, biz İran gibi olmayacağız derler!!! BDP nin biz demokratiğiz PKK yı desteklemiyoruz demesinin islami yaklaşımıdır bu.

Hûd 112
O halde seninle beraber tevbe edenlerle birlikte emrolunduğun gibi dosdoğru ol! Aşırı da gitmeyin. Çünkü O, sizin yaptıklarınızı çok iyi görendir.

Şu’arâ
151
"O aşırıların emrine uymayın."
152
"Yeryüzünde bozgunculuk yapıp dirlik düzenlik vermeyenler(in sözüyle hareket etmeyin).

Alamut kalesinde, Cennete gideceğim diye kandırılıp, Allah yerine hasan sabah'a hizmet edip cihad edip can verip bırakın şehitliği niyazi bile olamadan gidenler gibi olmayalım, olmasın hiçkimse.
Allah tarihten ders vermiştir. Tarihten ders almayan Kurandan ne alsın? Geçmişi bilmeyenin geleceği olmaz.

bu yukarda saydığım 3 grup da aslında birilerinin Alamut kalesinde ideoloji haşhaşı çektirilip, gelecekle vaad ettiriliyor. Hiçbir farkı yok... bilmeden Allahın emirlerine sarılacağız derken hep çıkıyorlar emirlerden haşhaşın etkisiyle Allahın yasakladığını bile yapıp emirlerine uycağız diyorlar sarhoş sarhoş.. Alın dünya haritasını bakın bana inanmıyorsanız.
Binler nurcuya öyle bir haşhaş çektirildi ki... Hırsızlık yapıldı soru çalındı (Allahın hırsızlar hakkındaki cezası ve hükmü belli iken) şimdi hesapta Allaha hizmet ediyoruz diye görevlerine başladılar bütün hırsızlar. İşte şeytan Allah ile böyle kandırır böyle maskara eder böyle peşine sürükler adamı. Kim bilir o görevlerine emir üzerine daha nice adaletsizlikler yapacaklar.

Konu hiiic tarafından (24. September 2011 Saat 04:13 PM ) değiştirilmiştir.
Alt 26. September 2011, 09:37 AM   #6
müslümanlardan
Uzman Üye

Tesekkür: 30
72 Mesajina 144 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
müslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud of

mürselat 4..HAKKI VE BATILI AP AÇIK AYIRD EDENE

Sayın HİİÇ siz insanların eksik ve hatalarını İSLAM MI ZAN EDİYORSUNUZ..

Bir kişi kendine müslüman deyip İSLAMIN METODUNDAN UZAK TAVIR SERGİLİYORSA VE BUNADA İSLAM DİYORSA,bu yapan kişinin hatasıdır.

MÜSLÜMANIN ANAYASA KİTABI KURANDIR,Kurana ortak kılınan yasa kitapçıklarını ve idare şekillerini müslüman olan kişi red eder.

Yalnız siz hem demeokrat laik hemde ,islam olmaya çalışıyorsanız oda sizin bileceğiniz bir iştir...

NİSA SÜRESİ...150.................................... bu ikisi arasında bir yol tutturmak isteyenler.

den misiniz....
müslümanlardan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
müslümanlardan Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (27. September 2011), hiiic (26. September 2011), Miralay (27. September 2011)
Alt 26. September 2011, 10:19 AM   #7
hiiic
Uzman Üye

Değerli kardeşim herzamanki gibi doğru söylediklerinizde var anlaşamadığımız konularda var.

insanların eksik ve hatalarını islam zannetmiyyorum, İslam olmadığını biliyorum...

Kuran arap toplumuna düzenleyici olarak gönderilmiş Doğru bir kitaptır.

Bildiğiniz gibi araplar çok tanrılı hatta çok farklı dinlere saip insanlardı. Allah peygambere bütün mevcut dinlere sizinle savaşmadıkları müddetçe eşit ve adaletli davran onlara devlet olarak iyilik yap diyerek emretmiştir. Bütün dinler Allahın indirdiği devlet sisteminden adaletli olarak yararlanmışlardır.

Yine aynı kitapta Allah peygambere danışarak iş yapmasını, iş konusunda karar almak için insanların fikir ve görüşlerinin (eğer çok kalabalıklarsa bu iş ancak oylama ile olur) almasını emretmiştir. Karar verildikten sonra yürütme organı bu iş üzerine sebat eder.

Artık siz bundan ne anlarsanız o sizin kârınız.

Sürekli aynı şeyi itham ediyorsunuz.... Sözde ben Kuranın bir kısmını red ediyorum sözde ben Allahın indirdiğini bırakıp beşeri kanun getiriyorum iddasında bulunuyorsunuz... Allahın ne indirdiği ortada.

Siz şu anda parmağın gösteriği hedefi değil, sürekli parmağı gösteriyorsunuz. Biz size "bak parmak burayı gösteriyor" dedikçe, siz yine inatla "hayır siz parrmağa bakın parmak burda bakın parmak, parmağı bırakıp başka yere bakmayın" v.s. diyorsunuz.

Laiklkik de demokrasi de Cumhuriyet de bizzat Allahın emirleri ve Kurandan cüzdür. Parmağın işaret ettiği emirlerdir. Asıl Kuranda bunları görmeyip sadece parmağa odaklanmak Kuranın bir kısmına inanıp diğerlerine inanmamaktır.
dost1 (27. September 2011), Miralay (27. September 2011)
Alt 26. September 2011, 09:39 PM   #8
hiiic
Uzman Üye

şimdi bazı şeylerin değeri kaybedilmeden anlaşılmıyor... Değeri anlaşılmadımı nankörlük ediliyorda Allah o nimeti çekip alıyor elden...

Kısa bir video sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyorum...
İbret olsun inşAllah

YouTube Video
Alt 27. September 2011, 08:52 AM   #9
müslümanlardan
Uzman Üye

Tesekkür: 30
72 Mesajina 144 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
müslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud of

yukarda verdiğiniz videoda zavallı kendini mesih ilan eden le evlilik yapmaya çalışacak kadar İSLAMA KÖR BİRİDİR RABİA HANIM,sayın arkadaşım..

AYRICA ŞUNU DEMİŞ SİNİZ,

insanların eksik ve hatalarını islam zannetmiyyorum, İslam olmadığını biliyorum...

Madem böyle düşünüyorsunuz ha bire neden İNSANLARIN HATALARINI,YANLIŞLIKLARIYLA DEĞERLENDİRME YAPIYORSUNUZ..

Bakın ben yeryüzünde Allahın hüküm kitabı kuranın hükümlerinin rafa kaldırılıp,BEŞERİ HÜKÜM ANAYASA KİTAPÇILARININ HÜKÜMLERİNİN TAHAKKÜMÜ kabul edildiğinden buyanı[bunu türkiyede atatürk başlatmış] yeryüzünde ,İSLAM TOPLUMU,İSLAM ÜMMETİ DENEN Bİ TANIM DAHİ YANLIŞTIR.Çünkü islam ümmeti,islam toplumu,anayasasının hükmünü,fikirlerini,prensiplerini SADECE KURANDAN ALAN TOPLUM DEMEK TİR...

Yukardaki videoda konuşan zavallı ya da, sizede soruyorum NEDEN İRANI MÜSLÜMAN Bİ DEVLET GÖRÜYORSUNUZ VEYA NEDEN ORDAKİ MUTA YERİNE BURDA BULUNAN DENİZ BAYKALIN KENDİ PARTİSİNDEKİ VEKİLLE OLAN ZİNA PARTİSİNİ KONUŞMUYORSUNUZ ÇOK LAYİK VE DEMOKRATSINIZYA,VEYA NİYE BAKANLAR KURULUYLA AÇILAN GENEL EVLERİ KONUŞMUYORSUNUZ,KADIN HAKLARI DİYORSUNUZYA,VEYA NİYE MESİHİM DİYENLERLE EVLENMEYE KADAR GİDE BİLECEK KADARDA MI VAHİY İSLAMINI ANLAMIŞ DEĞİL SİNİZ ....

LÜTFEN BİRAZ AKLEDELİM HİİÇ ARKADAŞIM...

Konu müslümanlardan tarafından (27. September 2011 Saat 08:56 AM ) değiştirilmiştir.
müslümanlardan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27. September 2011, 01:41 PM   #10
hiiic
Uzman Üye

Alıntı:
Madem böyle düşünüyorsunuz ha bire neden İNSANLARIN HATALARINI,YANLIŞLIKLARIYLA DEĞERLENDİRME YAPIYORSUNUZ..
neden mi? Bu Allahın sünneti, açıklayacağım birazdan. İnsanların, devletlerin, toplumların, sistemlerin değerlendirilmesi tek noktadan yapılmaz, yapılırsa sizin gibiler ortaya çıkar. eksiklikleri de vardır noksanlıkları da ama pozitif etkileri de vardır. Bunlar birazda içinde bulunan zamana bağlı değerlendirilir, sizin yanlış gördükleriniz belki o dönem için zorunlu yada altın kuraldır ama devreleri yakmayalım şimdilik 4 işlemden gidelim.

Alıntı:
Yukardaki videoda konuşan zavallı ya da, sizede soruyorum NEDEN İRANI MÜSLÜMAN Bİ DEVLET GÖRÜYORSUNUZ VEYA NEDEN ORDAKİ MUTA YERİNE BURDA BULUNAN DENİZ BAYKALIN KENDİ PARTİSİNDEKİ VEKİLLE OLAN ZİNA PARTİSİNİ KONUŞMUYORSUNUZ ÇOK LAYİK VE DEMOKRATSINIZYA,VEYA NİYE BAKANLAR KURULUYLA AÇILAN GENEL EVLERİ KONUŞMUYORSUNUZ,KADIN HAKLARI DİYORSUNUZYA,VEYA NİYE MESİHİM DİYENLERLE EVLENMEYE KADAR GİDE BİLECEK KADARDA MI VAHİY İSLAMINI ANLAMIŞ DEĞİL SİNİZ ....
Yukarıda konuşan zavallı demişsiniz ama göremediniz mi; kadıncağız kendisini mehdi ilan edene bile inanacak kadar İMANLI imiş demekki.
Şu ülkede o kadından daha SAMİMİ kaç kişi var? İnancı uğruna şeriat yönetiminde yönetilmeyi kabul edip göze alıp İRAN a gitmiş inancı gereği HİCRET etmiştir.
Zavallı dediğiniz kadıncağızın imanı emin olun belki pekçoğumuzdan kuvvetli ama tek sorun yanlış kaynaklardan bilgi alması.

ikincisi zina partisinden bahsetmişsiniz. biz o konularıda konuştuk burda... CHP de zina yapıldığını, yakışık olmadığını da bahsettik. ama ilk defa böyle bir konunun LAİKLİK başlığı altından açıldığına şahit oluyorum. Zina konusunda açtık ve konuştuk biz bunları. Ama kendini fikrinizi savunacak birşeyler arıyorsunuz ya hadi şimdilik kullanın bakalım.

Bakın aşağıya bir ayet yazacağım. Bu ayet bir cetveldir. Bu ayet ile bir ülkeyi rahatca ölçebilirsiniz. Bir ülke Allahın vahyine (insan haklarına, bilimsel Allah kanunlarına, Adalete v.s.) ne kadar uyuyorsa Allah onların özelliklerinden bahsediyor. Allahın vahyine gerçekten uyan toplumların özelliklerinden bahsediyor. Tamam eksikleri hataları, o toplumun günahkarları ve şımarıkları olacaktır. Ama Allah kullarına bir haraketten tek bir özelliklerinden dolayı hüküm vermez. İyilerini ve kötülerini adaletle tartar sonra hüküm verir. Bir insan yada toplumun yada SİSTEMİN sadece bir noktasına bakara hüküm verilmez. Geneline bakmak gerekir.
Siz sanırım kusursuz bişiler arıyorsunuz ama söylimi sizin gibileri zaten kusurlarını gizleyip kusursuz olduklarını idda ederek kandırıyorlar. Kusursuz kul yoktur. Peygamberimizin hataları olduğu bir dünyada 1 noktaya bakarak hüküm vermek gerçekten insafsızlıktır. 9 yada 11 yada zayıf ihtimalle 16 yaşındaki kızla evlenmek nedir? Konuyu değiştirmek istemiyorum sadece şunu gömenizi istiyorum... Size ne empoze edilmişse, çevrenizden ve atalarınızdan size videonun resmin hangi bölümü empoze edilmişse,, tek tarafından bakıyorsunuz.... Sistemleri ve devletleri de tek tarafından ele alamazsınız.

Bakın ayeti yazıyorum... Allahın vahyine uyanların özellikleri... artık siz kendi hükmünüzü verin (zaten hükmü kendi kafanıza göre veriyorsunuz) kim daha müslüman toplummuş... Birey demiyorum, bireysel zenginlik ateşe, toplumsal zenginlik cennete götürür.

Mâide 66
Eğer onlar Tevrat'ı, İncil'i ve Rablerinden onlara indirileni (Kur'an'ı) doğru dürüst uygulasalardı, şüphesiz hem üstlerinden, hem de ayaklarının altından yerlerdi (yeraltı ve yerüstü servetlerinden istifade ederek refah içinde yaşarlardı). - Onlardan aşırılığa kaçmayan (iktisatlı, mutedil) bir zümre vardır; fakat çoğunun yaptıkları ne kötüdür!

Sistemin sevabını görmeden günahını tartıyorlar kıyaslama yapmak için digital terazi de kullanabilirsiniz ama size eşit kollu teraziyi öneririm. Bu sistemin günahı varsa, sevabı günahından daha fazla.

akledelim demişsiniz... aklediyoruz ama hepimiz sonuçta KENDİ AKLIMIZI seviyoruz. Adaletli bir hüküm için gidin çevrenizdeki en akıllı adamlara açın bu konuyu... ilimde derinleşmiş, yani branşlaşmış uzmanlara açın bu konuyu. Toplum bilimcilere, sosyal bilimcilere açın bu konuyu... Hangimiz daha akla yatkınmış o zaman belki adil karar verirsiniz.

Konu hiiic tarafından (27. September 2011 Saat 03:49 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (28. September 2011)

Bookmarks

Etiketler
başlıca, bölüm, ehli, kendini, küfürleri, tevhid, zannedenlerin