hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > GELENEK DİNİ > Hurafeler

Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 16. July 2012, 08:38 PM   #1
galipyetkin
Uzman Üye
 
Üyelik tarihi: Sep 2011
Mesajlar: 1.458
Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of
Standart Allah az; rivayetçiler çok biliyor.

ÇOK İYİ ANLADIM ; ALLAH AZ , RİVAYETÇİLER ÇOK BİLİYOR


De ki: Siz dininizi Allah'a mı öğretiyorsunuz? Oysa Allah göklerde olanları da bilir, yerde olanları da. Allah her şeyi hakkıyla bilendir. HUCURÂT - 16


Çok iyi anladık ki Kuranın 100 katı hatta 1000 katını açıklıyor bu madrabazlar:

Bir bakalım...

- Haz. İbrahim'in ateşe atıldığını söylüyor Allah (ateşe serin ol dedik diyor) sadece . Ama bakın Allah'ın anlatmadığını sanki o an orada imiş ve Hatta Cebrail'i bile görüp Haz. İbrahim'e ne dediğini dahi bilip söylüyorlar. Ateşin suya ateşin içindeki odunların da balığa döndüğünü görüp anlatıyorlar. Allah diyemez miydi : Ben O ateşi suya sonrada ateşin içindeki odunları balığa çevirip İbrahim'i kurtardım diye. Yalnız nedense bazı rivayetçiler ateşin suya dönüştüğünü görürken diğer rivayetçiler aslında ateşin gül bahçesine döndüğünü görüyorlar. Hatta ateşin içinde peygamberin bir hafta kaldığını sonra ateş söndükten sonra çıktığını görenler var. (Süphan Allah)


- Allah Haz İbrahim'in oğlunu rüyasında boğazlarken gördüğünü anlatıyor Kuran'da. Ama Rivayetçiler Haz. İbrahim oğlunu KURBAN EDERKEN gördü diyorlar sonrada ertesi günü oğlunu kurban etmeye götürdü hatta bıçağını kayaya bir sürttü (şakk) diye ses gelip kayanın ikiye bölündüğünü görüyorlar ve bıçağın İsmail'in boğazını kesmediğini görüyorlar. Hatta gökten bir koç geldiğini bile görüyorlar. Haz. İbrahim'in yanında kimse yokken oğlundan başka, nasıl oluyor da rivayetçiler bu sahneyi görüyor bilmiyoruz da olsun Allah'ın anlatmadığını anlatıyorlar ya. Din onların dini. O madrabazlar "Allah'ın dinini O'na öğretmeye çalışıyorlar. (Süphan Allah)

Ama Allah'ın "bir masumu öldürmek bütün insanlığı öldürmekle eşdeğerdir" diye EMİR ve HÜKÜMÜNe rağmen Haz. İbrahim!in nasıl olur da oğlunu kurban etmeye götürdüğünü düşünüp akıl edemiyorlar. Olsun anlatıyorlar ya.
- Son Nebi'nin Aişe annemiz ile kaç yaşında evlendiğini Allah anlatmıyor ama rivayetçiler biliyor. 6 yaşındaki Ayşe ile evlenip sonrada 9 yaşında onunla gerdeğe girdiğini bilip anlatıyorlar ya. Sanırız Haz. Muhammed Nebi'miz Aişe annemizle 9 yaşına geldiğinde onunla yattı ya. Ya Muhammed ertesi günü gelip camide (işlem tamam) diye hutbe verdi ve herkese duyurdu; ya da o dönemde gizli kamera yerleştirdiler yatak odasına peygamberimizin. Olsun bilip anlatıyorlar ya. (edepsizler)

- Allah Kuranda diyor ki :

"Muhammed kıyametin zamanını sanki sen biliyormuşsun gibi sana kıyameti soruyorlar oysa Onun bilgisi yalnız Allah katındadır."

"Kıyamet size ansızın gelecektir." Olur mu rivayetçiler daha iyi biliyor; Kuran ayetlerine rağmen.

Hz. Muhammed hemen dışarı çıkıp yazın diyor - haşa- "Kıyamet bir anda kopmayacak ve alametleri olacak. Mehdi gelecek ve deccal de gelecek sonra şöyle şöyle olacak" diye uzun uzun anlatıp bilgilendiriyor.

Allah bize kıyamet alameti olmayacak o size ansızın gelecek dediği halde bu bizimkiler, bizi bolca bilgilendiriyor, Kuran ayetlerine rağmen.

- Kuranda bir çok ayet var Son nebiye MUCİZE verilmediğine dair ve onlara mucize verilmemesinin sebebi de onların daha evvel mucizeleri inkar etmesi sebebi iledir diyor. Olur mu Allah'ım bakar mısın işte piyasada kitaplar var rivayetçilerin hatta ismi de şu "Kainatın efendisi ve 1000 mucizesi"... Odunlar konuşmuş, ağaçlar yürümüş, orduyu elindeki su ile içirmişte, o su bitmezmiş, Ay bile ikiye bölünmüş de biri sol tarafa biri sağ tarafa gitmiş. (Subhanallah)

- ……………. Arkadaşlar burayı boş bıraktık o kadar yazacak şeyimiz var ki. Artık Allah'a değil Rivayetçilere inanmaya başlayacağız neredeyse. Baksana Allah DETAY'ı ile hiç anlatmıyor ama rivayetçiler her dakika ve saniyesini anlatıyor. (Subhanallah) -metafizik19-

“İşte bugün sizin dininizi kemâle erdirdim ve üzerinizdeki nimetimi tamamladım. Sizin için din olarak İslâm’ı beğendim.”(Maide, 5/3)

Dini, "dinin sahibi Allah'tan" fazla RİVAYETÇİLER biliyor ve açıklıyor.

Kur'an Üzerine Yazılar Sitesinden
*************************

Saygılarımla.
Galip Yetkin.

Konu galipyetkin tarafından (19. March 2016 Saat 06:57 PM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
galipyetkin Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 7 Kisi:
ahmet karapınar (17. July 2012), aRaYaN (21. September 2012), Bilgi (24. July 2012), dost1 (17. July 2012), merdem (16. November 2012), Miralay (18. July 2012), ÖmerFurkan (2. November 2012)
Alt 2. September 2012, 07:11 PM   #2
nacikocak
Katılımcı Üye
 
Üyelik tarihi: Jul 2012
Mesajlar: 92
Tesekkür: 5
17 Mesajina 19 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
nacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud of
Standart

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ÇOK İYİ ANLADIM ; ALLAH AZ , RİVAYETÇİLER ÇOK BİLİYOR


De ki: Siz dininizi Allah'a mı öğretiyorsunuz? Oysa Allah göklerde olanları da bilir, yerde olanları da. Allah her şeyi hakkıyla bilendir. HUCURÂT - 16


Çok iyi anladık ki Kuranın 100 katı hatta 1000 katını açıklıyor bu madrabazlar:

Bi bakalım...

- Hz. ibrahimin ateşe atıldığını söylüyor Allah (ateşe serin ol dedik) diyor sadece . Ama bakın Allahın anlatmadığını sanki o an orda imiş ve Hatta Cebraili bile görüp hz. İbrahime ne dediğini dahi bilip söylüyorlar. Ateşin suya ateşin içindeki odunlarında balık olduğunu görüp anlatıyorlar. Allah diyemezmiydi : Ben O ateşi suya sonrada ateşin içindeki odunları balığa çevirip İbrahimi kurtardım diye. Yalnız nedense bazı rivayetçiler ateşin suya dönüştüğünü görürken diğer rivayetçiler aslında ateşin gül bahçesine döndüğünü görüyorlar. Hatta ateşin içinde peygamberin bir hafta kaldığını sonra ateş söndükten sonra çıktığını görenler var. (Subhanallah)


- Allah hz ibrahimin oğlunu rüyasında boğazlarken gördüğünü anlatıyor Kuranda. Ama Rivayetçiler Hz. İbrahim oğlunu KURBAN EDERKEN gördü diyorlar sonrada ertesi günü oğlunu kurban etmeye götürdü hatta bıçağını kayaya bir sürttü (şakk) diye ses gelip kayanın ikiye bölündüğünü görüyorlar ve bıçağın İsmailin boğazını kesmediğini görüyorlar. Hatta gökten bir koç geldiğini bile görüyorlar. Hz. İbrahmin yanında kimse yokken oğlundan başka nasıl oluyorda rivayetçiler bu sahneyi görüyor bilmiyoruz da olsun Allahın anlatmadığını anlatıyorlar ya. Din onların dini. O madrabazlar "Allahın dinini Ona öğretmeye çalışıyorlar. (Subhanallah)

Ama Allahın "bir masumu öldürmek bütün insanlığı öldürmekle eşdeğerdir" diye EMİR ve HÜKMÜNe rağmen Hz. İbrahimin nasıl olurda oğlunu kurban etmeye götürdüğünü düşünüp akledemiyorlar. Olsun anlatıyorlar ya.
- Son Nebi'nin Aişe annnemiz ile kaç yaşında evlendiğini Allah anlatmıyor ama rivayetçiler biliyor. 6 yaşındaki Ayşe ile evlenip sonrada 9 yaşında onunla gerdeğe girdiğini bilip anlatıyorlar ya. Sanırız Hz. Muhammed Nebimiz Aişe annemizle 9 yaşına geldiğinde onunla yattı ya. ya; Muhammed ertesi günü gelip camide (işlem tamam) diye hutbe verdi ve herkese duyurdu ya ; o dönemde gizli kamera yerleştirdiler yatak odasına peygamberimizin. Olsun bilip anlatıyorlar ya. (edepsizler)

- Allah Kuranda diyorki :

"Muhammed kıyametin zamanını sanki sen biliyormuşsun gibi sana kıyameti soruyorlar oysa Onun bilgisi yalnız Allah katındadır."

"Kıyamet size ansızın gelecektir." Olur mu rivayetçiler daha iyi biliyor; Kuran ayetlerine rağmen.

Hz. Muhammed hemen dışarı çıkıp yazın diyor - haşa- "Kıyamet bir anda kopmıyacak ve alametleri olacak. mehdi gelecek ve deccalde gelecek sonra şöyle şöyle olacak" diye uzun uzun anlatıp bilgilendiriyor.

Allah bize kıyamet alameti olmayacak o size ansızın gelecek dediği halde raviler, bizi bolca bilgilendiriyor, Kuran ayetlerine rağmen.

- Kuranda bir çok ayet var Son nebiye MUCİZE verilmediğine dair ve onlara mucize verilmemesinin sebebi de onların daha evvel mucizeleri inkar etmesi sebebi iledir diyor. Olur mu Allahım bakarmısın işte piyasada kitaplar var rivayetçilerin hatta ismide şu "Kainatın efendisi ve 1000 mucizesi"... Odunlar konuşmuş, ağaçlar yürümüş, orduyu elindeki su ile içirmişte, o su bitmezmiş, Ay bile ikiye bölünmüşte biri sol tarafa biri sağ tarafa gitmiş. (Subhanallah)

- ……………. Arkadaşlar burayı boş bıraktık o kadar yazacak şeyimiz varki. Artık Allaha değil Rivayetçilere inanmaya başlayacağız neredeyse. Baksana Allah DETAY'ı ile hiç anlatmıyor ama rivayetçiler her dakika ve saniyesini anlatıyor. (Subhanallah) -metafizik19-

“İşte bugün sizin dininizi kemâle erdirdim ve üzerinizdeki nimetimi tamamladım. Sizin için din olarak İslâm’ı beğendim.”(Maide, 5/3)

Dini, "dinin sahibi Allah'tan" fazla RİVAYETÇİLER biliyor ve açıklıyor.

Kur'an Üzerine Yazılar Sitesinden
*************************

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
arkadaşım resmen haddi aşmışsın

peygamberlere herşey vahiy yoluyla gelmedi ve öğretilmedi vahiy allah'u tealanın cebrail a.s ile rüya ile ve ilham yolu ile peygamberlere söylediği sözlerdir vahiylerde bulunmayan konuları ise peygamberlere cebrail a.s anlatmış ve öğretmiştir birçok peygamber cebrail a.s ile sık sık sohbet etmiştir peygamberlerin sözleri hadis yaptıkları ise sünnettir peygamberler kendilerine gelen vahiyleri cebrail a.s dan öğrendiklerini ve yaşadıkları olayları yakınlarına anlatmış ve duyan herkes yakınlarına anlatmış allah'ın dini bu şekilde yayılmıştır yani hz ibrahimin hz ismaili kurban etmeye çalıştığında yaşadıklarını bilmek için yanında olmak gerekmiyor rivayet edilene yani hz ibrahim ve hz ismail'den bize kadar rivayet edilene inanmak yeterli insanın kurban edilmesine gelince bir insan öldürmek bütün insanları öldürmek kadar günah evet bunu anlamışsın ancak bunun allah'ın emri olduğu için günah olduğunu ve allah'u tealanın hz ibrahime verdiği sözü tutmasını en sevdiğini yani oğlunu kurban etmesini emrettiğini ve bu allah'ın emri olduğu için bu sefer öldürmemesinin günah olduğunu anlamamışsın

peygamber efendimiz ile hz aişe'nin evliliğine gelince elbette ozamanda senin gibi düşünüp peygamber efendimize evlendiği hanımın yaşının küçük olduğunu söyleyenler olmuş ve peygamber efendimiz adabı ile durumu anlatmış olabilir bu bir ihtimal ayrıca allah'u teala peygamberlere ayrıcalıklar tanımış ve peygamber efendimize tanıdığı ayrıcalıklar arasında ise evlilik vardır bu kuran'ı kerimdede geçmektedir allah dilese peygamber efendimize yeni doğmuş bebeği bile helal kılardı bunuda ne senin nede başkasının eleştirme hakkı yoktur hüküm allah'ındır o neyi emrederse doğru olan odur

kıyamet gününe gelince allah o günün ansızın geleceğini söylemiş ancak o güne kadar hiçbirşey yaşanmayacak dememiştir yine allah'u teala kuran'ı kerimde bazı ayetlerle bize ve kuran'ı kerimde yer almayan özel olarak peygamber efendimize gayb'tan birçok haber vermiştir kuran'ı kerimde rumların bir savaşı kazanacağının bildirilmesi buna bir örnektir ve yine israiloğullarının kıyamete kadar yeryüzünde bozgunculuk yapacağının bildirilmeside bir örnektir buradan anlayabilirizki israiloğulları kıyamete kadar varolacaklar

mucize konusuna gelince iki türlü mucize vardır biri peygamberlik delili olarak peygamberlerin her istedikleri zaman yapabildikleri mucizeler bunlar hz musa'nın asasını yılana çevirmesi elini koynuna soktuğunda parlaması hz isa'nın çamurdan yaptığı kuşalara üfleyerek canlandırması hastaları ilaç kullanmadan anında iyileştirmesi hz süleyman'ın bütün hayvanların dilini konuşması rüzgarı yönlendirmesi gibi mucizelerdir diğeri ise allah'u tealanın onlara bir defa verdiği mucizelerdir hz musanın denizi yarması hz ibrahimin ateşten kurtulması ve birçok peygamberin kavmi helak edilirken yaşadıkları mucizelerdir ve kuran'ı kerimde bahsedilen peygamber efendimize verilmeyen mucize her istediğinde yapabileceği peygamberlik mucizesidir oysa peygamber efendimizin kuran'ı kerimde ayetlerle sabit miraç mucizesi vardır ve doğumunda gerçekleşen kabedeki putların yıkılması mecusi ateşinin sönmesi gibi olaylarda birer mucizedir
nacikocak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 2. September 2012, 07:25 PM   #3
galipyetkin
Uzman Üye
 
Üyelik tarihi: Sep 2011
Mesajlar: 1.458
Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of
Standart

Sayın naci kocak.

Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ve saygılar.

Hürmetlerimle.
Galip Yetkin.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
galipyetkin Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
bartsimpson (23. September 2012), kamer (2. September 2012), merdem (16. February 2013), ÖmerFurkan (2. November 2012)
Alt 3. September 2012, 01:50 PM   #4
pramid
Uzman Üye
 
Üyelik tarihi: Sep 2010
Mesajlar: 764
Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of
Standart

Alıntı:
birçok peygamber cebrail a.s ile sık sık sohbet etmiştir
GETİRİN KURANDAN DELİLİNİZİ ...

YOKSA ALLAH HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ ŞEYLERİ Mİ SÖYLÜYORSUNUZ.

BEN SİZİN ŞAHSEN VAHY TANRINIZI RED EDİYORUM.

SİZİN ERBAB EDİNDİKLERİNİZİ RED EDİYORUM.

MELEKLERİ VE NEBİLERİ ERBAB EDİNMEYİN.()bkn: Aliİmran 79-80)

BU YAZI İLE DE HADDİMİ AŞMAKLA GURUR DUYUYORUM. SİZİN TAĞUTLARINIZI YANİ HADDİNİZİ AŞTIKLARINIZI DA RED EDİYORUM.
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
pramid Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 6 Kisi:
aşık74 (23. September 2012), bartsimpson (23. September 2012), merdem (16. February 2013), mert25 (20. February 2016), Miralay (3. September 2012), ÖmerFurkan (2. November 2012)
Alt 3. September 2012, 02:22 PM   #5
Miralay
Uzman Üye
 
Üyelik tarihi: May 2010
Mesajlar: 568
Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of
Standart

Naci Koçak kardeşim
Öncelikle selam eder,saygılarımı sunarım.

Cenab-ı Allah gaybı sadece kendisinin bildiğini Kur'anda bildirirken;Kur'anda bize lazım olacak herşeyin varolduğunu bize derken;
Nasıl oluyor da, Allah'ın dunundaki varlıkların da gaybı bilebileceğini iddia edebiliyorsunuz.

Eğer örneğinizdeki gibi kıyamet alametlerini elçisine bildirmişse,mutlaka Kur'anda yazması gerekmez miydi?
Zira Kıyamet gibi çok ciddi bir olayın bizlere lazım olmayacağını kimse söyleyemez.

Elçiye bu tür şeyleri layık görenlerin ahvali ortada. Önce elçiye bu hakkı verirler,daha sonra da bir takım evliya dedikleri kerameti kendilerinden menkul zevata...

Saygılarımla
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
merdem (16. February 2013)
Alt 3. September 2012, 03:29 PM   #6
nacikocak
Katılımcı Üye
 
Üyelik tarihi: Jul 2012
Mesajlar: 92
Tesekkür: 5
17 Mesajina 19 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
nacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud of
Standart

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
GETİRİN KURANDAN DELİLİNİZİ ...

YOKSA ALLAH HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ ŞEYLERİ Mİ SÖYLÜYORSUNUZ.

BEN SİZİN ŞAHSEN VAHY TANRINIZI RED EDİYORUM.

SİZİN ERBAB EDİNDİKLERİNİZİ RED EDİYORUM.

MELEKLERİ VE NEBİLERİ ERBAB EDİNMEYİN.()bkn: Aliİmran 79-80)

BU YAZI İLE DE HADDİMİ AŞMAKLA GURUR DUYUYORUM. SİZİN TAĞUTLARINIZI YANİ HADDİNİZİ AŞTIKLARINIZI DA RED EDİYORUM.

sana tavsiyem önce ölmemenin yolunu bul sonra reddet ancak bulamayacaksın ozaman aşağıdaki sözümü hatırla ve düşün birdaha düşün ve ömrünün sonuna kadar düşün belki kurtuluşa erersin

düşünki nasıl ölüm senin inanmana veya reddetmene bağlı değil nekadar reddetsende öleceksin işte allah'ın bütün tehditleri aynen sen reddetsende seni bulacak cehennemde ölüm kadar gerçek ve tövbe etmezsen orada bağıra bağıra yanacaksın öyle iken inanmamanın ödülü ney nekadar büyük bir ödül için inanmaktan vazgeçiyorsun yoksa gerçekten herkes ölecekte dünya sanamı kalacak peki dünyanın allah'tan başka sahibimi var peygamber göndermedi kitap göndermedi sadece sanamı söz verdi
nacikocak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 3. September 2012, 03:54 PM   #7
nacikocak
Katılımcı Üye
 
Üyelik tarihi: Jul 2012
Mesajlar: 92
Tesekkür: 5
17 Mesajina 19 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
nacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud of
Standart

Alıntı:
Miralay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Naci Koçak kardeşim
Öncelikle selam eder,saygılarımı sunarım.

Cenab-ı Allah gaybı sadece kendisinin bildiğini Kur'anda bildirirken;Kur'anda bize lazım olacak herşeyin varolduğunu bize derken;
Nasıl oluyor da, Allah'ın dunundaki varlıkların da gaybı bilebileceğini iddia edebiliyorsunuz.

Eğer örneğinizdeki gibi kıyamet alametlerini elçisine bildirmişse,mutlaka Kur'anda yazması gerekmez miydi?
Zira Kıyamet gibi çok ciddi bir olayın bizlere lazım olmayacağını kimse söyleyemez.

Elçiye bu tür şeyleri layık görenlerin ahvali ortada. Önce elçiye bu hakkı verirler,daha sonra da bir takım evliya dedikleri kerameti kendilerinden menkul zevata...

Saygılarımla
kardeşim yazdıklarımı yanlış anlamışsın evet gaybı yalnızca allah bilir bu ayetlerle sabit fakat allah bazen insanlara gaybtan haber verir insanlar gaybı bilir derken allah'ın bildirdiğini söyledim kuran'ı kerimde rumların savaş kazanacağını bildirmiştir bu gaybtan bir haberdir bu ayeti bilen herkes gaybtan bir haber biliyor demektir ayrıca rüyaların bazılarıda gaybtan haberdir ve bunu bize gaybı bilen allah gösterir bunun en güzel delili hz yusuf'un allah'ın izni ile zindandaki adamın rüyasını tabir ederek gaybtan haber vermesidir ancak yine tekrarlıyorum bunların hepsi allah'ın izni ile olmakta

kıyamet alametlerine gelince peygamber efendimiz miraç gecesi allah'u teala ile görüştü ve bu görüşmenin ayrıntılarıda kuran'ı kerimde yok buradan anlarızki allah'u teala peygamber efendimize herşeyi ayet şeklinde bildirmemiştir sünnetler gibi birçok konu ya ilham yoluyla yada cebrail a.s tarafından peygamber efendimize öğretilmiştir bir arkadaş bu sözlerime karşılık göster kuran'dan delil demiş hadislerin hiçbiri kuran'ı kerimde yok ozaman hepsi haşa yalanmı allah'ın elçisi yalanmı söylemiş
nacikocak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 4. September 2012, 05:09 AM   #8
pramid
Uzman Üye
 
Üyelik tarihi: Sep 2010
Mesajlar: 764
Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of
Standart

Alıntı:
düşün belki kurtuluşa erersin
Sayın naci bey, sadece bu sözünüze katılıyorum; düşünmek, evet zor ve tehlikelidir.

Sizin uyduklarınız sizin dininizin gereği,
Benim uyduğum benim dinim gereği,
Sen benim uyduğuma uyacak değilsin,
Bizde senin uyduklarına uyacak değiliz,
Sizin uyduklarınız size, bizim uyduğumuz bize,

Bizler kendini samet olarak anlatan "o"'ya uyduk.

Dinin erbabı bildiklerinizi red ediyorum. Allahdan başka dinin erbabı edinmeyin. Bizler Muhammed'e inzal edilene uyduk, O inzal içindeki İbrahim ve beraberindekilerin güzel örneklerini son nebi de dahil aldık. Biz müşriklerden uzağız
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
pramid Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
ÖmerFurkan (2. November 2012)
Alt 4. September 2012, 09:32 AM   #9
Miralay
Uzman Üye
 
Üyelik tarihi: May 2010
Mesajlar: 568
Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of
Standart

Selam Naci kardeşim

Hadis savunucuların en büyük tepjisi,"Allah resulü yalan mı söylemiş" olur.

Hadislerin %100'ü doğrudur diye bir kaide yoktur. Adı üstünde kulaktan kulağa rivayetler zinciridir. Bu zincirin bir halkası zayıf olsa o hadis güme gider.
Sahih olarak bilinen kütübü sitte de bile birbiriyle çelişen pekçok hadis vardır.

Hadis olarak bildiğimiz metinlerin Allah'ın elçisinin gerçekten söylediğine bile, emin olamıyoruz. Keşke o zamanlara ait ses ve kamera kayıtları olsaydı.

Hal böyleyken Kur'anda defaten "Bu Kur'an dururken hangi hadislere inanıyorsunuz" mealinde ayetler mevcuttur.

Miraç olayına katılmıyorum. Zira vahyin inişini Kur'anda yerden göğe değil, gökten yere gerçekleştiğini rabbimiz bildiriyor.

Göğe çıkma yok yani. Olsaydı Kur'anda geçerdi.
Rabbimiz bize lazım olacak herşeyi Kur'anda tam ve eksiksiz bildirdiğini buyurıyor bizlere.
Başka kaynağa gerek yok değil mi?

Vesselam
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 4. September 2012, 10:04 AM   #10
nacikocak
Katılımcı Üye
 
Üyelik tarihi: Jul 2012
Mesajlar: 92
Tesekkür: 5
17 Mesajina 19 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
nacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud of
Standart

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın naci bey, sadece bu sözünüze katılıyorum; düşünmek, evet zor ve tehlikelidir.

Sizin uyduklarınız sizin dininizin gereği,
Benim uyduğum benim dinim gereği,
Sen benim uyduğuma uyacak değilsin,
Bizde senin uyduklarına uyacak değiliz,
Sizin uyduklarınız size, bizim uyduğumuz bize,

Bizler kendini samet olarak anlatan "o"'ya uyduk.

Dinin erbabı bildiklerinizi red ediyorum. Allahdan başka dinin erbabı edinmeyin. Bizler Muhammed'e inzal edilene uyduk, O inzal içindeki İbrahim ve beraberindekilerin güzel örneklerini son nebi de dahil aldık. Biz müşriklerden uzağız
arkadaşım vahy tarısını reddediyorum demişsin tanrı nedir vahyi kim gönderir sen neyi reddediyorsun

tanrı biz müslümanların değil diğer dinlere inananların kullandığı kelimedir fakat yinede o dinler hükmü kaldırılmış ve değiştirilmiş olsada kuran'ı kerimdede geçtiği gibi kitap ehli yani allah inancı olan dinlerdir ve tanrı diye hernekadar kötü bir hitap şekli olsada allah'ı kastederek bahsederler tanrı ismini değilde tanrıyı reddediyorum demek allah'ı reddetmek anlamına gelir

vahy allah'ın peygamberlere insanları doğru yola iletmek için gönderdiği hükümlerdir vahyi yalnızca allah gönderir vahyi göndereni reddetmek yine allah'ı reddetmektir


dinin erbabı kimlerdir dinin sahibi ve erbabı allahtır ondan sonra ise dini allah'tan öğrenip peygamberlere ileten melekler dini meleklerin vasıtası ile allah'tan öğrenen peygamberler dini direk peygamberlerden öğrenen peygamberleri şahsen görüp dinleyen sahabeler dini sahabelerden öğrenen alimler ve dini kendilerinden önceki alimlerden öğrenen alimlerdir ve dinin erbabı alimlerden öğrendiği dini allah'ın rızası için kendimizden az bilenlere ve hiç bilmeyenlere anlatan biz müminleriz din hakkında tek birşey bilen hiç bilmeyene göre dinin erbabıdır dini değiştirmeye çalışanı yalan yanlış uyduranları değilde dinin erbabını reddetmek dini dolayısıyla allah'ın emirlerini reddetmektir

şimdi bana senin uyduk dediğin samet olan allah'ın "oruç sizden öncekilere farz kılındığı gibi sizede farz kılındı" diye emrettiği oruç ibdetinin nasıl tutulacağını senin dinin erbabı diye reddettiğin dini bize ulaştıran alimleri ve onların yazdıklarını söylediklerini kaynak göstermeden anlat ve kendi kaynağını göster senin reddettiğin dinin erbaplarını bende reddediyim ancak yapamazsın çünkü din ile ilgili herşey kuran'ı kerimde yok çoğunu hadis ve sünnetlerden öğrenmek zorundayız peygamber efendimiz görevini tamamlayıp allah'ın rahmetine kavuştuğu ve bizim kuran'ı kerimde bulunmayan ilah'i emirleri kendisinden öğrenemeyeceğimiz ve bize vahiyde gelmeyeceği için biz takvaca bizden üstün dinin erbabı olanlardan öğrenmek ve öğretmek zorundayız
nacikocak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Etiketler
allah, biliyor, çok, rivayetçiler

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hizli Erisim


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:04 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hanifler - Kuran odaklı gerçek din islam